European Commission logo
Oħloq kont
Resource Details
RIŻORSA

Evropský vzdělávací prostor

Iniciativa Evropský prostor vzdělávání usiluje o podporu spolupráce mezi členskými státy Evropské unie a posílit tak dále kvalitu a inkluzivnost vnitrostátních systémů vzdělávání a odborné přípravy.

Vzhledem k důsledkům pandemie COVID-19 je nyní ještě důležitější zabránit tomu, aby strukturální překážky učení a rozvoje dovedností měly dopad na vyhlídky občanů na zaměstnání a jejich zapojení do společnosti.

Evropský prostor vzdělávání proto navazuje na program „Next Generation EU“ — plán EU na oživení po pandemii COVID-19, který má Unii vyvést z krize takovým směrem, aby byla Evropa moderní, udržitelná a připravena čelit digitální a ekologické transformaci.

Cílem je rozvíjet holistický přístup k činnosti EU v oblasti vzdělávání a odborné přípravy a vytvořit Evropský prostor vzdělávání, který bude přínosem pro všechny studenty, učitele a instituce.

Ve dokumentu Politické směry pro příští Evropskou komisi na období 2019–2024 se předsedkyně Komise von der Leyenová zavázala, že se Evropský prostor vzdělávání stane do roku 2025 realitou.

30. září 2020 bylo zveřejněno nové sdělení Komise o vytvoření Evropského prostoru vzdělávání do roku 2025. 

Sdělení představuje ambiciózní přístup, jež má směřovat k tomu, aby se Evropský prostor vzdělávání do roku 2025 skutečně podařilo vytvořit. Podrobně popisuje prostředky a milníky k dosažení jednotlivých cílů společně s členskými státy EU a zúčastněnými stranami z oblasti vzdělávání a odborné přípravy.

Resource Details
Awtur tar-Riżorsi
Evropská komise
Ittajpja r-Riżorsa
Nazzjonali u ta' Politika
Data tal-Pubblikazzjoni
Lingwa tad-dokument
Anglicky
Login (0)

Want to add a resource ?

Don't hesitate to do so! Click the link below and start posting a new resource!