Skip to main content
News
Aħbarijiet

Žurnālisti un informācijas speciālisti piedalīsies seminārā „Pieaugušo izglītība – kā pārdot ideju par mācīšanos”

Izglītības un zinātnes ministrijas Erasmus+ projekta “EPALE – nacionālā atbalsta sistēma” ietvaros 28. septembrī notiks seminārs „Pieaugušo izglītība – kā pārdot ideju par mācīšanos”. Seminārā piedalīties ir aicināti reģionālo un nacionālo plašsaziņas līdzekļu žurnālisti, kuri raksta par izglītības jautājumiem, kā arī pašvaldību komunikācijas un informācijas speciālisti.

Pieaugušo izglītība Eiropas Savienībā šobrīd ir svarīga sfēra, kura ļauj strādājošo cilvēku prasmēm un zināšanām sekot izmaiņām tehnoloģijās, darba tirgus pieprasījumā un demogrāfiskajā situācijā. Mācības mūža garumā ne tikai ceļ profesionālo pašpārliecinātību, bet arī ļauj justies daudz drošāk, reaģējot uz tik mainīgajām sociālajām un politiskajām norisēm. Diemžēl, Latvijā iedzīvotāji daudzos gadījumos neredz tiešu saistību starp iegūto izglītību un iespēju paaugstināt dzīves kvalitāti, tostarp, nodrošināt sev vietu darba tirgū.  

Semināra dalībniekiem būs iespēja uzzināt par prasmēm, kas šobrīd tiek uzskatītas par izšķirošām, lai pieaugušais orientētos mūsdienu pārblīvētājā informācijas plūsmā un saglabātu iegūto zināšanu aktualitāti ne tikai dažus gadus pēc augstskolas beigšanas, bet visas dzīves garumā. Būs iespēja novērtēt iespējas un priekšrocības, ko sniedz Eiropas Savienības pieaugušo izglītības interneta platforma EPALE, kas pieejama 24 ES valstu valodās un kurā atrodama plaša spektra informācija gan par jaunākajām tendencēm un metodiku pieaugušo izglītībā vispār, gan konkrēti pieredzes stāsti un iespēja diskutēt ar dažādu valstu nozares profesionāļiem, kā arī situāciju analīze dažādās pieaugušo izglītības jomās. EPALE atrodami plaši publikāciju apkopojumi par tādām pieaugušo izglītības tēmām kā  finanšu pratība, senioru izglītība, izglītība darba vietās, svešvalodu mācīšana pieaugušajiem, izglītība ieslodzījuma vietās u.c. 

Pielikumā – informācija par semināra „Pieaugušo izglītība – kā pārdot ideju par mācīšanos” programmu

Norises vieta: Rīgas Domes sēžu zāle (Rātslaukumā 1, Rīga, 1. stāvā).Norises laiks: 2016. gada 28. septembris, no pulksten 11:00 līdz 15:00.Auditorija: reģionālo mediju pārstāvji, pašvaldību komunikācijas un informācijas speciālisti, pašvaldību izdevumu redaktori, reģionālo pašvaldību sabiedrisko attiecību speciālisti.Reģistrācija: 28. septembrī no pulksten 10:30.

Papildus informācija:-    ņemot vērā to, ka vietu skaits Rīgas Domes sēžu zālē ir ierobežots, lūdzam iepriekš pieteikties konferencei elektroniski, sūtot ziņu uz e-pastu tels@tels.lv, pieteikumā norādot vārdu, uzvārdu, jūsu pārstāvētās iestādes / uzņēmuma / medija nosaukumu un kontakttālruni vai e-pastu informācijai.

Konference tiek organizēta projekta „EPALE - nacionālā atbalsta sistēma” ietvaros (granta līguma Nr. 2015-3235/001-001).

Sīkāka informācija:Aģentūra „Tēls PR”,Ainars Vladimirovs,Tālr.: 29234250E-pasts: ainars@tels.lvunprojekta „EPALE - nacionālā atbalsta sistēma” komunikāciju koordinatoreDaina Jāņkalne,E-pasts: daina.jankalne@izm.gov.lv 

Login (0)

Users have already commented on this article

Illoggja jew Irreġistra biex tibgħat il-kummenti.

Trid tikteb artiklu?

Toqgħodx lura milli tagħmel dan!

Ikklikkja l-link t’hawn taħt u ibda ibgħat artiklu ġdid!

L-aħħar diskussjonijiet

EPALE 2021 Thematic Focuses. Let's start!

We invite you to enrich what is set to be an intense year ahead with your contributions and expertise! Let's start by taking parto in this online discussion. The online discussion will take place Tuesday 9 March 2021 from 10 a.m. to 4 p.m. CET. The written discussion will be introduced by a livestream with an introduction to the 2021 Thematic Focuses, and will be hosted by Gina Ebner and Aleksandra Kozyra of the EAEA on the behalf of the EPALE Editorial Board.

More

Diskussjoni ta’ EPALE: Il-forniment ta’ tagħlim ta’ ħiliet bażiċi

Il-ħiliet bażiċi huma trasversali. Dawn mhumiex rilevanti biss għall-politika edukattiva, iżda huma rilevanti wkoll għall-politiki tal-impjiegi, tas-saħħa, soċjali u ambjentali. Il-bini ta’ miżuri ta’ politika koeżivi li jappoġġjaw lill-persuni bi ħtiġijiet bażiċi ta’ ħiliet huwa meħtieġ mhux biss biex il-Perkorsi ta’ Titjib tal-Ħiliet ikunu suċċess, iżda wkoll biex jgħinu fil-bini ta’ soċjetajiet aktar reżiljenti u inklużivi. Id-diskussjoni online se ssir f’din il-paġna fis-16/17 ta’ Settembru bejn l-10:00 u s-16:00 CET u se tkun immoderata mill-Koordinaturi Tematiċi ta’ EPALE tal-EBSN

More