Skip to main content
News
Aħbarijiet

Kurzy pro podnikatele i moderní lektoři ze severu Čech

Kurzů pro podnikatele je na trhu mnoho a není snadné vybrat ten nejkvalitnější. Je proto vždy lépe sáhnout po takovém, který má akreditaci ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Tu pořadatel kurzu dostává zejména na základě vymezení obsahu a rozsahu vzdělávání, formy a metody výuky, způsobu ověřování výsledků vzdělávání. „Vzhledem k tomu, že je v Česku vzdělávání živností volnou, nespadají neakreditované vzdělávací kurzy do gesce ministerstva, a proto není možné relevantně posoudit nabídku všech vzdělávacích programů na trhu. Volí-li zájemce neakreditovaný vzdělávací program, měl by především vycházet ze svého očekávání a potřeb, informovat se u vzdělávacího zařízení o konkrétním kurzu, jeho plánovaném průběhu, náplni, rozsahu, lektorech a tak dále a následně z nabídnutých možností zvolit vyhovující variantu, uvádí Jarmila Balážová, mluvčí ministerstva školství.

http://www.podnikatel.cz/clanky/jak-vybrat-kurz-zakladu-podnikani-a-je-…

Již sedmým rokem má veřejnost z řad lektorů a vzdělávacích institucí možnost vyžívat výstupy projektu „Moderní lektor – vzdělávání dospělých moderně a efektivně“, jehož realizace probíhala před lety díky dotačnímu příspěvku v Ústeckém kraji. V sídle Okresní hospodářské komory v Mostě konalo informační setkání, které „oprášilo“ možnost bezplatného využívání katalogu a e-learningových kurzů.

O nové informace projevila zájem Okresní hospodářská komora v Mostě, která má vlastní Odbornou sekci vzdělávání a za pár dní organizuje velký veletrh vzdělávání.

Zástupkyně projektu informovala zejména o změně ve zjednodušeném přístupu k podpůrným e-kurzům pro lektory: Ty byly zcela volně zpřístupněny, bez nutnosti registrace, na vzdělávacím portálu partnera projektu, a to na adrese moodle.asista.cz.

https://www.krajskelisty.cz/ustecky-kraj/okres-most/15688-v-usteckem-kraji-maji-moderni-lektory-sedmym-rokem-zde-efektivnimu-vzdelavani-dospelych-pomahaji-elearningove-kurzy-jsou-pro-vsechny-zdarma.htm

Login (0)

Trid tikteb artiklu?

Toqgħodx lura milli tagħmel dan!

Ikklikkja l-link t’hawn taħt u ibda ibgħat artiklu ġdid!

L-aħħar diskussjonijiet

EPALE 2021 Thematic Focuses. Let's start!

We invite you to enrich what is set to be an intense year ahead with your contributions and expertise! Let's start by taking parto in this online discussion. The online discussion will take place Tuesday 9 March 2021 from 10 a.m. to 4 p.m. CET. The written discussion will be introduced by a livestream with an introduction to the 2021 Thematic Focuses, and will be hosted by Gina Ebner and Aleksandra Kozyra of the EAEA on the behalf of the EPALE Editorial Board.

More

Diskussjoni ta’ EPALE: Il-forniment ta’ tagħlim ta’ ħiliet bażiċi

Il-ħiliet bażiċi huma trasversali. Dawn mhumiex rilevanti biss għall-politika edukattiva, iżda huma rilevanti wkoll għall-politiki tal-impjiegi, tas-saħħa, soċjali u ambjentali. Il-bini ta’ miżuri ta’ politika koeżivi li jappoġġjaw lill-persuni bi ħtiġijiet bażiċi ta’ ħiliet huwa meħtieġ mhux biss biex il-Perkorsi ta’ Titjib tal-Ħiliet ikunu suċċess, iżda wkoll biex jgħinu fil-bini ta’ soċjetajiet aktar reżiljenti u inklużivi. Id-diskussjoni online se ssir f’din il-paġna fis-16/17 ta’ Settembru bejn l-10:00 u s-16:00 CET u se tkun immoderata mill-Koordinaturi Tematiċi ta’ EPALE tal-EBSN

More