chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Elektronisch platform voor volwasseneneducatie in Europa

Leermiddel

Perenialai: žydintys daugiamečiai

Taal: LT

Gepost door Elena Trepule

Žydintys daugiamečiai arba perenialai (perenials, angl. k.) – tai naujas terminas, skirtas apibūdinti įvairaus amžiaus žmones, kurie aktyviai suvokia save ir juos supantį pasaulį. Jie išlieka smalsūs, būna mentoriais kitiems, jaučia aistrą gyventi ir veikti, pasitiki savimi. Be to, nepriklausomai nuo to, kada yra gimę, jie išlieka šiuolaikiški. Amerikietė verslininkė ir startuolių kūrėja Gina Pell panaudojo šį terminą apibūdinti save ir panašius bendraminčius, kurių gyvybingumas ir aistra gyventi netelpa į tradicinį amžiaus skirstymą. Nors poreikis įvesti šį naują terminą atsirado būtent todėl, kad vidutinio amžiaus žmonės bei aktyvūs pensininkai ėmė jaustis neadekvačiai būdami vadinami senjorais ar trečio amžiaus asmenimis, perenialai visiškai nereiškia vien tik 40+ ar 50+ ar 60+ ar t.t. asmenis, o apibūdina žmones pagal požiūrį, pagal pasirengimą augti ir tobulėti. Straipsnyje galima sužinoti apie tai, kokie yra šiuolaikiniai perenialai.

 

/nl/file/beautiful-bloom-blooming-186716jpg-0beautiful-bloom-blooming-186716.jpg

Auteurs van het materiaal: 
Elena Trepulė
Publicatiedatum:
donderdag, 21 februari, 2019
Taal van het document
Type materiaal: 
Artikelen
Land:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email
Refresh comments Enable auto refresh

1 - 2 van 2 weergegeven
 • afbeelding van Aušrinė Česnulienė
  Kas mane pažįsta, žino, kad dirbu su vyresnio amžiaus besimokančiaisiais. Informacinių technologijų užsiėmimo metu pasidalinau šiuo straipsniu su studentais-senjorais. Dažnai naudojame tokį pavadinimą, įvardinti Marijampolės TAU suaugusius besimokančiuosius. Paskaičius straipsnį, liaudiškai tariant, neapsiverčia liežuvis taip studentus toliau vadinti. Terminas, su kuriuo supažindino Elena yra toks stiprus, taip vaizdžiai apibūdinantis žmones, su kuriais dirbu - aktyvūs, smalsūs, šiuolaikiški, brandaus amžiaus žmones, jaučiantys tikrą aistrą gyventi ir veikti. 
  P.S. viena iš studenčių man paskambino dar kartą pasidžiaugti straipsniu, sakė, kad išsisaugojo jį išmaniajame telefone ir skaitys dar ne kartą (beje, minėtai studentei - 17 metų iki šimto). Elena, ačiū, kad padėjote atrasti tokią puikią paralelę! 
 • afbeelding van Vilija Lukošūnienė
  Pasakyti, kad šis straipsnis įdomus - per seklu ir banalu. Man asmeniškai tai straipsnis, „pajudinantis“ per ilgą laiką nusistovėjusias suaugusiųjų žmonių skirstymo struktūras ir atskleidžiantis dar vieną požiūrį į suaugusiųjų žmonių įvairovę. Straipsnį norisi skaityti dar ir dar kartą, ir tas kiekvienas kartas sukelia vis naujų minčių. Stipriai imponuoja perenialų vertybių ir elgesio palyginimas su žydinčių daugiamečių augalų savybėmis: nuolatinis žydėjimas, vis naujų ūglių leidimas, kasmetis atgimimas, teigiamas poveikis ir pan. Gal tik norėtųsi pridėti vieną faktą, kuris, greičiausiai, galioja ir žmonėms, ir daugiamečiams augalams - juos reikia puoselėti. Mano daugiamečių gėlių auginimo patirtis rodo, kad nesirūpinant (netręšiant, nelaistant, kai sausa, nepersodinant, kai ateina laikas ir pan.) jos gali klestėti 3-4 metus, vėliau, deja, jų grožis nyksta: žiedai smulkėja, ūgliai išauga silpnesni...
  O ar ne taip, mieli kolegos andragogai, yra su suaugusiais žmonėmis, su kuriais mes susiduriame savosiose auditorijose? Taip, tiesa, pažįstame daug tokių, kurie stiprūs savo vidumi ir gali „žydėti“ ilgus metus, skleisdami aplink save gėrį ir grožį. Bet sutinkame ir daug tokių, kurie „pražysta“ būtent dėl to, kad prie jų prisiliečiame mes... Tik, ar mūsų prisilietimo ilgam užtenka?

  O ir mes patys? Kad galėtume būti „žydinčiu“ augalu kitiems, ar kartais netrokštame būti paremti, palaikyti, paskatinti?