chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Pjattaforma Elettronika għat-Tagħlim għall-Adulti fl-Ewropa

tal-kamra tal-aħbarijiet

Len 9% podnikov v EÚ ponúka komplexné možnosti vzdelávania pre svojich zamestnancov

27/11/2020
minn Peter Maľa
Lingwa: SK

Štvrtý Európsky prieskum podnikov (European Company Survey) z roku 2019 je výsledkom spolupráce nadácie Eurofound a agentúry Cedefop. V prieskume sú zozbierané údaje z 25 000 podnikov o postupoch na pracoviskách v súvislosti s organizáciou práce, riadením ľudských zdrojov, využívaním zručností, stratégiou v oblasti zručností, digitalizáciou, priamou participáciou zamestnancov a sociálnym dialógom. Európsky prieskum podnikov 2019 je prvý veľký nadnárodný prieskum, ktorý sa realizoval v online prostredí. Prácu v teréne vykonala spoločnosť Ipsos, ktorá telefonicky kontaktovala podniky v rámci všetkých členských štátov EÚ, v ktorých nadviazala kontakt s respondentmi za manažment aj za zamestnancov. Respondenti následne vyplnili online dotazník.

Výsledky prieskumu ukazujú, že 71% pracovníkov v EÚ má zručnosti zodpovedajúce ich pracovným požiadavkám, 16% je nadmerne kvalifikovaných a 13% je nedostatočne kvalifikovaných. Väčšina pracovísk v EÚ ponúka aspoň časť odbornej prípravy aspoň niektorým pracovníkom, ale iba 9% ponúka komplexné možnosti odbornej prípravy a vzdelávania väčšine svojim zamestnancom.

Viac ako tri štvrtiny spoločností priznáva, že má ťažkosti s hľadaním kandidátov s požadovanými zručnosťami (26% to považuje za veľmi ťažké a 51% za dosť ťažké). Najhoršie je na tom oblasť stavebníctva, kde až 86% z týchto podnikov uvádza ťažkosti pri hľadaním kandidátov s požadovanými zručnosťami.

Spoločnosti, ktoré sú vysoko digitalizované, dosahujú lepšie výsledky a ich zamestnanci sú na pracovisku spokojnejší. Zistenia prieskumu ukazujú pozitívnu súvislosť medzi digitalizáciou a inováciou a prístupom spoločnosti k rozvoju zručností. Naopak, tie spoločnosti, ktoré neinovujú, ponúkajú iba obmedzené možnosti pre vzdelávanie svojich zamestnancov.

 

Fotografia: Annie GrayUnsplash

 

 

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email