Overslaan en naar de inhoud gaan
Resource Details
BRON

Průvodce pro zjišťování budoucích kvalifikačních potřeb trhu práce: role

Průvodce pro zjišťování budoucích kvalifikačních potřeb trhu práce vznikl ve společném projektu Mezinárodní organizace práce (www.ilo.org) zaměřeném na zpracování metodického průvodce pro zjišťování budoucích kvalifikačních potřeb trhu práce a postupů jak využít získaných informací pro národní vzdělávací politiku a zaměření programů odborné přípravy. Tato publikace je prvním dílem z řady průvodců a věnuje se blíže monitoringu a dat z thru práce pro předvídání.

Lepší porozumění a efektivnější využití dat z trhu práce jsou potenciálními nástroji prevence nesouladu mezi poptávkou a nabídkou dovedností a znalostí na trhu práce. Smyslem publikace je poskytnout rady v tom, jak využít monitoringu trhu práce a analýzu nabídky a poptávky v následujících konceptech: analýza a formulace cílů, datový audit, budování kapacit a diseminace výsledků.

Průvodce je v první řadě určen rozvíjejícím se zemím tzv. třetího světa a transitivním ekonomikám, čemuž odpovídá i způsob jeho zpracování s orientací na praktická doporučení postupů, které fungují v zemích praktikujících předvídání kvalifikačních potřeb již dlouhou dobu, a přináší i případové studie z těchto zemí.  Užitečný však bude i odborníkům zajímajícím se o problematiku zjišťování budoucích nároků ekonomiky na kvalifikovanou práci, neboť zde naleznou souhrnný přehled používaných postupů, příklady, jak vybrané země prakticky postupují a rovněž odkazy na literaturu a jména odborníků z celého světa, kteří se tématu věnují.

Publikace je dostupná v angličtině.

Resource Details
Auteurs van het materiaal
Kolektiv autorů, ETF
Type materiaal
Studies en rapporten
Land
Trefwoorden
Publicatiedatum
Taal van het document
Login (0)
Labels

Want to add a resource ?

Don't hesitate to do so! Click the link below and start posting a new resource!