chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Elektronisch platform voor volwasseneneducatie in Europa

Leermiddel

Platforma e-learningowa COMPe4Mi - narzędzia dla profesjonalistów do oceny i rozwoju kompetencji migrantów

Taal: PL

Gepost door Patrycja Kozieł

Projekt COMPe4Mi: Narzędzia dla profesjonalistów do oceny i rozwoju kompetencji migrantów jest współfinansowany przez Komisję Europejską w ramach programu Erasmus+, w Akcji 2 -  Partnerstwa strategiczne na rzecz edukacji dorosłych. Konsorcjum składa się z 5 organizacji, pochodzących z 5 różnych krajów europejskich (Cypr, Grecja, Finlandia, Włochy i Polska). Koordynatorem projektu jest Fundacja dla Somalii, której partnerami są Enoros Consulting Ltd, Organization Earth, ASDA RY i FormazioneCo&So Network. Projekt trwa od 1.10.2017 r. do 30.09.2019 r. Głownym celem projektu jest wzmocnienie edukacji międzykulturowej wśród specjalistów pracujących z migrantami (edukatorzy dorosłych, trenerzy, specjaliści, dostawcy usług szkoleniowych, ośrodki szkoleniowe dla migrantów, organizacje pozarządowych i przedsiębiorstwa), przy jednoczesnym podnoszeniu umiejętności i kompetencji migrantów na rzecz integracji na rynku pracy i życia społecznego. Dostarczenie praktycznych umiejętności służących zrozumieniu zagadnień związanych z zarządzaniem różnorodnością w pracy z osobami z różnych środowisk społecznych, kulturowych oraz wieloetnicznych jest zadaniem priorytetowym.

Jak działa platforma e-learningowa Compe4Mi?

Jednym z narzędzi upowszechniania rezultatów projektu COMPe4Mi: Narzędzia dla profesjonalistów do oceny i rozwoju kompetencji migrantów jest platforma e-learningowa COMPe4Mi, dostępna pod adresem internetowym: http://portal.compe4mi.eu/account/login/?next=/platform/home/.  

Każdy  użytkownik po zarejestrowaniu otrzymuje możliwość dostępu do pakietu najważniejszych informacji i kompleksowych materiałów z zakresu rozwoju umiejętności zarówno migrantów, jak i specjalistów pracujących z migrantami w celu budowania kompetencji w obrębie komunikacji międzykulturowej i zarządzania różnorodnością. 

Tematyka dostępnych materiałów multimedialnych, specjalnie zaprojektowanych w formie 2 odrębnych kursów podzielonych na moduły, jest następująca: rozwój zawodowy i rozwój kompetencji miękkich, świadomość i budowanie potencjału na rynku pracy, zdobywanie praktycznego doświadczenia, a także pozyskiwanie kompetencji kulturowych w kontekście wielokulturowości, praktyczne przykłady analizy sytuacji międzykulturowych oraz konfliktów i ich rozwiązań, podejścia, narzędzia i praktyki służące integracji w ramach pracy z obywatelami państw trzecich, zarządzanie różnorodnością i mediacja kulturowa. Materiały zostały przedstawione w formie prezentacji multimedialnych, zawierajacych opisy, wyjaśnienie najważniejszych terminów, zadania, scenariusze zajęć, polecane zasoby oraz przykłady dobrych praktyk. 

Użytkownicy, po zakończeniu kursów, mają możliwość przystąpienia do testu sprawdzającego ich wiedzę, a także uzyskania Certyfikatu uczestnictwa. Ze względu na międzynarodowy charakter projektu, materiały występują w kilku wersjach językowych, w tym w języku polskim, angielskim, somalijskim, włoskim, arabskim, greckim czy fińskim. Ponadto, na platformie uruchomione zostało Forum służące komunikacji między użytkownikami, uzyskiwaniu dodatkowych informacji oraz wymianie doświadczeń.

Kontakt:

Fundacja dla Somalii

ul. Bracka 18/63, 00-028 Warszawa

http://fds.org.pl/

e-mail: biuro@fds.org.pl

Interesują Cię nowe technologie w edukacji dorołych? Szukasz inspiracji i niestandardowych form?

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie wszystkie artykuły na ten temat dostępne na polskim EPALE! 

Auteurs van het materiaal: 
Fundacja dla Somalii, Enoros Consulting Ltd, Organization Earth, ASDA RY, FormazioneCo&So Network
Publicatiedatum:
vrijdag, 20 september, 2019
Taal van het document
Type materiaal: 
Onderwijsmiddelen voor afstandsonderwijs
Land:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email