chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Elektronisch platform voor volwasseneneducatie in Europa

 
 

Nieuws

Kas ir izdegšana un kā līdz tai nonākam?

27/11/2018
Taal: LV

Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrā, Jelgavā, Svētes ielā 33 sadarbībā ar Jelgavas Sociālo lietu pārvaldi 5. decembrī pl. 18:00 notiks bezmaksas lekcija – “Kas ir izdegšana un kā līdz tai nonākam”. Pasākuma lektors – Rīgas Stradiņa universitātes Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas klīnikas virsārsts Artūrs Miksons.

Lekcija notiek cikla “Iedvesmas telpa” ietvaros. Tajā varēsiet uzzināt un pārrunāt šādas tēmas:

 • kuras situācijas un kādi emocionālie faktori mūs noved pie izdegšanas;
 • kā pašam saglabāt labu fizisko un emocionālo veselību;
 • kuros gadījumos vērsties pie ārsta.

Obligāta iepriekšēja pieteikšanās pa tālr.: 63012159, 63082101, 29222737 vai e-pastā: astra.vanaga@zrkac.jelgava.lv.

Vietu skaits ir ierobežots.

 

Astra Vanaga,
Zemgales reģiona kompetenču attīstības centra Tālākizglītības nodaļas vadītāja

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn
Refresh comments Enable auto refresh

1 - 10 van 24 weergegeven
 • afbeelding van Arita Berga
  Šobrīd ļoti aktuāla tēma. 
  Darba devēju pieprasījums pēc darbinieku atdeves pieaug, taču darbinieki vairs nespēj piepildīt darba devēja gaidas, pat maksājot lielāku atalgojumu, jo tie iekšējie resursi ir tik, cik viņu ir. Darba devēji vēlas kvalitāti, efektivitāti, ātru darba izpildi par zemāku darba samaksu. Taču piemirst par cilvēku ar saviem resursiem, vajadzībām, radošumu un to atjaunošanu. Nepieciešama atpūta un atbalsts (gan emocionālais, gan finansiālais), pretējā gadījumā cilvēka (darbinieka) resursi vienā brīdī izsīkst un rodas "profesionālā izdegšana", kas atstāj iespaidu uz profesionālo darbību un pat veselību. 
  Darba devēji un paši darbinieki ir jāizglīto par izdegšanu un to, kā to var mainīt. 

 • afbeelding van Ieva Kolosko
  Ļoti aktuāla tēma mūsdienās, jo diemžēl daudzi valsts strādājošā sektorā, piemēram, pedagogi, ārsti, ir spiesti strādāt divās, trīs darba vietās, jo atalgojums ir niecīgs. Cilvēki sevi nodzenā darbā- gan fiziski, gan emocionāli, gan garīgi, kas noved cilvēku pie izdegšanas. 
  Šādus seminārus vajadzētu popularizēt, lai cilvēki būtu zinošāki, kā sevi nenovest līdz izdegšanai!

 • afbeelding van Ivita Mikelsone

  Neuzskatu, ja cilvēku nav piemeklējusi šī  problēma, tad cilvēki neiedomājas apmeklēt šādas lekcijas. Šādas lekcijas vajadzētu apmeklēt iestāžu vadītājiem, lai iepazītos ar to, kas vārētu notikt ar sevi un saviem darbiniekiem. Vadītājam ir jārūpējas par savu darbinieku un, tad jau darbinieks parūpēsies par viņa klientiem (bērniem). Vadītājam ir svarīgi pamanīt un nepieļaut darbiniekos izdegšanu.


 • afbeelding van Ilze Ločmele
  Izdegšana var piemeklēt katru no mums!
  Liels darba apjosms un liels stress vai nepārtraukts nogurums ir signāli, ka būtu jāapstājas un jāizvērtē, vai protu atjaunoties. Šāda veida lekcijas PALĪDZ atpazīt pēc dažādām pazīmēm izdegšanu,lai spētu nepieļaut to vai vismaz laicīgi spētu uz to reaģēt. Palīdzi sev pēc vienkāršas formulas ik dienas:
  9 tūkstoši soļu;
  8 stundas miega;
  7 glāzes ūdens;
  6 minūtes lūgšanas/ meditācijas;
  5 augļi/ dārzeņi;
  4 atpūtas;
  3 ēdienreizes un 3 uzkodas;
  2 stundas bez telefona pirms miega;
  1 sporta aktivitāte.
  Kāda ir Tava atjaunošanās recepte?

