chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Elektronisch platform voor volwasseneneducatie in Europa

Leermiddel

Průvodce pro zjišťování budoucích kvalifikačních potřeb trhu práce: role

Taal: CS

Gepost door Martin Dobeš

Průvodce pro zjišťování budoucích kvalifikačních potřeb trhu práce vznikl ve společném projektu Mezinárodní organizace práce (www.ilo.org) zaměřeném na zpracování metodického průvodce pro zjišťování budoucích kvalifikačních potřeb trhu práce a postupů jak využít získaných informací pro národní vzdělávací politiku a zaměření programů odborné přípravy. Tato publikace je prvním dílem z řady průvodců a věnuje se blíže monitoringu a dat z thru práce pro předvídání.

Lepší porozumění a efektivnější využití dat z trhu práce jsou potenciálními nástroji prevence nesouladu mezi poptávkou a nabídkou dovedností a znalostí na trhu práce. Smyslem publikace je poskytnout rady v tom, jak využít monitoringu trhu práce a analýzu nabídky a poptávky v následujících konceptech: analýza a formulace cílů, datový audit, budování kapacit a diseminace výsledků.

Průvodce je v první řadě určen rozvíjejícím se zemím tzv. třetího světa a transitivním ekonomikám, čemuž odpovídá i způsob jeho zpracování s orientací na praktická doporučení postupů, které fungují v zemích praktikujících předvídání kvalifikačních potřeb již dlouhou dobu, a přináší i případové studie z těchto zemí.  Užitečný však bude i odborníkům zajímajícím se o problematiku zjišťování budoucích nároků ekonomiky na kvalifikovanou práci, neboť zde naleznou souhrnný přehled používaných postupů, příklady, jak vybrané země prakticky postupují a rovněž odkazy na literaturu a jména odborníků z celého světa, kteří se tématu věnují.

Publikace je dostupná v angličtině.

Auteurs van het materiaal: 
Kolektiv autorů, ETF
Publicatiedatum:
donderdag, 28 maart, 2019
Taal van het document
Type materiaal: 
Studies en rapporten
Land:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn