chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Pjattaforma Elettronika għat-Tagħlim għall-Adulti fl-Ewropa

 
 

tal-kamra tal-aħbarijiet

Latvijas Radio sāk jaunu sižetu ciklu par pieaugušo izglītības iespējām Latvijā, radio raidījumu “Pieaugušie mācās”

29/09/2016
Lingwa: LV

/ga/file/pieaugusiemacaslr1jpg-0pieaugusie_macaslr1.jpg

Foto: flickr.com/Julian Partridge

Foto: flickr.com/ Julian Partridge

 

Latvijas Radio septembrī piedāvā iepazīt, ko var apgūt Liepājā, Valmierā, Viļānos un Rīgā:

 • Liepājas Universitātē populārzinātniskā lekciju ciklā „Mazā akadēmija" novada un pilsētas iedzīvotāji bez maksas var piedalīties lekcijās par dažādām tēmām;
 • Pieaugušo izglītībai Latvijā no Eiropas sociālā fonda nākamajos gados būs pieejami 25 miljoni eiro. Kādas prasmes šī projekta ietvaros varēs iegūt un kādas pieaugušo izglītības programmas jau šobrīd var izmantot rīdzinieki?;
 • Jau trešo gadu Viļānu Mūzikas un mākslas skolā līdztekus profesionālās ievirzes un interešu izglītības programmām bērniem ikviens pieaugušais bez vecuma ierobežojuma te var mācīties dejot, darboties mākslas studijā, kā arī apgūt mūzikas instrumentu spēles pamatus;
 • Eiropas Savienībā izveidota pieaugušo izglītības elektroniskā platforma EPALE. Tajā apkopota informācija par pieaugušo izglītību 28 ES valstīs. Šī platforma, protams, ir angļu valodā, bet top arī mājas lapa latviešu valodā;
 • Kādreiz Latvijā populāras bija vakarskolas. Valmierā vidusskolas izglītību šobrīd var iegūt vakara maiņu vidusskolā.

Vairāk var uzzināt Latvijas Radio tīmekļa vietnē, sadaļā "Pēcpusdiena"!

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn
Refresh comments Enable auto refresh

Qed jintwerew 1 - 10 minn 24
 • Sofija Anuže's picture
  Latvia is the country of big opportunities as it always was. We have a very good educational system since centuries ago and very talented and gifted people, so we have to develop our natural resources in education and offer a variety of facilities for our society. In recent years with the financial support from EU recourses, we have more and more chances to create and to be involved in more interesting projects.
 • Lana Bračka's picture
  Ideja liekas ļoti laba, jo cilvēki mācās ne tikai skolas un universitātes laikā, bet gan visas dzīves garumā. Esmu tikai par to, ka pieaugušie apgūst ko jaunu, iepriekš neapgūtu, bet varbūt pat ļoti interesējošu. Nereti tieši pieaugušie, iepazīstot kādu jaunu nozari, atklāj savus apslēptos talantus, kas viņiem ļauj uz dzīvi paskatīties no citas perspektīves.
  Tiesa gan, gribētos nelielu atjauninājumu raksta informācijai par to, vai vēl kādā Latvijas pilsētā ir pavērusies iespēja pieaugušo tālākizglītībai. 
 • Anete Šikova's picture
  Lieliska iespēja turpināt vai sākt pilnveidoties, attīstīties un ir ļoti labi,ka ir pieejama informācija. Jo bieži vien cilvēki vienkārši nav informēti un nezin par šādām iespējām.
 • Marina Taraskevica's picture
  Tas ir ļoti svarīgi, lai cilvēki varētu sniegt pēc iespējas vairāk informācijas par iespēju iegūt izglītību, jo īpaši, ja šī iespēja var būt brīva viņiem
 • Māra Podkalne's picture
  Šis ir vēl viens veids kā informēt cilvēkus, kuri vēlas papildināt savas zināšanas vai lietderīgi pavadīt savu brīvo laiku, satikties ar citiem. Cilvēkiem bieži ir vēlme jēgpilni aizpildīt savu brīvo laiku, bet ne vienmēr viņi zina, kur to var izdarīt, tādēļ ir svarīgi sniegt dažādos veidos šādu informāciju.
 • Madara Bērziņa's picture
  Prieks, ka tiek attīstīta ne tikai bērnu un jauniešu, bet arī pieaugušo izglītība. Ir dažādas dzīves situācijas, kuru dēļ kāds nav varējis pabeigt iesākto izglītību, bet šis ir labs veids kā turpināt un nepadoties. Lieliski, ka iespēja tiek dota ne tikai Rīgas pilsētas iedzīvotājiem.
 • Jekaterina Raudiva's picture
  Manuprāt, lieliska iespēja. "Gara gaisma ir izglītība." Tādus projektus noteikti jāveido biežāk Latvijas pilsētās un mazpilsētās. Jespēja cilvēkiem jebkurā vēcumā piedalīties lekcijās par dažādām tēmām.
 • Lana Pušpure's picture
  Man liels prieks, ka sāk domāt par pieaugušo izglītību, ne tikai pilsētu iedzīvotājiem, bet arī par tālāko novadu iedzīvotājiem.
 • Tatjana Prihodjko's picture
  Tas ir laba iespēja! Ja pieaugušais cilvēks pašlaik nevar piekļūt internetam vai tam nav datora vai īpašas prasmes,šī aiternatīva ,lekcijas radio, ir iespeja iegūt nepieciešamo informāciju.
 • Sigita Upīte's picture
  Manuprāt , šī ir ļoti lieliska iespēja cilvēkiem jebkurā vecumā ,kuriem ir vēlme sevi attīstīt vai tieši otrādāk atklāt sevī kaut ko jaunu, jo mūsdienās kā mēs zinām ne visam ir iespējas tajā vecumā kad sākam izrādīt interesi par lietām,kas iepriekš nešķita saistošas. Tādējādi nodrošinot sabiedrības intelektuālo un aktīvo darbību.