chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Pjattaforma Elettronika għat-Tagħlim għall-Adulti fl-Ewropa

Blog

„Attēls ir vairāk kā tūkstoš vārdu vērts” (Arthur Brisbane)

02/09/2016
minn Jānis Kutraitis
Lingwa: LV

Fotoklubi sniedz iespēju pilnveidot savas fotografēšanas prasmes gan profesionāliem, gan tiem, kam fotogrāfija ir tikai vaļasprieks. Iveta Pumpiņa raksta par vienu no pieredzes bagātākajiem un lielākajiem fotoklubiem Latvijā – Talsu fotoklubu.

/mt/file/izstademelnbaltapasaule2009gpngizstade_melnbalta_pasaule_2009.g.png

Fotoklubs - izstāde Melnbaltā pasaule, 2009
 Fotoklubs - izstāde "Melnbaltā pasaule", 2009

 

Viens no aktīvākajiem un plašākai publikai pazīstamiem interešu klubiem Talsu novadā ir Talsu fotoklubs, kas savu  darbību sācis Ulda Balgas vadībā 1999. gadā kā neformāla Talsu rajona fotoamatieru apvienība. Patlaban fotoklubā darbojas 23 fotogrāfi - gan profesionāļi, gan amatieri vecumā no 22 līdz pat 70 gadiem. Dalībnieki ne tikai fotogrāfē, bet spēlē teātri, rīko performances un vienkārši svin.

/mt/file/izstadetalsidienaunnakti2010gpng-0izstade_talsi_diena_un_nakti_2010.g.png

Fotoklubs - izstāde Talsi, dienā un naktī, 2010
 Fotoklubs - izstāde "Talsi dienā un naktī", 2010

 

Fotokluba biedri piedalās gan individuālās izstādēs, gan kluba kopējās izstādēs, kuras notiek visā Latvijā. Izstāžu galvenais varonis bieži ir Talsu pilsēta. 
Fotoklubs ir darbošanās un kopā sanākšanas un “patikšanas vieta”, nevis veids, kā izrādīt savu pārākumu un profesionalitāti. Tā kā biedrības mērķis ir apvienot tos, kuriem tiešām interesē kluba darbība, un dalībnieki nopietni uztver savu darbošanos, jaunajiem biedriem ir jāiztur pat 6 mēnešu pārbaudes periods. Fotokluba biedri tiekas vienu reizi mēnesī, kad saņem kādu uzdevumu, kas jāveic līdz nākamajai tikšanās reizei. Šie uzdevumi bieži ir saistīti ar pašvaldības vai privātiem pasūtījumiem. Kluba biedri diskutē un dalās ar savu viedokli par fotogrāfiju niansēm, kvalitāti un dažādām aktualitātēm fotogrāfēšanas jomā, kā arī dalās ar savām idejām par kopīgu izstāžu veidošanu, plāno un veido tās. 

Pie interesantākajām un atpazīstamākajām aktivitātēm var minēt Talsu fotoalbuma "Talsi 7x7x7 fotogrāfijās" izveidi 2008. gadā, kad Talsu pilsētas svinēja 777. dzimšanas dienu. Fotoalbuma pamatā bija fotokluba biedru fotogrāfijas, kas sakārtotas gadalaiku noskaņās. Fotoalbums tika pieteikts Latvijas skaistāko grāmatu konkursam "Zelta ābele 2008", un ieguva valsts lielākā interneta portāla "DELFI" lasītāju simpātiju balvu. Fotoalbuma izdošanu finansiāli atbalstīja Talsu pilsētas Dome un pilsētas uzņēmēji.

Talsu fotokluba veikumu sarakstā ir arī Talsu novada muzeja visapmeklētākās izstādes "Talsi 126" izveide. 

/mt/file/talsufotoklubabiedripngtalsu_fotokluba_biedri.png

Talsu fotokluba biedri
 Talsu fotokluba biedri

 

Fotokluba dalībnieki visi ir brīvprātīgie entuziasti, kas ikdienā darbojas gan ar fotografēšanu saistītās jomās (piemēram, preses un kāzu fotogrāfi), kā arī ar fotografēšanu nesaistītās jomās (piemēram, uzņēmēji, skolotāji un žurnālisti). Projekti, kurus fotoklubs raksta finansējuma iegūšanai, pamatā ir nelieli, un to mērķis ir gūt līdzekļus fotofilmu iegādei un attīstīšanai, fotorāmju iepirkšanai u.tml.

Fotokluba mērķi ir sekmēt mākslinieciski augstvērtīgu darbu radīšanu fotogrāfijā, veicināt inovatīvu paņēmienu pielietošanu arī ikdienas fotogrāfijās, popularizēt fotomākslu, sekmēt kultūras dzīves attīstību Talsos, Latvijā un ārpus valsts robežām, veidot vizuālu kultūrvēsturisku dokumentu krājumu, kā arī apzināt tagadnes un pagātnes vizuālās liecības.

Talsu fotoklubs sadarbojas ar  līdzīgiem klubiem Latvijā, piemēram, ar Saldus, Aizputes , Liepājas, Jūrmalas, Ogres foto klubiem. Sadarbības partneri savstarpēji apmainās ar izstādēm, nominē labāko mēneša fotogrāfiju un ciemojas viens pie otra.

Talsu Radošajā sētā. Ar nepacietību gaidīsim fotokluba nākamo izstādi!

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email