chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Elektroniczna platforma na rzecz uczenia się dorosłych w Europie

Resource

Kurs 3D Lab - polska wersja językowa

Språk: PL

Posted by Łukasz Putyra

Kurs powstał w ramach projektu poświęconego kształceniu młodzieży, jednak może być wykorzystywany przez edukatorów pracujących z osobami w każdym wieku, w tym osobami dorosłymi. Co więcej, może być wykorzystywany przez osoby dorosłe samodzielnie poszukujące wiedzy w zakresie modelowania i druku 3D. 

Kurs składa się z 3 modułów: 

I. Wprowadzenie do technologii druku 3D

II. Praca nowoczesnych rzemieślników

III. Kreatywność młodzieży w dobie technologii cyfrowych

które mogą być wykorzystywane jako całość lub jako odrębne elementy - zależnie od celu prowadzonych warsztatów lub ścieżki samokształcenia. 

W module I rozpoczynamy kurs od przedstawienia najważniejszych podstawowych informacji na temat projektowania i druku 3D. Podajemy także linki do innych źródeł, z których można zaczerpnąć więcej informacji i poszerzyć swoją wiedzę.

W części II przedstawiamy przykłady zastosowań projektowania i druku 3D w pracy współczesnych rzemieślników. Ze względu na znaczną liczbę zawodów objętym tym pojęciem, nie jesteśmy w stanie przedstawić ich wszystkich, jednak wybraliśmy najbardziej charakterystyczne z nich. Po podsumowaniu najważniejszych informacji dotyczących modelowania i druku 3D, szczegółowo opisujemy, w jaki sposób technologia 3D zmienia proces tworzenia biżuterii. Przedstawiamy też po krótce przykłady jej zastosowania przy pracy z innymi materiałami, takimi jak skóra, drewno, metal, szkło i ceramika. Produkcja rzemieślnicza jest ściśle związana z innymi sektorami przemysłu. Musimy zatem wziąć pod uwagę, że rozwój modelowania 3D pozwala na lepszą jej integrację w tym zakresie. Z tego powodu wzięliśmy także pod uwagę architekturę i aranżację wnętrz, w których produkcja rzemieślnicza odgrywa znaczną rolę.

W Module III naszego kursu chcemy przedstawić przykład implementacji Modułu I i Modułu II podczas warsztatów z młodymi ludźmi zainteresowanymi różnymi zastosowaniami projektowania i druku 3D. W oparciu o zajęcia, które odbywały się w naszym laboratorium 3D w Wadowicach przygotowaliśmy praktyczne lekcje na temat tego, jak przedstawić ten temat innym: jak przedstawić zagadnienie projektowania i druku 3D oraz jakie kroki podjąć, aby zachęcić młodych ludzi do tworzenia własnych modeli. Prezentujemy tutaj przykłady różnych tematów konkretnych zajęć, kształtujących i rozwijających różnorodne umiejętności wykraczających poza projektowanie 3D. Na koniec podajemy kilka wskazówek na temat oceny procesu nauczania i pokazujemy jak zapoznanie się z technikami projektowania i druku 3D może dodatkowo wspomóc rozwój postawy przedsiębiorczości młodych ludzi.

Interesują Cię nowe technologie w edukacji dorołych? Szukasz inspiracji i niestandardowych form?

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie wszystkie artykuły na ten temat dostępne na polskim EPALE! 

Resource Author(s): 
Stavroula Sokoli, Enrico Ferranti, Mario Paiano, Letizia Di Pillo, Łukasz Putyra, Aleksander Schejbal
Publication Date:
Tuesday, 17 December, 2019
Language of the document:
Type of resource: 
Open Educational Resources
Country:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn