chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Elektronisch platform voor volwasseneneducatie in Europa

 
 

Evenementen

Galériou ako krajinou: tvorivá dielňa k výstave "Ako na umenie... 2 (príroda a krajina)"

Gepost door Peter Maľa 3 maanden 3 dagen geleden

zaterdag 26 oktober 2019
Banská Bystrica
,

V rámci festivalu Prvý človek bol umelec 4 v Bethlenovom dome a Pretóriu Stredoslovenská galéria pozýva na jedno zo sprievodných podujatí k výstave Ako na umenie…2 (príroda a krajina) / výstava – Tvorivú dielňu / Galériou ako krajinou.

V toto popoludnie sa návštevníci galérie nebudú na krajinu zobrazenú na umeleckých dielach len pozerať, ale hmatateľne si ju sprítomnia v zážitku – budú ňou putovať, dýchať, načúvať jej zvukom, objavovať, kochať sa, ovoniavať, zvedavo chytať, hľadať stopy na zemi aj horizonte. Budú sa snažiť porozumieť a rešpektovať jej zákonitosti. Prostredníctvom aktívnej hry a pomocou rozmanitých edukatívnych a zmyslových pomôcok dôjdu k tvorivému myšlienkovému procesu. Galériou ako krajinou všetkých rady prevedú výtvarníčky a priateľky Simona Gottierová a Martina Mäsiarová.


Edukačno-prezentačná výstava pod názvom Ako na umenie…2 (príroda a krajina) prezentovaná v Stredoslovenskej galérii v Banskej Bystrici pracuje práve s témou prírody a krajiny, zasadenej do rôznych tematických kontextov. Výstava z hľadiska kurátorského výberu predstavuje približne 60 diel od približne 40 autorov. Ide o staršie i novšie akvizície z oblasti maľby, kresby, grafiky a fotografie, ktoré sú súčasťou rozsiahleho galerijného zbierkového fondu. Zbierkový fond Stredoslovenskej galérie, ktorý aktuálne disponuje takmer 14 000 zbierkovými predmetmi, umožnil bohatý výber diel autorov pôsobiacich od konca 19. storočia až po súčasnosť. Ide prevažne o umelcov nielen s regionálnym, ale i celoslovenským významom. V rámci odbornej prípravy výstavy prešlo reštaurátorským zásahom celkovo 19 diel od 18 autorov.

 

Názov: Tvorivá dielňa / Galériou ako krajinou
Usporiadateľ: Stredoslovenská galéria
Lektorky: Simona Gottierová a Martina Mäsiarová.
Miesto konania: Bethlenov dom (1. poschodie), Dolná 8, Banská Bystrica
Termín: 26. 10. 2019 o 13.00 / sobota

Vhodné pre dospelých, študentov a rodiny s deťmi od 5 rokov.

Vstup voľný.

Zriaďovateľom Stredoslovenskej galérie
je Banskobystrický samosprávny kraj.
Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

/en/file/ssgbbjpgssgbb.jpg

Primaire taal:
Deelnamekosten: 
Nee
Online evenement: 
Nee
Georganiseerd door: 
Stredoslovenská galéria
Type organisator: 
Ander evenement
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn