chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Elektronisch platform voor volwasseneneducatie in Europa

Blogs

EPALE uzmanības centrā: vides izglītība un aizsardzība

30/01/2020
door Daina Jankalne
Taal: LV
Document available also in: EN SK EL ES IT RO MT PL SL HU DE FR NL PT SV FI CS LT ET

/de/file/website-imgpngwebsite-img.png

Environmental awareness and protection

Eiropas Komisija nesen ir nākusi klajā ar Eiropas zaļo kursu - vērienīgu pasākumu kopumu, kas ļaus Eiropas iedzīvotājiem gūt labumu no pārejas uz ilgtspējīgu zaļo ekonomiku. Eiropas Zaļais kurss  raksturo Eiropas Savienības jauno izaugsmes stratēģiju, taču pats galvenais - Eiropas zaļais kurss paver ceļu uz godīgu un sociāli taisnīgu pārkārtošanos. Tas ir veidots tā, lai šīs nozīmīgās pārkārtošanās gaitā neatstātu novārtā ne iedzīvotājus, ne reģionus.

Lai risinātu ar ilgtspēju saistītus jautājumus un izveidotu ilgtspējīgāku pasauli, pārmaiņas šajā virzienā ir jāveicina katram cilvēkam, katram indivīdam (ceturtais globālais ziņojums par pieaugušo izglītību, UNESCO). Lai tas notiktu, pilsoņiem ir jāizglītojas un jāattīsta kompetenču kopums, kas ļautu ikvienam būt pilnībā līdzdalīgam tādu sociālo jautājumu risināšanā kā vides aizsardzība, klimata pārmaiņas un atbildīgs patēriņš. Dinamiskai pieaugušo izglītības sistēmai ir būtiska nozīme ilgtspējīgākas pasaules izveidē.

EPALE veidotāji ir pārliecināti, ka pieaugušo izglītība var sekmēt un atbalstīt tādas prasmes, kas nodrošina aktīvu pilsoniskumu un cilvēku iesaistīšanos. Pieaugušo izglītībai patiešām ir izšķiroša nozīme cīņā pret nevienlīdzību, ko rada atšķirīga līmeņa zināšanas.
Šomēnes, sekojot EPALE publikācijām, būs iespēja aizvien papildināt savu izpratni par ilgtspējīgu vidi un tās aizsardzību.

Ja Jums ir informācija par vērtīgām idejām vai labo praksi, kas veicina atbildīgu patēriņu un vides aizsardzību;  ja Jūs esat iesaistījies veiksmīgos projektos, kas saistīti ar izpratni par vidi vides izpratnei - dalieties ar savu pieredzi EPALE publikācijās! Jūs varat rakstīt emuāru pats, pārpublicēt rakstus, kas jums šķiet vērtīgi, kā arī veidot ierakstus resursu centrā vai EPALE notikumu kalendārā!

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn
Refresh comments Enable auto refresh

1 - 10 van 16 weergegeven
 • afbeelding van Andreas Koreimann
  Dear colleagues, we would like to invite you, your colleagues and stakeholders very warmly to our EPALE Online Conference 2020: The role of adult education in fostering environmental awareness and sustainabilityon 17th and 18th of June 2020. Here you can find the links to the programme and registration. We are looking forward to your participation. Best wishes from Austria
 • afbeelding van INGA ROZĪTE
  Vis jau būtu labi bet pie pašreizējās situācijas (Covid-19 vīrusa), tie ražoti jauni atkritumi-sejas aizsargmaskas, plastmasas cimdi, mazās dezinfekcijas pudelīte.Kāds daudzums tiek patērēts?. Kur vis pēc tam mētāsies, vai ir kāds padomājis par to?

 • afbeelding van Tatjana Vucāne
  Kopš 2014.g. manā dzīvē notika lielas pārmaiņas.Mainīju savu dzīves veidu un ieradumus.Uzsāku aktīvu ikdienas talkošanu-  meža sakopšanu. Šķirošanu. Saku domāt zaļi un piedomāt pie ediena. 
  Facebook lapā izveidoju Green Agent lapu kur meklēju līdzomājošos cilvēkus, dalos ar bildēm, video, linkiem uz citu labu Green informāciju, acinot cilvēkus pievienoties un atrast laiku aizdomāties.

 • afbeelding van Ilze Onzule
  Priecājos par katru aktīvu cilvēku. Tavā grupā 1468 cilvēki! Labs skaitlis. 
  Kas bija tas, kas uzrunāja tieši tevi pievērsties vides sakopšanai?
 • afbeelding van Ilze Onzule
  Daugavpils jauniešu organizācijas “Apelsīns” dalībnieces aktīvi darbojas piepilsētas meža teritorijas sakopšanā. Talkas rīkos vietās, par kurām organizācijai ziņo pilsētas iedzīvotāji. Darbos tiek aicināts piedalīties ikviens, kam rūp tīra vide. “Latvijas Valsts mežu” Dienvidlatgales mežkopības vadītājs Aldonis Utināns sašutis par cilvēku atstātajiem gružiem. Turklāt lielākā daļa no šiem atkritumu ir šķirojama un tiek pieņemti bez maksas netālu esošajā atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumā. “Daugavpils ir ļoti liela pilsēta, bet šķiroto atkritumu placis ir tikai viens. Mēs, “Latvijas Valsts meži”, tepat Daugavpilī piepilsētas mežus tīrot, pagājušogad iztērējam vairāk nekā 18 000 eiro,” stāsta Utināns. “Man liekas, ka vajadzētu kaut kādas mulāžas izdomāt ar kamerām. Varbūt palīdzēs. Vai pastaigās ņemt kameru, un, ja ko redzēsim, tad var noķert,” saka organizācijas “Apelsīns” dalībniece Darija. 
 • afbeelding van Ayşegül Demirelçe Adar
   DOĞAYA DOKUN Etwinning Projesiyle hedefimiz, kullanma sonucu  biten pil ve bataryaları toplayıp ilgili yerlere teslim etmektir.Çünkü çöpe atılan pil ve bataryalar doğaya ve ekonomiye zarar verir. Bu proje ile 16-19 yaş grubundaki kursiyerlerimizle hem ulusal hemde uluslararası 66 proje ortağı ile atık pil konusunda büyük bir farkındalık yarattık. 

 • afbeelding van Jeļena Naumoviča
  Kopš 2011. gada Korejā darbojas unikāla zaļo norēķinu karšu sistēma. Pērkot bioloģiskos produktus, izmantojot sabiedrisko transportu un pat vienkārši atsakoties no skaidras naudas, korejieši uzkrāj punktus, kurus pēc tam var tērēt par komunālo pakalpojumu rēķiniem vai ziedot labdarībai. Šī programma ir daļa no Dienvidkorejas plāna līdz 2020. gadam samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas par 30%.
 • afbeelding van Monta Meikališa
  Vai tiešām ticat, ka izglītošana palīdzēs cilvekiem saudzēt vidi utt? Ņemot piemērus no lielajām kompānijām, kas it kā (izsniedz salmiņus pēc pieprasījuma) vai arī ( pārstrādātās pudeles izmanto apģērbu ražošanā) tas ir par maz, jo °taja pat laikā tiek piesārņots kaut kas cits un visi to zina. Tam jābūt kam milzīgakm par ''runāšanos'' ''izglītošanu'', ja pārstās pavisam ražot, piemēram, salmiņus utt un aizvietos tos pavisam visā pasaulē, tad tas jau kaut nedaudz kaut ko dos, bet kamēr visa pasaule nav uz vienas nots, tas neko nedos. Paldies. 
 • afbeelding van Pēteris Upacers
  Biežāk cilvēkam ir ērtak nomest vai izmest drazas, saucam to darbību kā gribam, nevis pacelt savākt un pārstrādāt. Cilvēks pēc dabas ir slinks un slinkums mūs novedīs tur kur ir miskaste.
 • afbeelding van Tatjana Vucāne
  Prieks, ka cilvēki par šo tēmu runā ar vien vairāk un patīkami pārsteidza arī pozitīvie komentāri, kas ir pārsvarā!