chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Pjattaforma Elettronika għat-Tagħlim għall-Adulti fl-Ewropa

 
 

Blog

EPALE obchodzi Międzynarodowy Dzień Kobiet

08/03/2016
minn Michal LUZAK
Lingwa: PL
Document available also in: EN NL SK BG DE FR EL LT HR IT LV RO ET CS SL PT FI DA HU

W UE stawka godzinowa kobiet jest średnio 16% mniejsza niż w przypadku mężczyzn. Kobiety zarabiają mniej w ciągu całego życia, mniejszy jest wskaźnik ich zatrudnienia i większe jest prawdopodobieństwo, że będą żyć w biedzie.

Uczenie się dorosłych powoduje zmiany postaw, daje pewność siebie i pomaga eliminować nierówne traktowanie płci. Obecnie w Europie więcej kobiet niż mężczyzn jest zaangażowana w uczenie się przez całe życie, a ich liczba jest większa niż pięć lat temu. Realizowanych jest też wiele świetnych projektów w tej dziedzinie.

Poniżej zebraliśmy niektóre z najlepszych wpisów na blogu oraz studiów przypadku poświęconych kobietom i ich radości z uczenia się. Zapraszamy do zapoznania się z materiałami szkoleniowymi do wykorzystania w pracy z grupami kobiet będących w niekorzystnej sytuacji. Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się więcej na temat równości płci, zapraszamy do zapoznania się z infografiką online.

 

Wpisy na blogu i studia przypadku

Zasoby

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn
Refresh comments Enable auto refresh

Qed jintwerew 1 - 1 minn 1
  • Elena Trepule's picture

    Tarybinis kontekstas mus užliūliavo, kad tai - diena, kai vyrai mus turi apipilti tulpėmis. Tačiau šiandien galvoju, kad būtent todėl, kad aktyvios lygių teisių visuomenės veikėjos skelbė ir skatino visuomenes keistis, aš šiandien (tiesiogine to žodžio prasme) esu mokymuose Portugalijoje, o mano sutuoktinis rūpinasi mano vaikais. Jei nebūtų judėjimo už lygias moterų teises, aš negalėčiau daryti to, ką darau šiandien. Šiandien aš esu laiminga moteris, mama, bet taip pat ir tyrėja, ekspertė... Su Tarptautine moters diena, mielos kolegės!