Overslaan en naar de inhoud gaan
Resource Details
BRON

DIGIT manifest. Digitální manifest pro vzdělavatele nyní v češtině.

Přeložili jsme pro vás digitální manifest pro vzdělavatele, který vzešel jako kompilát informací shromážděných ve fokusních skupinách, společném výzkumu a v expertních platformách a jehož součástí jsou tipy, jak se udržet v bezpečném online prostředí.

Málokterý obyvatel Evropy dnes může říci, že nemá žádnou digitální stopu. Téměř každý je do určité míry online, alespoň někdy. A s tím jsou samozřejmě spojena určitá rizika a hrozby - nejen příležitosti. Projekt DIGIT se zrodil z iniciativy vzdělavatelů dospělých, dospělých studentů, odborníků IT a představitelů veřejné sféry jako reakce na rizika a výzvy, kterým čelí digitální společnost. DIGIT - Zlepšením kompetencí k odpovědnému využití online identity je dvouletý evropský projekt, financovaný programem Erasmus+ jako strategické partnerství KA2 a koordinovaný polskou společností INnCREASE a dalšími partnery z Belgie, Španělska, Spojeného království, Polska, Řecka, Itálie a Slovinska.

Iniciativa si bere za cíl zvýšit povědomí Evropanů o své odpovědnosti jako odpovědnosti digitálních uživatelů a zlepšit digitální dovednosti. Partneři pro tento účel vytvořili DIGIT MANIFESTO, tedy digitální manifest. Pro vzdělavatele jsou zde rady, jak používat online učební materiály pro různé skupiny dospělých (tento druh obsahu je dále doplňován), a rovněž rejstřík nejdůležitějších pojmů. Jsou tu také další použitelné informační zdroje související s tématem digitální gramotnosti.

Ve světě, kde digitální gramotnost je stejně důležitá jako gramotnost čtenářská a matematická, potřebujeme lidi, kteří jsou schopni vyhledávat, hodnotit, produkovat a sdílet srozumitelné online informace bezpečným způsobem. Proto vznikl projekt Digitální stopy a jejího dopadu na každodenní život člověka. Manifest by měl být užitečným průvodcem jak pro dospělé účastníky vzdělávání, tak pro vzdělavatele dospělých.

Zdroj: https://ec.europa.eu/epale/cs/node/102683

Resource Details
Auteurs van het materiaal
INnCREASE a kolektiv autorů
Type materiaal
Studies en rapporten
Land
Publicatiedatum
Taal van het document
Resource media
Login (0)

Want to add a resource ?

Don't hesitate to do so! Click the link below and start posting a new resource!