European Commission logo
Oħloq kont
Event Details
9 Dec
2022

Vaimse tervise esmaabi kontaktkoolitus

Eesti
Tallinn
to

  MIKS?

  • Kas oskad märgata oma sõbra, sugulase, tuttava või kolleegi vaimse tervise murele viitavaid käitumisviise? 
  • Kas Sa tead, mida ja kuidas öelda, kui märkad kellegi vaimse tervise raskusi? 
  • Kuidas reageerida, kui keegi Sulle oma mure jagab? 
  • Kuidas ja kuhu võiks vajadusel pöörduda vaimse tervise teemadel? 
  • Ja selle kõige keskel, kas sa tead, kuidas oma vaimse tervise eest hoolitseda?

Puutume igapäevaelus kokku inimestega ja paljud meist teavad põhimõtteid, mille alusel pakkuda füüsilist esmaabi. Kuid sama oluline on teada, milliste põhisammude alusel pakkuda esmast toetust emotsionaalsete ja vaimsete raskuste korral ehk vaimse tervise esmaabi. Nii nagu füüsilise esmaabi puhul, ei saa me ka vaimse esmaabi puhul võtta arsti rolli, küll aga võime sellegipoolest olla just see, kes märkab ja toetab olulisel hetkel ning pakub esmast leevendust.

Sarnaselt füüsilise tervise esmaabiga on vaimse tervise esmaabi andmine jõukohane igaühele, kes on end esmaabi põhimõtetega kurssi viinud ja läbinud vaimse tervise esmaabi koolituse.  

KELLELE?

MTÜ Peaasjade ja Eesti Psühhosotsiaalse Rehabilitatsiooni Ühingu poolt ellu viidavatele koolitustele oodatakse kõiki. Sealhulgas: 

  • kõiki, kes väärtustavad vaimset tervist ning soovivad olla lähedaste toetamisel julgemad, kindlamad ja teadlikumad;
  • kogukonnaliikmeid, kes vaimse tervise teemadega kokku puutuvad ja seetõttu vaimse tervise esmaabi osutamise strateegiaid omandada soovivad;
  • eesliinitöötajaid ehk haridus-, noorsootöö-, sotsiaal-, meditsiini ja teiste valdkondade ning teendidussektori (nt jaemüük, iluteenindus jne) töötajaid, kes tegutsedes puutuvad otseselt kokku oma sihtgrupiga. 
  • tööandjaid erinevatest eluvaldkondadest;
  • spetsialiste, kes töötavad kohalikes omavalitsustes;
  • ja kõiki teisi huvilisi, kes tahavad enda ja teiste vaimsesse tervisesse panustada.

Eelnevad teadmised vaimse tervise valdkonnast ei ole eelduseks ning juhul, kui on varasemad teadmised, siis koolitusel omandada konkreetse esmaabi metoodika.

MIS MINU JAOKS MUUTUB?

Vaimse tervise esmaabi koolituse tulemusel on osalejal pädevus pakkuda vaimse tervise murega abivajajale esmast tuge ja infot ning rakendada enda vaimse tervise toetamiseks põhilisi eneseabivõtteid.

Koolituse läbinu …

  • mõistab häbimärgistamise mõju vaimse tervise häirega inimesele.
  • kasutab vaimse tervise mure korral inimese esmaseks toetamiseks vaimse tervise esmaabi tegevuskava põhisamme;
  • tunneb ära erinevatele vaimse tervise probleemidele viitava käitumise ja olulised riskifaktorid;
  • kasutab mõnda vaimse tervise eneseabivõtet.

MTÜ Peaasjad on Eesti Hariduse Infosüsteemis registreeritud täiendõppeasutus. Koolituse läbimisel, osaledes vähemalt 90% ning täites enesehindamise testi, on võimalik saada tunnistus.

KUIDAS?

9. detsembril 2022 9.00-10.30 koolitus 10.30-10.45 paus 10.45-12.15 koolitus 12.15-13.15 lõuna (omal soovil) 13.15-14.45 koolitus 14.45-15.00 paus 15.00-16.30 koolitus

16. detsembril 2022 9.00-10.30 koolitus 10.30-10.45 paus 10.45-11.45 koolitus 11.45-12.45 lõuna (omal soovil) 12.45-14.15 koolitus

*pakume pauside ajal kohvi ja teed. Lõunasöök on võimalik endal kaasa võtta või einestada lähedal asuvates söögikohtades.

Koolitus toimub eesti keeles ja koolitust viib ellu MTÜ Peaasjad koolitaja Umberto Dorus Geerts. 

Lisainfo: esmaabi@peaasi.ee Registreerimine on avatud kuni 2.12.22 või kohtade täitumiseni. Nädal enne koolitust saadetakse registreerunutele täpsem info. Koolituse elluviimist soodushinnaga toetab Playtech.

Peaasi

Event Details
Status
As planned
Sit elettroniku tal-avveniment
It-tip ta' organizzatur
Avveniment ieħor
Organiser name
MTÜ Peaasjad
Grupp fil-mira
Akkademiċi, studenti, riċerkaturi fl-andragoġija
Netwerks u organizzazzjonijiet tat-Tagħlim tal-adulti
Proġetti u sħubiji
Ħlas mitlub għall-attendenza
Iva

Ara li jkollok avveniment f’moħħok?

Toqgħodx lura milli tagħmel dan! Agħfas il-link t’hawn taħt u ssuġġerixxi avveniment issa!

L-aħħar diskussjonijiet

EPALE 2021 Thematic Focuses. Let's start!

We invite you to enrich what is set to be an intense year ahead with your contributions and expertise! Let's start by taking parto in this online discussion. The online discussion will take place Tuesday 9 March 2021 from 10 a.m. to 4 p.m. CET. The written discussion will be introduced by a livestream with an introduction to the 2021 Thematic Focuses, and will be hosted by Gina Ebner and Aleksandra Kozyra of the EAEA on the behalf of the EPALE Editorial Board.

More

Diskussjoni ta’ EPALE: Il-forniment ta’ tagħlim ta’ ħiliet bażiċi

Il-ħiliet bażiċi huma trasversali. Dawn mhumiex rilevanti biss għall-politika edukattiva, iżda huma rilevanti wkoll għall-politiki tal-impjiegi, tas-saħħa, soċjali u ambjentali. Il-bini ta’ miżuri ta’ politika koeżivi li jappoġġjaw lill-persuni bi ħtiġijiet bażiċi ta’ ħiliet huwa meħtieġ mhux biss biex il-Perkorsi ta’ Titjib tal-Ħiliet ikunu suċċess, iżda wkoll biex jgħinu fil-bini ta’ soċjetajiet aktar reżiljenti u inklużivi. Id-diskussjoni online se ssir f’din il-paġna fis-16/17 ta’ Settembru bejn l-10:00 u s-16:00 CET u se tkun immoderata mill-Koordinaturi Tematiċi ta’ EPALE tal-EBSN

More