chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Elektronisch platform voor volwasseneneducatie in Europa

 
 

Leermiddel

DIGIT manifest. Digitální manifest pro vzdělavatele nyní v češtině.

Taal: CS

Gepost door Martin Dobeš

Přeložili jsme pro vás digitální manifest pro vzdělavatele, který vzešel jako kompilát informací shromážděných ve fokusních skupinách, společném výzkumu a v expertních platformách a jehož součástí jsou tipy, jak se udržet v bezpečném online prostředí.

Málokterý obyvatel Evropy dnes může říci, že nemá žádnou digitální stopu. Téměř každý je do určité míry online, alespoň někdy. A s tím jsou samozřejmě spojena určitá rizika a hrozby - nejen příležitosti. Projekt DIGIT se zrodil z iniciativy vzdělavatelů dospělých, dospělých studentů, odborníků IT a představitelů veřejné sféry jako reakce na rizika a výzvy, kterým čelí digitální společnost. DIGIT - Zlepšením kompetencí k odpovědnému využití online identity je dvouletý evropský projekt, financovaný programem Erasmus+ jako strategické partnerství KA2 a koordinovaný polskou společností INnCREASE a dalšími partnery z Belgie, Španělska, Spojeného království, Polska, Řecka, Itálie a Slovinska.

Iniciativa si bere za cíl zvýšit povědomí Evropanů o své odpovědnosti jako odpovědnosti digitálních uživatelů a zlepšit digitální dovednosti. Partneři pro tento účel vytvořili DIGIT MANIFESTO, tedy digitální manifest. Pro vzdělavatele jsou zde rady, jak používat online učební materiály pro různé skupiny dospělých (tento druh obsahu je dále doplňován), a rovněž rejstřík nejdůležitějších pojmů. Jsou tu také další použitelné informační zdroje související s tématem digitální gramotnosti.

Ve světě, kde digitální gramotnost je stejně důležitá jako gramotnost čtenářská a matematická, potřebujeme lidi, kteří jsou schopni vyhledávat, hodnotit, produkovat a sdílet srozumitelné online informace bezpečným způsobem. Proto vznikl projekt Digitální stopy a jejího dopadu na každodenní život člověka. Manifest by měl být užitečným průvodcem jak pro dospělé účastníky vzdělávání, tak pro vzdělavatele dospělých.

Zdroj: /cs/node/102683

Auteurs van het materiaal: 
INnCREASE a kolektiv autorů
Publicatiedatum:
donderdag, 28 maart, 2019
Taal van het document
Type materiaal: 
Studies en rapporten
Land:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn