chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Elektroniczna platforma na rzecz uczenia się dorosłych w Europie

Newsroom

Sarunu vakars "Izaugt ģimenē" Kuldīgā

28/11/2019
Språk: LV

12. decembrī 17.15 Sociālā atbalsta-resursu centrā, Liepājas ielā 37, Kuldīgā tiek gaidīti potenciālie aizbildņi, adoptētāji un audžuģimenes, kā arī citi interesenti uz pirmo sarunu vakaru “Izaugt ģimenē”.

Pasākumā ikvienam būs iespēja kopā ar grupas vadītāju uzzināt vairāk par bērna uzņemšanu ģimenē, kā arī  tikties un iepazīt esošas audžuģimenes pieredzi.

Izglītojošos pasākumus “Izaugt ģimenē” organizē Sociālo pakalpojumu aģentūras Kurzemes reģiona ģimeņu atbalsta centrs “Liepāja” projekta “Kurzeme visiem” ietvaros un ir plānoti vismaz divi pasākumi katrā Kurzemes reģiona pašvaldībā. 

Iepriekšēja pieteikšanās pa tālruni 26011395.

 

Avots: www.kuldiga.lv.

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn
Refresh comments Enable auto refresh

Displaying 1 - 5 of 5
 • Iveta Savickas bilde
  Katrs bērns ilgojas pēc savām mājām, savas vietiņas. Joprojām Latvijā šī ir smaga tēma. Bērnu namiem nebūtu jābūt. Man prieks, ka Kuldīgā ir iespēja tikties ar audžuģimenēm, ieklausīties pieredzes stāstos un iedvesmoties pašiem par šādu ģimeni kļūt. Lielisks sociālais projekts.
 • Karīna Gajevskas bilde
  Bērnunamu tēma vēl joprojām paliek neērta un noklusēta mūsu sabiedrībā. Vai šodien bērnu skaits bērnunamos ir mazinājies? Medijos izskan viedoklis, ka jā. Iespējams, situācija mainās uz labo pusi un audžuģimenes pieaug. Svētīgi vēlos ticēt un arī ticu tam. Bet, iespējams, ne visi šādi stāsti par laimīgām audžuģimenēm un bērniem, kuriem ir paveries laimes stariņš būt drošībā un gādībā, ir ar veiksmīgu iznākumu. Noteikti ir jāatbalsta un jārosina tās ģimenes, tos cilvēkus, kuri vēlas aplaimot kādu vai kādus bērniņus. Jo biežāk mēs - cilvēki spējam tikai pažēlot, skatoties kādu bēdīgu sižetu par kārtējo bērnunamu, par kārtējo problēmu un vajadzību, bet, diemžēl, nespējam celties un sniegt savu roku, savu atbalstu, savu mīlestību un siltumu. Bieži nav saprotams, kā šie bērni nonāk tādos dzīves slazdos, kad ne viens no tuvākiem vai tālākiem radiem pat nemēģina sniegt savu palīdzību un gādību. Bērnunamos ir ļoti maz bērnu skaits, kuriem ir bāreņa statuss, pārsvarā tie ir bērni, kuru vecāki nespēj vai nevēlas rūpēties par savām atvasēm dažādu apstākļu dēl. Nav skaidrs, kur paliek radi, radu radi - miesīgās tantes un onkuļi... Ļoti sāpīga tēma.
 • Dace Morozas bilde
  Šāda veida pašakumi ir ļoti vērtīgi. Ģimenes kuras ir uzņēmušās audžuģimenes lomu vai būt par aizbildņiem pilda svarīgu misiju, dodot iespēju bērniem izaugt ģimenē, būt mīlētiem, pasargātiem un lolotiem. Un šādi pasākumi, pēc manām domām dod iespēju mainīties, dalīties pieredzē un iedrošināt citas ģimenes vai pārus uzņemties šo misiju būt par aizbildni vai audžuģimeni kādam bērnam va bērniem. 
 • Irita Jermacānes bilde
  Bērniem pavisam noteikti ir jāaug ģimenē. No savas personīgās pieredzes varu teikt, ka bērnunami nav tā vieta, lai bērns izaugtu par laimīgu Latvijas pilsoni. Lai bērni vairs nenonāktu bērnunamos, nepieciešamas bērnus mīlošas ģimenes, kuras spētu uzņemties atbildību un rūpes ne tikai par saviem, bet arī par audžubērniem. Likumdošana nosaka, ka vienā audžuģimenē var pieņemt līdz sešiem bērniem. Visbiežāk par audžuģimenēm kļūst ģimenes, kurām pašām ir pieredze vairāku bērnu audzināšanā, un viņi ir gatavi pieņemt ģimenē vēl tikpat daudz bērnu. Vai šīm audzuņimenēm tiek attiekt, ja viņas vēlas audzināt arī septīto audzubērnu?
  Noteikti atbalstu šādus pasākumus. Vai arī citās pašvaldībās tiks rīkoti šādi izglītojoši pasākumi – sarunu vakari “Izaugt ģimenē”? Ko vajadzētu darīt no valsts puses, lai audzuģimeņu būtu vēl vairāk? Lai bērnu skaits bērnunamos mazinātos. • Ilze Mangusas bilde
  Šie pasākumi patiešām jauki tiek organizēti, jo esmu personīgi piedalījusies tādos Zemgales reģionā. Taču vēlētos uzzināt atgriezenisko saiti, cik ģimenes pateicoties šādiem pasākumiem ir uzņēmušas bērnus savās ģimenēs.