Skip to main content
News
Aħbarijiet

Darbinieku kvalifikācijas celšana darba devējiem ir ļoti būtiska

Darbinieku kvalifikācijas celšana ir būtiska gandrīz visiem darba devējiem. Šī  gada augustā Latvijas Izglītības un zinātnes ministrijas ERASMUS+ projekta «EPALE Nacionālā atbalsta sistēma» ietvaros tika veikta devēju aptauja par kvalificēta darbaspēka pieprasījumu. Aptaujā tika noskaidrots 98 uzņēmumu, kuri pārstāvēja visas tautsaimniecības nozares,  viedoklis. 60% no respondentiem veidoja lielie vai vidējie uzņēmumi ar darbinieku skaitu virs 50.  Anita Līce, Latvijas Darba devēju konfederācijas Izglītības un nodarbinātības jomas vadītāja un aptaujas organizētāja, savā rakstā iepazīstina ar rezultātiem detalizētāk.

96% no visiem aptaujas respondentiem atzina, ka darbinieku kvalifikācijas celšana un tālākizglītība viņiem ir ļoti svarīga vai drīzāk svarīga. Uzņēmumi saviem darbiniekiem piedāvā vidēji 5 dažādus veidus, kā darbinieki var papildus izglītoties un celt savu kvalifikāciju. Starp populārākajām apmācību metodēm uzņēmumi min jaunu darbinieku apmācības, iesaistot vairāk pieredzējušus un augsti kvalificētus pašu uzņēmuma darbiniekus. Ir izveidotas arī uzņēmumu iekšējās apmācību sistēmas, darbinieki piedalās izglītojošos pasākumos un semināros, saņem rakstiskus metodiskos materiālus un instrukcijas, kā arī tiek aicināti apmeklēt uzņēmuma apmaksātus kursus pieaugušo mācību centros.

Visvairāk pieaugušo izglītību apgrūtina mācību izmaksas. To apliecina gan šī darba devēju aptauja, gan Centrālās statistikas paŗvaldes 2013.gadā īstenotais iedzīvotāju apsekojums. Nākamie nozīmīgākie šķēršļi darba devējiem saistās ar mācību piedāvājumu (nav uzņēmuma vajadzībām piemērotu mācību programmu, mācību norises vieta atrodas pārāk tālu). Vairākkārt kā ierobežojošs faktors minēta nepietiekama darbinieku personiskā motivāciju, kā arī ierobežotas iespējas mācību laiku plānot tā, lai netraucētu darbu.

Tāpat arī aptauja parāda, ka darba devēji saskaras ar ievērojamām grūtībām attiecībā uz darbaspēka pieejamību: 70% no respondentiem atzīst, ka patstāvīgi, bieži vai diezgan bieži trūkst kvalificēta darbaspēka. 85% no aptaujātajiem darba devējiem saskaras ar grūtībām atrast tādus darbiniekus, ko uzņēmums vērtētu kā “labus”. Meklējot darbiniekus, 47% aptaujāto uzņēmumu dod priekšroku speciālistiem, kas var apliecināt pietiekamu vai augstu profesionālo kvalifikāciju (gan vidējās, gan augstākās izglītības kontekstā).

Darbiniekus uzņēmumi meklē dažādos veidos. Katrs uzņēmums salīdzinoši bieži (pastāvīgi, bieži vai diezgan bieži) izmanto vidēji 4 dažādas darbinieku atrašanas metodes. Visbiežāk uzņēmumi izvieto sludinājumus internetā vai meklē darbiniekus caur personīgiem kontaktiem. Tāpat arī vairāk nekā puse uzņēmumu norādījuši sociālos tīklus (Linkedin.com u.c.), darbinieku prakses vietu, vai darba vidē balstītas (DVB) mācības kā salīdzinoši biežas darbinieku atrašanas metodes.

Attiecībā uz pieprasītākajām zināšanām, prasmēm un kompetencēm, ko uzņēmumi vēlas saredzēt savos darbiniekos, vairāk nekā pusei uzņēmumu ļoti svarīga ir prasme mācībās apgūtās zināšanas pielietot, spējas iemācīties jaunas lietas, latviešu valodas zināšanas, disciplīnas ievērošana un profesionālās zināšanas.  Tām pēc svarīguma uzreiz seko labas komunikācijas spējas un prasme sadarboties, spēja piemēroties pārmaiņām un tikt galā ar stresu, spēja ieguldīt laiku un enerģiju savā attīstībā, plānot un uzņemties atbildību par savu karjeru, spēja patstāvīgi pieņemt lēmumus, iniciatīva, gatavība uzņemties jaunus darba pienākumus, angļu valodas prasmes, analītiskā domāšana, datorprasmes u.c. Aptaujas ietvaros nebija neviena uzņēmuma, kam potenciālo darbinieku iepriekšējā darba pieredze nebūtu svarīga vispār, tomēr arī ļoti svarīga tā izrādījās tikai aptuveni 1/5 no uzņēmumiem. Tas liecina, ka darba pieredze nemainīgi ir priekšrocība darba devēju acīs, atlasot darbiniekus, tomēr tai nav izšķirošā nozīme. 

Login (0)

Users have already commented on this article

Illoggja jew Irreġistra biex tibgħat il-kummenti.

Trid tikteb artiklu?

Toqgħodx lura milli tagħmel dan!

Ikklikkja l-link t’hawn taħt u ibda ibgħat artiklu ġdid!

L-aħħar diskussjonijiet

EPALE 2021 Thematic Focuses. Let's start!

We invite you to enrich what is set to be an intense year ahead with your contributions and expertise! Let's start by taking parto in this online discussion. The online discussion will take place Tuesday 9 March 2021 from 10 a.m. to 4 p.m. CET. The written discussion will be introduced by a livestream with an introduction to the 2021 Thematic Focuses, and will be hosted by Gina Ebner and Aleksandra Kozyra of the EAEA on the behalf of the EPALE Editorial Board.

More

Diskussjoni ta’ EPALE: Il-forniment ta’ tagħlim ta’ ħiliet bażiċi

Il-ħiliet bażiċi huma trasversali. Dawn mhumiex rilevanti biss għall-politika edukattiva, iżda huma rilevanti wkoll għall-politiki tal-impjiegi, tas-saħħa, soċjali u ambjentali. Il-bini ta’ miżuri ta’ politika koeżivi li jappoġġjaw lill-persuni bi ħtiġijiet bażiċi ta’ ħiliet huwa meħtieġ mhux biss biex il-Perkorsi ta’ Titjib tal-Ħiliet ikunu suċċess, iżda wkoll biex jgħinu fil-bini ta’ soċjetajiet aktar reżiljenti u inklużivi. Id-diskussjoni online se ssir f’din il-paġna fis-16/17 ta’ Settembru bejn l-10:00 u s-16:00 CET u se tkun immoderata mill-Koordinaturi Tematiċi ta’ EPALE tal-EBSN

More