 • afbeelding van Anita Strazda
  Šādas lekcijas vajadzētu rīkot biežāk,
  Mūsdienu straujais dzīves ritms veicina cilvēku fizisku un garīgu izdegšanu. Viss notiek tik strauji un tik daudzslāņaini, ka pat bērniem nereti novērojama izdegšana - katru dienu pulciņi, aktivitātes un mājasdarbi... un tas tādēļ, ka iespēju ir  miljons, bet cilvēks neprot izvērtēt prioritātes, neprot apstāties un ieklausīties savā sirdī... Šādas lekcijas noteikti ir vajadzīgas!
 • afbeelding van Valerija Rogovaja
  Es domāju, ka pašizdegšanās tas ir ļoti plaši izplatīta problēma, kura var skart gan pieaugušus cilvēkus, gan pusaudžus. Izdegšanas gadījumā ļoti svarīgs ir tuvinieku atbalsts, sapratne un vēlme iedvesmot. Tomēr izdegšanas nav slimība, kurai ir konkrēti simptomi un ārstēšanas soļi, tāpēc ļoti grūti noteikt šī problēmu, par īpaši ja pats cilvēks nepiekrīt pieņemt palīdzību. Tieši tāpēc tik svarīgi noklausīties lekciju pats par sevi, lai pasargāt sevi, novērtēt riskus un uzzināt, kas jādara, ja notiek izdegšanas process dažādu iemesļu dēļ.
 • afbeelding van Rihards Mālmanis
  Izdegšana cilvēka veselību var ietekmēt ļoti negatīvi. Pārlieku liels stress vai manāms nepārtraukts nogurums. Tāpēc ļoti svarīgi ir šāda veida lekcijas, lai spētu atpazīt pēc dažādām pazīmēm izdegšanu, spētu nepieļaut to vai vismaz laicīgi spētu uz to reaģēt. 
 • afbeelding van Maira Asare
  Prieks, ka šādas lekcijas notiek! Pilnīgi piekrītu, ka lekcijām par šo tēmu ir jābūt, jo par to ne ienmēr runā pietiekami. Cilvēki kautrējas atzīt, ka viņi izdeg. Tā vietā viņi kļūdaini izvēlas darīt vēl vairāk, turpināt, jo uzskata, ka tas ir pārejoši. Tas var novest pie ļoti nopietnām problēmām. Varam redzēt, ka dažās profesijās risks izdegt ir lielāks kā citās, piemēram - skolotāju, kur darba slodze un emocionālā atbildība ir salīdzinoši augsta; daudz laika jāpavada ar citiem cilvēkiem un darbs nereti jānes mājās. Izdegšanas novēršanas zināšanas vaadzētu pasniegt katrā augstskolā un pat au vidusskolā, jo cilvēki ir pelnīuši zināt, kā ar to cīnīties, vai vēl labāk - novērst pirms problēma sākusies! 
 • afbeelding van Madara Krastiņa
  Uzskatu, ka ikvienam dzīvē reiz pienāk brīdis, kad viņš "izdeg". Jautājums, manuprāt, ko liela daļa uzdod sasniedzot šo stāvokli ir, Ko darīt tālāk? Lieliska iespēja par to tiešām parunāties, jo liekas, ka mūsdienu sabiedrībā par šo tēmu tiek runāts pārāk mazs. 
 • afbeelding van Līga Vecbērza
  Katram cilvēkam dzīves laikā ir iespēja izdegt. Tāpēc šie semināri ir ļoti parocīgi un viņus vajadzētu apmeklēt, lai sev iegūtu informāciju, kādā veidā mēs izdegam un kas ir tā cēloņi. Pati pirms mēneša apmeklēju līdzīgu semināru. Ieguvu ļoti daudz zināšanas, ka palīdz mūsdienu steigā neizdegt un sasniegt savus mērķus.