chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Pjattaforma Elettronika għat-Tagħlim għall-Adulti fl-Ewropa

 
 

Riżorsa

How culture and the arts can promote intercultural dialogue in the context of the migratory and refugee crisis

Lingwa: PL

Mibgħuta minn Maria Jedlińska

Europa robi się coraz bardziej wielokulturowa. Zrozumienie (i zaakceptowanie) kultur i zwyczajów innych cywilizacji nie jest kwestią "politycznej poprawności", ale koniecznością utrzymania wewnętrznej europejskiej stabilizacji społecznej i gospodarczej. Ekspresja artystyczna i kulturowa może się przyczynić do zrozumienia występujących różnic.

Raport został opracowany przez powołaną przez państwa członkowskie UE grupę ekspertów zajmujących się dialogiem międzykulturowym w kontekście kryzysu migracyjnego i uchodźczego. Zawiera przykłady skutecznych działań i metod (z wykorzystaniem kultury i sztuki) zwiększających uczestnictwo w życiu kulturalnym i społecznym jednostek oraz promocji dziedzictwa i różnorodności kulturowej narodów. Jednym z jego celów jest stworzenie mozliwości sieciowania pomysłów i dobrych praktyk na poziomie Europy.

Awtur(i) tar-Riżorsa: 
EUROPEAN AGENDA FOR CULTURE (European Commission)
ISBN: 
978-92-79-67387-0
Data tal-pubblikazzjoni:
Il-Ħamis, 8 Ġunju, 2017
Lingwa tad-dokument
Ittajpja r-Riżorsa: 
Studju tal-Każ
Pajjiż:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn