chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Elektronisch platform voor volwasseneneducatie in Europa

Leermiddel

Edukacja integralna. Scenariusze zajęć w innowacyjnej klasie

Taal: PL

Gepost door Łukasz Putyra

Publikacja skierowana jest przede wszystkim do nauczycieli szkolnych, ale przedstawione scenariusze można również wykorzystać w placówkach pozaszkolnych, które oferują program zajęć kreatywnych. Liczymy więc, że scenariusze te będą interesujące zarówno dla osób pracujących z młodzieżą, jak i edukatorów osób dorosłych w placówkach kształcenia pozaformalnego.

W publikacji przedstawiamy zestaw nowych scenariuszy edukacyjnych, które mają zwiększyć zaangażowanie uczniów w proces przyswajania umiejętności i wiedzy. Z pomocą tych scenariuszy chcemy promować:

  • Podejście eksperymentalne z elementami zabawy
  • Projekty interdyscyplinarne
  • Uczenie się w sposób praktyczny, doświadczalny
  • Dzielenie się rezultatami z szerszą społecznością
  • Twórcze wykorzystanie technologii w procesie uczenia się

Podejście, które szczególnie zainspirowało nas samych w opracowaniu nowych programów zajęć warsztatowych to rezultat pracy grupy pedagogów z Digital Media and Learning Hub (http://clrn.dmlhub.net) - dydaktyka znana pod nazwą Connected Learning, co w tej publikacji tłumaczymy jako edukacja integralna. W tym podejściu podkreśla się wagę doświadczeń edukacyjnych, mających wymiar społecznościowy, w których uczenie się jest motywowane autentycznym zainteresowaniem i przynosi wymierne rezultaty w postaci wytworzonych produktów oraz otwiera perspektywy dalszej nauki i kariery. Młodzi ludzie zdobywają takie doświadczenie, gdy rozwijają swoje zainteresowania z pomocą rówieśników i opiekunów, a zarazem potrafią włączyć ten proces uczenia się w szerszy kontekst nauki w szkole, kariery zawodowej czy też zaangażowania w sprawy społeczne. 

Jesteś nauczycielem? Szukasz inspiracji, sprawdzonych metod i niestandardowych form?

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie wszystkie artykuły na ten temat dostępne na polskim EPALE! 

Auteurs van het materiaal: 
Aleksander Schejbal, Łukasz Putyra, Zoran Kojčić, Ivana Bertić Bulić, Lidija Jagodić, Fátima Martins, Edite Manuel Azevedo, António Silva, Ana Cristina Matias
Publicatiedatum:
woensdag, 31 juli, 2019
Taal van het document
Type materiaal: 
Onderwijsmiddelen voor afstandsonderwijs
Land:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email