chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Elektroniczna platforma na rzecz uczenia się dorosłych w Europie

 
 

Newsroom

Izglītības un zinātnes ministrija izsludina pieteikšanos pieaugušo neformālās izglītības balvai „Saules laiva”

31/10/2019
Språk: LV

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) aicina līdz šī gada 1. decembrim pieteikt pretendentus pieaugušo neformālās izglītības balvai “Saules laiva”.

Pieteikties balvai  ir aicinātas izglītības iestādes vai organizācijas, kas darbojas pieaugušo neformālās izglītības jomā, nodrošinot nemainīgi kvalitatīvu mācību procesu un veicinot pieaugušo neformālās izglītības attīstību Latvijā. Pieteikumus var iesniegt arī pašvaldības domes priekšsēdētājs, pašvaldības izglītības pārvaldes vadītājs un pieaugušo neformālās izglītības iestādes vadītājs (par savu vai citu pieaugušo izglītības iestādi).

/nb/file/balva-saules-laivajpgbalva-saules-laiva.jpg

 

Balvas pretendentu var izvirzīt arī mācību dalībnieki, kas papildinājuši savas prasmes kādā no neformālās izglītības programmām un vēlas izcelt augstvērtīgu pasniedzēju un izglītības iestādes darbu. Ja balvas pretendentu izvirza izglītības saņēmēji, ierosinājums jāparaksta vismaz desmit attiecīgās mācību grupas sastāvā reģistrētiem cilvēkiem. 

Lai pieteiktu pretendentu pieaugušo neformālās izglītības balvai, jāraksta pieteikums brīvā formā. Saņemtos pieteikumus izvērtēs un balvas saņēmēju noteiks IZM apstiprināta žūrija - pieaugušo izglītības jomas atzīti profesionāļi. 

Ar IZM pieaugušo neformālās izglītības ceļojošās balvas nolikumu un informāciju, kurai jābūt ietvertai pieteikumā, var iepazīties ministrijas mājaslapā: https://izm.gov.lv/lv/izglitibas-un-zinatnes-ministrijas-pieauguso-neformalas-izglitibas-celojosas-balvas-nolikums

Pieteikumi jāsūta rakstveidā uz adresi:

Pieaugušo neformālās izglītības balva,
Izglītības un zinātnes ministrija -
Vaļņu iela 2, Rīga, LV-1050, Latvija,
vai arī, parakstīti ar drošu elektronisko parakstu, uz elektroniskā pasta adresi pasts@izm.gov.lv

 

Pieaugušo neformālās izglītības balva tiek piešķirta Izglītības un zinātnes ministrijas Erasmus+ projekta “EPALE Nacionālais atbalsta dienests” ietvaros.

 

Informāciju sagatavoja
Daina Jāņkalne,
IZM Erasmus+ projekta "EPALE Nacionālais atbalsta dienests” 
komunikācijas koordinatore
daina.jankalne@izm.gov.lv; 67047862 

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn
Refresh comments Enable auto refresh

Displaying 1 - 7 of 7
 • Julija Detlevkinas bilde
  Manuprāt, mācīšanās ir izglītības process dzīves garumā, un mūsdienās ir īpaši svarīgi saprast, ka mums, pieaugušajiem, jāmainās, balstoties uz mūsu vajadzībām, pieredzi un zināšanām, lai paaugstinātu savu kvalifikāciju, atbilstoši interesēm un darba tirgus prasībām. Tā ir lieliska ideja, ļoti daudz iespēju apgūt zināšanas un prasmes gan saistībā ar darbu, gan personīgajiem mērķiem un vēl saņemt balvu.
 • Anna Lasmanes bilde
  Ļoti atbalstāma iniciatīva! Būtu interesanti noteikti arī plašākai sabiedrībai uzzināt kur tad ir iespējams kvalitatīvi mācīties, jo pašai ir nācies saskarties ar situāciju, kad tiek iztērēta liela nauda par nekvalitatīvu saturu, kur pasniedzējs ir bijis nekompetents. 
 • Inese Protopopovas bilde
  Piekrītu, ka jāakcentē pieaugušo izglītības kvalitātes jautājumi. Svarīgi, lai sabiedrība zinātu, kurām pieaugušo izglītības organizācijām uzticēties, kur iespējam iegūt tiešām labu pienesumu savā profesionālajā un personiskajā izaugsmē. Diemžēl biežāk ir dzirdēti gadījumi par neprofesionālu darbību ne pozitīvajiem piemēriem.
 • Ērika Grigorjevas bilde
  Prieks par šādu ceļojošo balvu,kas novērtē,izceļ un pateicās izglītības iestādēm,organizācijām vai pedagogiem par ieguldījumu pieaugušo neformālās izglītības veicināšanā Latvijā. Jebkura šāda iestāde vai mācībspēks būtu jāuzslavē,jāpateicas,ka nodrošina daudzveidīgu mācību procesu,personības attīstību un pilnveido profesionālajā dzīvē nepieciešamās kompetences.
 • Ilze Ločmeles bilde
  Kā celmlauzi pieaugušo neformālās izglītības jomā personām ar invaliditāti un garīga rakstura traucējumiem varu minēt 35 prasmju programmas, ko realizē Sociālās integrācijas valsts aģentūra. Programmas izstrādātas tā, lai cilvēki gan ar iedzimtiem, gan dzīveslaikā iegūtiem garīga rakstura traucējumiem 4-8 mēnešu laikā iegūtu jaunas prasmes un arodu. 
 • Sanda ROZEs bilde
  Paldies par ieteikumu! Droši aiciniet viņus pieteikties!
 • Antra Krastas bilde
  Jēgpilns pasākums izglītības iestādēm, lai motivētu darbotie pieaugušo neformālās izglītības jomā, veicinātu pieaugušo neformālās izglītības attīstību Latvijā, kā arī nodrošinātu nemainīgi kvalitatīvu mācību procesu un izceltu augstvērtīgu pasniedzēju un izglītības iestādes darbu.