chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Elektronisch platform voor volwasseneneducatie in Europa

 
 

Nieuws

„Życie drzewa” – najnowszy film promocyjny projektu Life+ ForBioSensing

08/05/2019
Taal: PL
Document available also in: DE

Projekt Life+ ForBioSensing „Kompleksowy monitoring dynamiki drzewostanów Puszczy Białowieskiej z wykorzystaniem danych teledetekcyjnych” od 2015 roku prowadzi intensywne pomiary drzewostanów polskiej części Puszczy Białowieskiej.

Film „Życie drzewa” prezentuje las - życie drzewa w lesie (od nasiona aż do śmierci drzewa), które spełnia wiele ważnych funkcji w środowisku oraz życiu człowieka. Wpływa na klimat, stoi na straży bioróżnorodności, dostarcza tlen – tzw. „zielone płuca”. Drzewa są domem wielu gatunków zwierząt, a ich wartość przyrodnicza wzrasta wraz z wiekiem. Im starsze drzewa, tym większa liczba zamieszkujących je organizmów, w tym rzadkich i zagrożonych zwierząt, roślin i grzybów.  Podczas prac terenowych realizowanych w projekcie, specjaliści mijają wiele kolorowych drzew, dostrzegają jak zmieniają się one z tygodnia na tydzień, z miesiąca na miesiąc. Jest to pierwsza produkcja zespołu ForBioSensing, w której, w żadnej ze scen nie występuje człowiek. Jest w pełni poświęcona przyrodniczemu pięknu Puszczy.

Artystyczne ujęcia sprawiają, że widz spotyka się z wysokim poziomem immersji (tj. wrażeniem rzeczywistego „zanurzenia” się w świat przedstawiony w filmie). Jednocześnie, całość została zrealizowana w nieco tajemniczym i mrocznym klimacie, co niewątpliwie wpływa na atrakcyjność i oryginalność całej produkcji. W Puszczy zawsze tętni życie. Pozwala ona nacieszyć zmysły wspaniałą fauną i florą.

Puszcza wciąż jest zagadką, uchylmy rąbka tajemnicy…

Link do filmu:  https://www.youtube.com/watch?v=XXJ2_71NGhI&t=

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn
Refresh comments Enable auto refresh

1 - 1 van 1 weergegeven
  • afbeelding van Milena Kacprzak
    Bardzo interesujący film