chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Pjattaforma Elettronika għat-Tagħlim għall-Adulti fl-Ewropa

Riżorsa

Darba vidē balstītas mācības Rīgas Valsts tehnikumā

Lingwa: LV

Mibgħuta minn Daina Jankalne

PIKC Rīgas Valsts tehnikums informatīvā video materiālā iepazīstina ar speciāli izstrādātām mācību programmām, kas paredz, ka jaunieši mācību iestādē apgūst teorētiskās zināšanas, un tad vismaz pusi no mācību laika pavada uzņēmumos, darba vidē  apgūstot profesijas praktiskās iemaņas.

Vairāk informācijas par darba vidē balstītām mācībām atrodams Rīgas Valsts tehnikuma mājas lapā www.rvt.lv

Awtur(i) tar-Riżorsa: 
Rīgas Valsts tehnikums
Data tal-pubblikazzjoni:
It-Tnejn, 30 Jannar, 2017
Lingwa tad-dokument
Ittajpja r-Riżorsa: 
Studju tal-Każ
Pajjiż:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email
Refresh comments Enable auto refresh

Qed jintwerew 1 - 3 minn 3
  • Meldra Mailīte's picture
    Protams, ka svarīgas ir torētiskās zināšanas, kuras māca skolās. Taču, manuprāt, tas viss ir daudz lietderīgāk, kad terorija tiek savienota ar praktisku darbošanos. Jo tieši darbojoties praktiski var saprast vai šī profesija patiešām ir īstā. Kā arī šī praktiskā darbošanā dod daudz lielāku pieredzi, nekā tas, ka dien dienā mācās tikai teoriju. Kā arī praktiski darbojoties kādā no uzņēmumiem, ir iespēja nākotnē tur iegūt darba vietu. Manuprāt, mūsdienu skolēni vairāk novertē to, ka var strādāt praktiski, tieši tāpēc arī, kā jau Rebeka un Madara minēja, šo izglītības iestādi apmeklēs ar vien vairāk skolēnu.
  • Madara Lārmane's picture
    Ļoti iedvesmojoši, ka mums ir šāda iestāde, kurā profesiju var apgūt ne tikai sēžot un mācoties teoriju, bet arī gūt praktiskas iemaņas tieši darba vidē. Arī citiem tehnikumiem Latvijā būtu nepieciešams ņemt Rīgas Valsts tehnikumu kā pozitīvo piemēru un arī savā tehnikumā ieviest šādu mācību programmu. Manuprāt, šādam mācību veidam ir ļoti daudz pozitīvu ieguvumi, jo skolēns var ne tikai lieliski apgūt savu profesiju un tajā nepieciešamās iemaņas, bet arī atrasties darba vidē, kur skolēns var saprasts vai tiešām vēlas savu nākotni saistīt ar konkrēto profesiju vai nē. Domāju, ka šajā tehnikumā ar katru gadu palielināsies skolēnu skaits, jo var apgūt profesiju darba vidē. 
  • Rebeka Raupa's picture
    Lieliski, ka Latvijā ir iestāde, kurā var iegūt profesiju, kas ir nepieciešama dažādos uzņēmumos gan Latvijā, gan ārpus Latvijas robežām. Noderīgi ir tas, ka iegūstot teorētiskās zināšanas, tās tiek realizētas praktiskajā darbībā ne tikai skolā, bet arī apskatot un esot dažādos uzņēmumos uz vietas. Manuprāt, arvien vairāk jaunieši sāk studēt tieši šajā izglītības iestādē, jo viņi redz reālas iespējas iekļauties darba tirgū, kur varēs pielietot iegūtās iemaņas.