chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Pjattaforma Elettronika għat-Tagħlim għall-Adulti fl-Ewropa

Blog

Język chiński dla przedsiębiorców

31/08/2016
minn Anna Pokrzywnicka
Lingwa: PL

W zglobalizowanym świecie podstawowym narzędziem komunikacji oraz źródłem informacji staje się Internet, gdzie odnotowuje się dynamiczny wzrost liczby informacji podawanych w języku chińskim. Wzrost ten jest tak dynamiczny, że wkrótce język chiński może wyprzeć w znaczącym stopniu dominujący obecnie język angielski. W 2011 r. liczba użytkowników posługujących się językiem chińskim w Internecie wynosiła blisko 510 mln. i była niższa tylko o ok. 55 mln. od liczby Internautów posługujących się językiem angielskim.

To jedna z przyczyn, dla których powstał projekt „Chinese4Business”. Projekt „Chinese for Business” ułatwia małym i średnim przedsiębiorcom z Europy start na chińskim rynku.

Kurs językowy, przewodnik kulturowo-biznesowy, platforma B2B ­- wszystko to jest dostępne za darmo dla każdego użytkownika sieci. 

Z roku na roku zwiększa się potencjał współpracy gospodarczej Chin i Unii Europejskiej. Jednakże, przedsiębiorcy wciąż zmagają się na co dzień z trzema odwiecznymi problemami w prowadzeniu interesów z Państwem Środka: barierą językową, kulturową oraz odległością. Projekt „Chinese for Business” w nowoczesny sposób rozwiązuje dawne problemy. Wystarczy zarejestrować się na stronie chinese4.biz (link is external) 

Pierwszym z trzech produktów projektu jest kurs języka chińskiego. Składa się on z czterech modułów tematycznych – „W Podróży", „Przygotowania", „Negocjacje" oraz „Praca i życie", z których każdy obejmuje 10 lekcji. Użytkownik na każdych takich zajęciach uczy się gramatyki, podstawowych dialogów i słownictwa. Dzięki materiałom audio i ćwiczeniom interaktywnym, nauka jest równie skuteczna co w szkolnej ławie, a przyjemniejsza i możliwa w dowolnym miejscu. 

Przewodnik kulturowo-biznesowy to „Chiny w pytaniach i odpowiedziach”.  Od instrukcji jak uzyskać wizę tranzytową, przez to jak powinien wyglądać uścisk dłoni z chińskim biznesmenem po słynny dylemat jak jeść pałeczkami. Ponadto, każdy z artykułów jest zintegrowany z odpowiednią lekcją na kursie językowym. 

Platforma B2B umożliwia swobodną wymianę handlową między Chinami a UE. Każdy zarejestrowany użytkownik może zamieścić na niej ofertę swojej firmy w następujących językach: polskim, angielskim, francuskim, niderlandzkim, włoskim, portugalskim, hiszpańskim, niemieckim i chińskim. Oprócz dodawania własnych ofert, można także ich szukać. 

Tworzenie ofert w języku chińskim nie będzie problemem również dla Europejczyka. Już niebawem system SaaS projektu będzie wyposażony w specjalne, pionierskie narzędzie, które automatycznie przetłumaczy ją na  język chiński i udostępni potencjalnym kontrahentom. 

W założeniu przedsiębiorca po ukończeniu kursu językowego i kulturowego będzie posiadał umiejętności niezbędne do nawiązania kontaktu z Chińczykami poprzez platformę B2B.

Projekt został zrealizowany w ramach programu Erasmus +. Wszystkie materiały jak i narzędzie dostępne online i na urządzenia mobilne są całkowicie nieodpłatne.

Projekt powstał dzięki finansowaniu programu Erasmus+. Dostęp do narzędzi oraz wszelkie informacje w języku polskim, angielskim, włoskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim i portugalskim można znaleźć pod adresem www.chinese4.biz (link is external)

 

Małgorzata Jendryczka - Manager Projektu „Chinese4Business” oraz „Chinese4Europeans”. Od kilku lat realizuje projekty związane z nauczaniem języków obcych finansowane z Unii Europejskiej. 

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email