chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Elektronisch platform voor volwasseneneducatie in Europa

Nieuws

Patvēruma meklētājiem ir pieejama mobilā aplikācija “Pirmie soļi Latvijā”

13/09/2019
Taal: LV

Biedrība “Patvērums “Drošā māja”” projekta “Atbalsta pasākumi starptautiskās aizsardzības personām II” ietvaros ir izveidojusi aplikāciju “Pirmie soļi Latvijā” jeb “First steps in Latvia”, ko bez maksas var lejupielādēt mobilo telefonu iOS un Android platformās. Ar aplikācijas palīdzību ir iespējams iegūt vispārīgu informāciju par Latviju latviešu, angļu, franču, arābu, dari un krievu valodās, kā arī iegūt atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem par dzīvi Latvijā. Platformas izmantošanas videopamācība ir pieejama šeit.

Lai veicinātu iespējas gūt zināšanas un kultūrorientācijas prasmes, projekta “Atbalsta pasākumi starptautiskās aizsardzības personām II” ietvaros tiek nodrošināti mācību kursi latviešu valodā (80h apmērā) un integrācijā (5 nodarbību apmērā), kā arī sniegta informācija par tiesībām un pienākumiem dažādās dzīves jomās. Līdz 2019.gada 30.jūlijam kursos piedalījušās 142 personas, kas pārstāvēja tādas valstis kā Krievija, Azerbaidžāna, Irāka, Ēģipte, Kuba, Eritreja, Afganistāna, Uzbekistāna, Turcija, Sīrija, Pakistāna, Ukraina u.c.

Latviešu valodas apguves mācību kurss projekta mērķa grupai nodrošina iespēju apgūt darba un sadzīves vidē nepieciešamās latviešu valodas zināšanas un iemaņas, kā arī vienlaikus attīstīt galvenās valodas apguves prasmes: lasītprasmi, runāt prasmi, rakstītprasmi, klausīšanās prasmi un gramatikas izmantojumu. Kursi pieejami Rīgā un patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā “Mucenieki” (tajā izmitinātajām personām). Savukārt integrācijas kursos dalībnieki apgūst dažādus ar iekļaušanu saistītus tematus par dzīvi Latvijā, piemēram, par izglītības iespējām, mājokļa atrašanu, sociālajiem pabalstiem un citiem jautājumiem.

Lai atvieglotu kursu satura uztveri tiem mācību dalībniekiem, kuri vāji pārvalda starpniekvalodas (angļu vai krievu) vai kuru dzimtajā valodā informācija par situāciju Latvijā nav pieejama, kursiem ir piesaistīti dari, turku, tigriņu, arābu, urdu, gruzīņu, franču, bengāļu, spāņu, tamilu valodu tulki un zinātāji.

Kopumā no 2018. gada 2.janvāra līdz 2020.gada 30.jūnijam projekta “Atbalsta pasākumi starptautiskās aizsardzības personām II” ietvaros paredzēts sniegt atbalstu vismaz 500 starptautiskās aizsardzības personām – pieaugušajiem un bērniem. Projektu biedrība „Patvērums „Drošā māja”” īsteno ar Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda atbalstu un to līdzfinansē Eiropas Savienība.

 

Plašāka informācija par projektu: biedrības “Patvērums “Drošā māja”” mājas lapā.

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn
Refresh comments Enable auto refresh

1 - 5 van 5 weergegeven
 • afbeelding van Jelizaveta Cunajeva
  Katrs cilvēks ir bijis situācijā kad nejuties droši par sevi, īpaši izteikti tā sanāk justies nezināmā teritorijā, sabiedrībā un vidē. Tieši tādēļ cilvēkiem, kuri ir atbraukuši svešā zemē ir nepieciešamas papildus atbalsts. Prieks redzēt, ka organizācija ir veikusi atbildīgu darbu un sniegusi lielu ieguldījumu pozitīvas attieksmes un iedrošināšanas veicināšanā ārzemju iebraucējiem. 
  Papildus vēlētos mudināt ikkatru – mums ir jārūpējas vienam par otru, ne tikai par bērniem un vecāka gājuma ļaudīm, bet par visiem. Katram jājūtas atbildīgam par savu rīcību un līdzdalību. Kopā mēs veidojam sabiedrību un pozitīva nostāja veido pozitīvu vidi un vairo labsajūtu ikkatram. Būsim vērīgi un atbalstīsim viens otru! 
 • afbeelding van Laima Mitenberga
  Noteikti, ikviens ārzemnieks ierodoties cita valstī jūtas apmulsis un ir neziņā par tajā notiekoso. Protams, lielākoties iemesls ir valodas barjera. Šāda veida aplikācija ir kā sveiciens ārzemniekiem, ka Latvija viņus gaida un ir viesmīlīga pret saviem viesiem.
 • afbeelding van Maija Elvīra Šmukste
  Manuprāt, ir ļoti labi, ka par cittautiešu iekļaušanos Latvijā tiek domāts un tā sakarā arī kaut kas tiek darīts. Prieks, ka ir izstrādāta aplikācija, kā arī organizēti kursi ar kuru palīdzību tiek atvieglota šo cilvēku iekļaušana sabiedrībā. Cerams, šie cittautieši uzskata par vajadzību apmeklēt šādus kursus un izmantot aplikāciju, kura ir izstrādāta, lai atvieglotu viņu ikdienas dzīvi mūsu zemē. No citas puses aizdomājos, vai visiem ir zināma un pieejama, piemēram, aplikācija.
 • afbeelding van Anita Meiere
  Tas tiešām ir apsveicami! Ne reizi vien esmu domājusi par to kā pie mums jūtas cittautieši, īpaši meklējot atbilstošo sabiedriskā transporta pieturas vietu, lai nokļūtu vajadzīgajā objektā!
 • afbeelding van Agnese Zarāne

  Paldies par komentāru! Biedrība īsteno arī citus projektus imigrantu integrācijai, ar kuriem var iepazīties šeit: http://www.patverums-dm.lv/lv/projekti