Skip to main content
News
Aħbarijiet

Žijeme v přelomové době. Čekají nás koncentrované změny

Česká ekonomika patří k těm, které jsou nejvíce ohroženy nastupujícími změnami. Její dlouholeté konkurenční výhody se změní v hendikep. A tisíce Čechů pak ztratí zdroj příjmů.

Bývalý bankéř, známý ekonom, spoluzakladatel konzultační firmy 6D Academy Pavel Kysilka říká, že žijeme v přelomovém období. „Čeká nás koncentrovaná masa změn v technologiích i v lidském chování. Nastupují nové generace, jež vyrostly na internetu. Mají úplně jiné zvyklosti a zásadně změní svět byznysu, komunikace i podnikání. Zasáhne to všechny obory,“ říká Kysilka.

Česká ekonomika spolu se slovenskou přitom podle studie OECD patří v důsledku očekávaných změn k nejzranitelnějším v Evropě. „Typická úspěšná česká firma dodává komponenty Britům, Němcům, Francouzům nebo Rakušanům, kteří je v podobě hotových výrobků rozvážejí dál do celého světa,“ popisuje Kysilka.

„Dnes je to skvělé, české produkty se tak exportují do různých teritorií - do Ameriky, asijských zemí i do Evropské unie. Rozptylujeme tak rizika, protože jednou se daří víc tomu, jindy jinému regionu. Ale náš průmysl byl dosud závislý hlavně na lidské pracovní síle. Právě to se mění s nástupem robotizace a umělé inteligence,“ říká Kysilka.

https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/zachrana-pro-cesko-v-digitalnim-vek…

https://video.aktualne.cz/dvtv/regulacni-dzungle-brani-hospodarskemu-ru…

Login (0)

Trid tikteb artiklu?

Toqgħodx lura milli tagħmel dan!

Ikklikkja l-link t’hawn taħt u ibda ibgħat artiklu ġdid!

L-aħħar diskussjonijiet

EPALE 2021 Thematic Focuses. Let's start!

We invite you to enrich what is set to be an intense year ahead with your contributions and expertise! Let's start by taking parto in this online discussion. The online discussion will take place Tuesday 9 March 2021 from 10 a.m. to 4 p.m. CET. The written discussion will be introduced by a livestream with an introduction to the 2021 Thematic Focuses, and will be hosted by Gina Ebner and Aleksandra Kozyra of the EAEA on the behalf of the EPALE Editorial Board.

More

Diskussjoni ta’ EPALE: Il-forniment ta’ tagħlim ta’ ħiliet bażiċi

Il-ħiliet bażiċi huma trasversali. Dawn mhumiex rilevanti biss għall-politika edukattiva, iżda huma rilevanti wkoll għall-politiki tal-impjiegi, tas-saħħa, soċjali u ambjentali. Il-bini ta’ miżuri ta’ politika koeżivi li jappoġġjaw lill-persuni bi ħtiġijiet bażiċi ta’ ħiliet huwa meħtieġ mhux biss biex il-Perkorsi ta’ Titjib tal-Ħiliet ikunu suċċess, iżda wkoll biex jgħinu fil-bini ta’ soċjetajiet aktar reżiljenti u inklużivi. Id-diskussjoni online se ssir f’din il-paġna fis-16/17 ta’ Settembru bejn l-10:00 u s-16:00 CET u se tkun immoderata mill-Koordinaturi Tematiċi ta’ EPALE tal-EBSN

More