chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Pjattaforma Elettronika għat-Tagħlim għall-Adulti fl-Ewropa

 
 

Blog

No karnevāla karalienēm līdz Celtic FC

02/08/2016
minn Jānis Kutraitis
Lingwa: LV
Document available also in: EN

Golvejas Tehniskā institūta Erasmus+ VET mācību mobilitātes programmas

Golvejas Tehniskais institūts (GTI) pirmo reizi saņēma finansējumu studentu mobilitātei Leonardo da Vinči programmas ietvaros 2009. gadā. Toreiz sešu dalībnieku finansēšanai tika iztērēti gandrīz 24 tūkstoši eiro.  Nākamajā gadā dalībnieku skaits bija pieaudzis līdz 47 un vēl pēc gada tas dubultojās līdz 100. 2014. gadā GTI saņēma divu gadu Erasmus+ 1. pamatdarbības grantu 534 tūkstošu eiro apmērā, ar ko bija iespējams finansēt 200 studentu vietas programmmā. Šī gada sākumā studenti piedalījās divu, trīs un četru nedēļu pasākumos viscaur Eiropā. Minētie pasākumi palīdz studentiem attīstīt prasmes viņu ceļā uz 5. un 6. līmeņa profesionālo kvalifikāciju dažādās jomās, piemēram, modē, biznesā, mākslā un sportā. Mēs esam iekļāvuši dažus rediģētus uzmanības vērtus fragmentus no studentu emuāriem, lai sniegtu jums priekšstatu ne tikai par pamatprasmēm, ko studenti ir apguvuši, bet arī par to, kā ceļojumi uz citām vietām Eiropā ir paplašinājuši viņu vispārējo priekšstatu, tajā skaitā vēstures izpratni.

Mode – Tenerife, Spānija

“Pēc ļoti garas trešdienas ceturtdienas rītā mēs pamodāmies prieka pilni par pirmo programmas dienu. … Mēs iepazināmies ar divām zviedru meitenēm Emmu un Hannu …, kas arī bija šeit apmaiņas braucienā un varēja mums daudz palīdzēt. Pirmā diena bija lieliska, to pavadījām, strādājot  kopā ar Santi Kastro (Castro). Mums parādīja visus pasakainos karnevālam paredzētos modeļus. … Santi bija piedalījies festivāla veidošanā jau 35 gadus, tāpēc zināja, par ko runā.

/en/file/fashion1jpgfashion_1.jpg

Svētdien, 1. februārī, devāmies uz Gala Reina Infantil – Karnevāla Bērnu karalienes izvēlēšanas skati. Valdīja priecīgs satraukums, jo beidzot varējām redzēt dažus no pabeigtajiem kostīmiem, pie kā bijām strādājušas iepriekš. Kostīmi bija pārsteidzoši. Tie bija neaprakstāmi. Atšķirība starp pabeigtajiem darbiem darbnīcā un pēc tam uz skatuves, kad tos apspīdēja gaisma, aizrāva elpu. … Mēs ļoti lepojāmies, ka kostīmi, pie kā bijām strādājušas, izcēlās salīdzinājumā ar citiem.

Mūsu pēdējais vakars Tenerifē tika pavadīts Gala pasākumā par godu Karnevāla karalienei. Tas bija burvīgi pavadīts laiks. Tā kā strādājām pie kostīmiem, mums šajā dienā bija iespēja ieskatīties aizkulisēs. … Visu dienu mūs filmēja TV kanāls Euronews. Viss Gala pasākums bija ļoti aizraujošs. Bija daudz izklaižu – no akrobātikas līdz dziedātājiem un dejotājiem.”

Lūk, fragments no Euronews reportāžas par šo mācību programmu:

Lasiet vairāk GTI emuārā.

