Hopp til hovedinnhold
Event Details
3 Mar
2020

Život v oblakoch - premietanie filmu a prednáška s diskusiou

Slovakia
Banská Bystrica

Stredoslovenská galéria v Banskej Bystrici pozýva na premietanie filmu Život v oblakoch spojeného s prednáškou jedného z jeho spolutvorcov Karola Kaliského. Tento film je spolu s filmami Nesmrteľný les a Živá rieka súčasťou trilógie Tajomné Karpaty.

"Ako na Noemovej arche plávajúcej časom, prežívajú v Tatrách kamzíky spolu s ďalšími obyvateľmi arktickej prírody už viac ako desaťtisíc rokov. V tomto vysokohorskom prostredí, ktoré je polovicu roka pokryté snehom, je človek dodnes len príležitostným hosťom. Aj vďaka tomu sú Tatry stále jedinečným ostrovom divokej prírody. Život v oblakoch je plný protikladov. Krehké kamzíčatká akoby ani nepatrili do tohto drsného prostredia. No na výčiny počasia sú výborne adaptované a naplno si užívajú život v týchto nehostinných podmienkach. Nenechajú sa zaskočiť ani jarným snežením. Počas leta vychádzajú do kráľovstva kamzíkov aj jelene a medvede, ktorých osudy sa nečakane prelínajú v období vášnivej jelenej ruje. No najväčšou skúškou v živote kamzíkov je zima. Počas nej čelia hlbokému snehu, víchriciam, lavínam a hladu. Akoby to nestačilo, predátori sa pokúšajú uloviť oslabené zvieratá. A tak do kráľovstva kamzíkov prichádza aj najtajomnejší obyvateľ hôr – rys."

 

Názov: Život v oblakoch / premietanie a diskusná prednáškaUsporiadateľ: Stredoslovenská galériaMiesto konania: Bethlenov dom (1. poschodie), Dolná 8, Banská BystricaTermín: 3. 3. o 17.00 hod.,

Vstup voľný.Sprievodné podujatie k výstave Ako na umenie 2 / výstava. Výstavu podporil Fond na podporu umenia. Zriaďovateľom Stredoslovenskej galérie je Banskobystrický samosprávny kraj.

Event Details
Status
As planned
Organiser type
Other event
Organiser name
Stredoslovenská galéria
kontaktdetaljer
edukacne@ssgbb.sk
Deltagelsesavgift
Off

Have an event in mind?

Mos hezitoni ta bëni këtë! Kliko linkun e mëposhtëm dhe sugjero një ngjarje tani!

Siste diskusjoner