chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Elektronisch platform voor volwasseneneducatie in Europa

 
 

Blogs

Bibliodrama – apjungianti kultūras ir religijas

26/09/2019
door Vilija Bierontienė
Taal: LT

Bibliodrama – tai religinio-kultūrinio ugdymo forma, Biblijos pažinimo ir įsisąmoninimo metodas. Jo šerdį sudaro grupinis Biblijos skaitymas, kurio metu biblinis tekstas yra perkeliamas į sceną, jį interpretuojant ir susiejant su grupės narių kasdieniniu kontekstu.

 

Jau daugiau nei dešimtmetį Gyvenimo ir tikėjimo institutas naudoja ir populiarina bibliodramą, kaip aktyvų suaugusiųjų mokymo/si metodą. O šiuo projektu bibliodramą Lietuvoje pakėlėme į dar aukštesnį lygį ir išėjome į platesnes Europines švietimo erdves.

 

Projekto metu Instituto bibliodramos vadovės aplankė net 7 Europos šalis: Belgiją, Vokietiją, Vengriją, Suomiją, Austriją, Graikiją, Lenkiją. Iš kiekvienos šios kelionės jos parsivežė vertingą kursų patirtį, naujus bibliodramos metodus ir patobulintus bibliodramos vadovo įgūdžius, kurie padeda plėtoti tarpkultūrinį/tarpreliginį dialogą.

 

Pagrindinės Europos bibliodramos asociacijos organizuotų kursų (8 modulių) temos: pasirengimo bibliodramos procesui žingsniai ir įvairūs bibliodramos vaidinimo būdai, kūno įjungimas į bibliodramos procesą; darbas su estetiniais metodais ir jų refleksija daugiakultūrinėje grupėje; estetinės priemonės ir metodai padedantys suvokti tekstą; gilinimasis į teksto istorinę, socialinę, politinę situaciją; garsų ir fotografijos panaudojimas bibliodramoje; psichodrama, palyginamasis darbas su tekstu atsižvelgiant į skirtingas religines tradicijas; bibliodramos metodo tarpreliginėse praktikose refleksija; edukaciniai teatro metodai, bibliodramos užsiėmimai lauke; bendradarbiavimą ir taiką skatinantys metodai; bibliodramos ir Dvasinių Pratybų sintezė. 

 

Instituto programų dalyviai gali džiaugtis gausiais projekto vaisiais: naudojantis projekto metu įgyta patirtimi sukurtos ir pradėtos organizuoti 5 naujos bibliodramos programos ir dar 3 programos buvo atnaujintos; įgyta kompetencija leido pasidalinti tarpkultūrine-tarpreligine patirtimi su kitų šalių besimokančiais suaugusiaisiais vedant bibliodramos užsiėmimus Švedijoje, Moldovoje, Vengrijoje, Suomijoje; bendradarbiaujant su Europos bibliodramos asociacija suplanuota organizuoti tarptautinį bibliodramos seminarą Lietuvoje 2020 metais.

 

Institutas taip pat gavo daug naudos: sutvirtėjo Instituto bendradarbiavimas su kitomis Europos šalimis bibliodramos srityje ir Instituto ugdomosios veiklos integracija į europinę Mokymosi visą gyvenimą erdvę; Institutas turėjo galimybę įsitraukti į tarpreliginio dialogo skatinimą Europoje; sustiprėjo Instituto, kaip bibliodramos metodo puoselėtojo ir populiarintojo bei inovacijų skleidėjo ne tik Lietuvoje, bet ir kitose Europos šalyse, įvaizdis; pagausėjo Instituto siūlomų programų kiekis ir pagerėjo jų kokybė.

 

Projekto „Bibliodramos vadovų kvalifikacijos tobulinimas“ (2017-2019) tikslas: tobulinti VšĮ Gyvenimo ir tikėjimo institutas bibliodramos vadovų kvalifikaciją, siekiant atnaujinti esamas ir kurti naujas neformalaus suaugusiųjų ugdymo programas bei taikyti naujus suaugusiųjų mokymo metodus nacionaliniu ir europiniu lygiu.

 

Projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai, „Erasmus+“ programos lėšomis, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas (sutarties Nr. 2017-1-LT01-KA104-034892).

 

Straipsnio autorė – Vilija Bierontienė, VšĮ Gyvenimo ir tikėjimo institutas projektų vadybininkė, taikomosios sociologijos magistrė ir anglų kalbos mokytoja (Vytauto Didžiojo Universitetas). Nuo 2008 m. dirba Institute ir yra atsakinga už finansavimo paiešką, projektų koordinavimą, viešųjų pirkimų vykdymą, dokumentų tvarkymą, vertinimo tyrimų atlikimą.

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn
Refresh comments Enable auto refresh

1 - 1 van 1 weergegeven
  • afbeelding van Aušrinė Česnulienė
    Dėkoju teksto autorei už galimybę susipažinti su bibliodrama. Anksčiau nebuvo tekę girdėti nei šio pavadinimo, nei tokio ugdymo metodo. Šis metodas ir veikla labai sudomino. Įdomu, kiek asmenų vienu metu gali dalyvauti bibliodramoje? Ar tam reikalingas specialus pasirengimas? Kur šie užsiėmimai vyksta?