chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Elektroniczna platforma na rzecz uczenia się dorosłych w Europie

 
 

Resource

Rekomendacje dotyczące wzmacniania procesu edukacji pozaformalnej osób dorosłych poprzez wykorzystanie elementów kulturalnych

Språk: PL

Posted by Jerzy Kraus

Rekomendacje dotyczą zaleceń/rozwiązań/czynników, jakie należy wziąć pod uwagę w odniesieniu do struktury, zadań i procesu edukowania stosowanych w organizacji pozarządowej lub innego typu podmiocie prowadzącym działalność edukacyjną osób dorosłych.

Rekomendacje służą wzmacnianiu procesu edukacyjnego poprzez wprowadzanie i wykorzystywanie elementów kulturalnych do edukacji dorosłych. Zachęcają również ww. podmioty do tworzenia otwartych inicjatyw, które są uznawane za jeden z najskuteczniejszych sposobów angażowania odbiorców w proces edukacji.

Rekomendacje powstały w wyniku projektu: „CULTURE FACTOR. Działania kreatywne jako wsparcie dla uczenia się przez całe życie", który był realizowany od września 2018 r. do grudnia 2019 r., a jego realizacja była dofinansowana z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) na lata 2014-2020 w ramach komponentu: „Ponadnarodowa mobilność kadry niezawodowej edukacji dorosłych”, realizowanego przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji.

Resource Author(s): 
Jerzy Kraus
Agnieszka Dadak
Rafał Dadak
Publication Date:
Tuesday, 31 December, 2019
Language of the document:
Type of resource: 
Case Study
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn