Overslaan en naar de inhoud gaan
Resource Details
BRON

Platforma e-learningowa COMPe4Mi - narzędzia dla profesjonalistów do oceny i rozwoju kompetencji migrantów

Projekt COMPe4Mi: Narzędzia dla profesjonalistów do oceny i rozwoju kompetencji migrantów jest współfinansowany przez Komisję Europejską w ramach programu Erasmus+, w Akcji 2 -  Partnerstwa strategiczne na rzecz edukacji dorosłych. Konsorcjum składa się z 5 organizacji, pochodzących z 5 różnych krajów europejskich (Cypr, Grecja, Finlandia, Włochy i Polska). Koordynatorem projektu jest Fundacja dla Somalii, której partnerami są Enoros Consulting Ltd, Organization Earth, ASDA RY i FormazioneCo&So Network. Projekt trwa od 1.10.2017 r. do 30.09.2019 r. Głownym celem projektu jest wzmocnienie edukacji międzykulturowej wśród specjalistów pracujących z migrantami (edukatorzy dorosłych, trenerzy, specjaliści, dostawcy usług szkoleniowych, ośrodki szkoleniowe dla migrantów, organizacje pozarządowych i przedsiębiorstwa), przy jednoczesnym podnoszeniu umiejętności i kompetencji migrantów na rzecz integracji na rynku pracy i życia społecznego. Dostarczenie praktycznych umiejętności służących zrozumieniu zagadnień związanych z zarządzaniem różnorodnością w pracy z osobami z różnych środowisk społecznych, kulturowych oraz wieloetnicznych jest zadaniem priorytetowym.

Jak działa platforma e-learningowa Compe4Mi?

Jednym z narzędzi upowszechniania rezultatów projektu COMPe4Mi: Narzędzia dla profesjonalistów do oceny i rozwoju kompetencji migrantów jest platforma e-learningowa COMPe4Mi, dostępna pod adresem internetowym: http://portal.compe4mi.eu/account/login/?next=/platform/home/.  

Każdy  użytkownik po zarejestrowaniu otrzymuje możliwość dostępu do pakietu najważniejszych informacji i kompleksowych materiałów z zakresu rozwoju umiejętności zarówno migrantów, jak i specjalistów pracujących z migrantami w celu budowania kompetencji w obrębie komunikacji międzykulturowej i zarządzania różnorodnością. 

Tematyka dostępnych materiałów multimedialnych, specjalnie zaprojektowanych w formie 2 odrębnych kursów podzielonych na moduły, jest następująca: rozwój zawodowy i rozwój kompetencji miękkich, świadomość i budowanie potencjału na rynku pracy, zdobywanie praktycznego doświadczenia, a także pozyskiwanie kompetencji kulturowych w kontekście wielokulturowości, praktyczne przykłady analizy sytuacji międzykulturowych oraz konfliktów i ich rozwiązań, podejścia, narzędzia i praktyki służące integracji w ramach pracy z obywatelami państw trzecich, zarządzanie różnorodnością i mediacja kulturowa. Materiały zostały przedstawione w formie prezentacji multimedialnych, zawierajacych opisy, wyjaśnienie najważniejszych terminów, zadania, scenariusze zajęć, polecane zasoby oraz przykłady dobrych praktyk. 

Użytkownicy, po zakończeniu kursów, mają możliwość przystąpienia do testu sprawdzającego ich wiedzę, a także uzyskania Certyfikatu uczestnictwa. Ze względu na międzynarodowy charakter projektu, materiały występują w kilku wersjach językowych, w tym w języku polskim, angielskim, somalijskim, włoskim, arabskim, greckim czy fińskim. Ponadto, na platformie uruchomione zostało Forum służące komunikacji między użytkownikami, uzyskiwaniu dodatkowych informacji oraz wymianie doświadczeń.

Kontakt:

Fundacja dla Somalii

ul. Bracka 18/63, 00-028 Warszawa

http://fds.org.pl/

e-mail: biuro@fds.org.pl

Interesują Cię nowe technologie w edukacji dorołych? Szukasz inspiracji i niestandardowych form?

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie wszystkie artykuły na ten temat dostępne na polskim EPALE! 

Resource Details
Auteurs van het materiaal
Fundacja dla Somalii, Enoros Consulting Ltd, Organization Earth, ASDA RY, FormazioneCo&So Network
Type materiaal
Onderwijsmiddelen voor afstandsonderwijs
Land
Publicatiedatum
Taal van het document
Login (0)

Want to add a resource ?

Don't hesitate to do so! Click the link below and start posting a new resource!