Futbols – Glāzgovā Skotijā

“Ļoti aizņemta, notikumiem bagāta un aizraujoša pirmā nedēļa mūsu Erasmus+ programmā Glāzgovā noslēdzās ar izglītojošu prestižā Lenokstaunas Mācību centra apmeklējumu, kas ir vietējā Glāzgovas futbola kluba Celtic FC mājvieta.

/en/file/soccer1jpgsoccer1.jpg

Mūsu intensīvajam mācību grafikam bija piekārtotas arī vairākas citas aktivitātes, kas bija vielīdz izglītojošas un interesantas. Piemēram, mēs piedalījāmies nodarbībā ar nosaukumu “Ķermeņa uzbrukums” – tas ir moderns, dinamisks un aizraujošs treniņu veids mūzikas pavadībā, kas ietver dejas un dažādas dinamiskas kustības. Neviens no mums iepriekš nebija kaut ko tādu pieredzējis, tāpēc mēs daudz no iemācījāmies un pamatīgi izsmējāmies. Nākamajā dienā, trešdienā, 11. februārī, mēs gājām skatīties Skotijas Premjerlīgas spēli dzīvajā starp zemākās pozīcijās esošo komandu Partick Thistle un līgas līderi Celtic FC. Redzot profesionāļus darbā tik tuvu, daudziem no mums ļāva uz futbolu paraudzīties citām acīm.”

Lasiet vairāk GTI emuārā.

Tīklu administrēšana – Krakovā, Polijā

“Krakova ir skaista viduslaiku pilsēta ar smalku un pārsteidzošu arhitektūru, kas piesaista skatu. …. Visas Krakovas ēkas ir atjaunotas no sākotnējiem projektiem, pēc tam, kad pilsēta tika pilnībā sabumbota II pasaules kara laikā. … Atrodoties tik ļoti tuvu tādām sirreālām vietām kā Aušvice un Šindlera fabrika, pilsēta ir kaut kas vairāk par vienkāršu tūristu atrakciju, tā ir vieta, kur mēs varam rast izpratni par šausmīgajiem notikumiem šajā valstī daudz labāk nekā jebkāda vēstures grāmata jebkad spētu atklāt.

/en/file/networksjpgnetworks.jpg

lberts un Krištians strādāja uzņēmumā S-Arts, … ļoti veiksmīgā mārketinga kompānijā ar unikālu skatījumu uz pārdošanu. “… Apmaiņas brauciena laikā mēs apguvām, kā iegūt informāciju par tirgu un klientiem un pēc tam izveidojām savāktās informācijas datubāzi. Vēlāk šo datubāzi izmantos, lai sazinātos ar potenciālajiem klientiem. Mēs arī vairāk uzzinājām par komunikāciju, mārketinga stratēģiju un sazināšanos ar klientu un konkrētu produktu pārdošanu šim klientam.

Darbs uzņēmumā Ontia mums abiem bija lieliska pieredze.Ierodoties uzņēmumā, mēs neko nezinājām par PHP programmatūru un to, kā pelnīt naudu, izplatot tādas programmas kā Ontia izstrādājumu datu bāze. … Mēs iemācījāmies administrēt tīmekļa vietni un to mainīt atbilstoši vietai, kur plānots to reklamēt. Mūsu Java programmēšanas prasmes uzlabojās, jo programma tika integrēta ar Java programmēšanas valodu, šīs zināšanas mums noteikti nākotnē palīdzēs. Mēs atgriezāmies ar dziļāku izpratni par klientorientētu mārketingu un komunikāciju ar dažādiem cilvēkiem no visas Eiropas. Sākot no pirmajām divām nedēļām, ko pavadījām administrējot tīmekļa vietni un meklējot klientus, līdz pat pēdējām divām nedēļām, veidojot alternatīvas datu bāzes un klientu tīmekļa vietnes, mēs ieguvām daudzas dzīvē noderīgas prasmes, ko varam izmantot koledžā un darbā.”

Lasiet vairāk GTI emuārā

-Communications Team Léargas

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn