chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Pjattaforma Elettronika għat-Tagħlim għall-Adulti fl-Ewropa

tal-kamra tal-aħbarijiet

Žijeme v přelomové době. Čekají nás koncentrované změny

09/08/2017
minn Tomáš Fránek
Lingwa: CS

Česká ekonomika patří k těm, které jsou nejvíce ohroženy nastupujícími změnami. Její dlouholeté konkurenční výhody se změní v hendikep. A tisíce Čechů pak ztratí zdroj příjmů.

Bývalý bankéř, známý ekonom, spoluzakladatel konzultační firmy 6D Academy Pavel Kysilka říká, že žijeme v přelomovém období. „Čeká nás koncentrovaná masa změn v technologiích i v lidském chování. Nastupují nové generace, jež vyrostly na internetu. Mají úplně jiné zvyklosti a zásadně změní svět byznysu, komunikace i podnikání. Zasáhne to všechny obory,“ říká Kysilka.

Česká ekonomika spolu se slovenskou přitom podle studie OECD patří v důsledku očekávaných změn k nejzranitelnějším v Evropě. „Typická úspěšná česká firma dodává komponenty Britům, Němcům, Francouzům nebo Rakušanům, kteří je v podobě hotových výrobků rozvážejí dál do celého světa,“ popisuje Kysilka.

„Dnes je to skvělé, české produkty se tak exportují do různých teritorií - do Ameriky, asijských zemí i do Evropské unie. Rozptylujeme tak rizika, protože jednou se daří víc tomu, jindy jinému regionu. Ale náš průmysl byl dosud závislý hlavně na lidské pracovní síle. Právě to se mění s nástupem robotizace a umělé inteligence,“ říká Kysilka.

https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/zachrana-pro-cesko-v-digitalnim-veku...

https://video.aktualne.cz/dvtv/regulacni-dzungle-brani-hospodarskemu-rus...

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn