chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Pjattaforma Elettronika għat-Tagħlim għall-Adulti fl-Ewropa

Blog

Tobulėkime su „Epale“ - patirkime mokymosi stebuklą!

14/11/2020
minn Vilija Lukošūnienė
Lingwa: LT

Lietuvoje siaučia suaugusiųjų mokymosi bangos ir virpesiai, nes dvidešimt pirmoji suaugusiųjų mokymosi savaitė dėl visiems suprantamų priežasčių persikėlė į internetinę erdvę. Į nacionalinę suaugusiųjų mokymosi savaitės programą pateko tik tie renginiai, kurie įvyks nuotoliniu būdu. Tai nuliūdino daugelį Mokymosi savaitės organizatorių, o dar labiau - jos dalyvių, kurie norėjo patirti mokymosi džiaugsmą bendrystėje su kitais.

Savaime suprantama, kad „gyvi“ susitikimai daugeliui suaugusiųjų yra patrauklesni, suteikia daugiau emocijų ir socialinio bendravimo. Tačiau, kai esamoje situacijoje „užsivėrė“ tokių susitikimų durys, gal prasminga paieškoti kitokių bendrystės formų?  

Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija per Mokymosi savaitę kviečia priimti iššūkį „Kasdien po mažą mokymosi stebuklą“. Jo esmė - kasdien išsirinkti  vieną kasdieninę veiklą (skaityti, virti valgyti, tvarkyti kambarius, remontuoti automobilį, žaisti šachmatais ar su anūkais ir t.t.) ir ją atlikant išsikelti tikslą - ko nors išmokti. Tą daryti galima šeimose, individualiai, per atstumą dalyvaujant nuotoliniuose mokymuose. Plačiau apie idėją http://www.lssa.smm.lt/lt/siulome-issuki-kasdien-po-maza-mokymosi-stebukla/

Iššūkio rezultatus prašoma talpinti į LSŠA facebook’o paskyrą https://www.facebook.com/LietuvosSuaugusiujuSvietimoAsociacija . Tai daryti galima vykstant Mokymo savaitei ir vieną savaitę po jos.  

Ir atklydo man mintis, kad „Epale“ gali būti vienas iš daugelio mokymosi šaltinių. Galbūt, kai kas iš skaitytojų man paprieštaraus, kad iš šioje platformoje skelbiamų įrašų mes mokomės nuolat. Puiku, jeigu taip yra! Bet ar tikrai esame atradę visus „Epale“ perliukus?

Ar tikrai skaitėme, kodėl V. Savukynas teigia, kad „arba mes mokysimės visą gyvenimą, arba mūsų nebeliks“?

https://epale.ec.europa.eu/lt/blog/arba-mes-mokysimes-visa-gyvenima-arba-musu-nebeliks

Viską išmanome apie emocinio intelekto kompetencijas? Pasitikrinkime!

https://epale.ec.europa.eu/lt/resource-centre/content/orientacija-i-ateiti-emocinio-intelekto-kompetencijos

https://epale.ec.europa.eu/lt/resource-centre/content/orientacija-i-darba-emocinio-intelekto-kompetencijos

https://epale.ec.europa.eu/lt/resource-centre/content/emocinio-intelekto-kompetenciju-ugdymas

https://epale.ec.europa.eu/lt/resource-centre/content/orientacija-i-bendravima-su-kitais-emocinio-intelekto-kompetencijos

Ir nuostabus straipsnis apie mus pačius, mieli andragogai. Jau skaitėte?

https://epale.ec.europa.eu/lt/resource-centre/content/perenialai-zydintys-daugiameciai

Perskaičius jį, dar būtų galima pasisemti patirties iš Lietuvos andragogikos lyderių. Pradžiai, pavyzdžiui, iš istorinių asmenybių:

https://epale.ec.europa.eu/lt/resource-centre/content/gabriele-petkevicaite-bite-politike-rasytoja-ir-mokytoja-pralenkusi-laika

https://epale.ec.europa.eu/lt/blog/motiejus-valancius-vyskupas-kuriam-rupejo-issilavine-valstieciai

https://epale.ec.europa.eu/lt/blog/antanas-tatare-xix-amziaus-suvalkijos-lietuviu-svietejas

Tam, kad praturtintume savo veiklą dabarties kolegų patirtimi, tokių straipsnių - interviu irgi galima rasti. Ir ne vieną, čia tėra tik keletas nuorodų: https://epale.ec.europa.eu/lt/blog/musu-lyderiai-interviu-su-renata-jankeviciene

https://epale.ec.europa.eu/lt/blog/musu-lyderiai-interviu-su-arune-taunyte-mokyti-ar-drauge-mokytis

https://epale.ec.europa.eu/lt/blog/musu-lyderiai-interviu-su-ona-sakalauskiene-didziausias-turtas-man-zmones-ir-bendravimas-su

Yra „Epale“ ir straipsnių bei leidinių apie suaugusiųjų mokymo ir mokymosi metodus, savivaldų mokymąsi, nuotolinio ir skaitmeninio mokymosi privalumus ir galimybes, mokėjimą mokytis, mokymosi motyvaciją ir t.t. 2018 metais rašiau, kad portale mūsų laukia 9 000 šaltinių (https://epale.ec.europa.eu/lt/blog/devyni-tukstanciai-saltiniu-laukia-musu-atsiverskime-ir-skaitykimeĮdomu, kiek jų yra dabar?

O dar įdomiau, už kokių publikacijų „užkliūtumėte“ jūs? Kokias galėtumėte pavadinti „mažu mokymosi stebuklu“. Pasidalinkite!

Kaip minėta, dalintis kviečiama Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacijos „Facebook’o“ paskyroje, tačiau jūsų įspūdžių laukia ir „Epale“.

 

Straipsnio autorė - dr. Vilija Lukošūnienė, jau 25 metus suaugusiųjų švietimui ir mokymusi paskyrusi andragogė, Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacijos valdybos pirmininkė, „Epale“ ekspertė.

Živilės Šimėnienės piešinys

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email
Refresh comments Enable auto refresh

Qed jintwerew 1 - 1 minn 1
  • RASA POCEVIČIENĖ's picture
    Ačiū, Vilija, už tokį paprastą, bet kaip visada neprastą pasiūlymą - kasdien atraskime, padovanokime sau po mažą mokymosi stebuklą. Juk tai taip paprasta. Tuo labiau, kad tikrai kiekvieną dieną ką nors veikime, su kuo nors susitinkame, skaitome, klausomės, žiūrime, bet, matyt, retai pagalvojame, kad tuo pačiu metu ir mokomės - savaime, tarsi netyčia, bet jei dienos pabaigoje, apmąstydami praėjusios dienos džiaugsmus ir rūpesčius, dar pagalvotume ir apie tai, ko šiandien pasimokėme, ką supratome, kiek patobulėjome, būtų labai šaunu. Ir tikrai nesvarbu, kad galbūt tai tik mažytis žingsnelis. Bet kuriuo atveju tai yra žingsnelis į priekį, į geresnį "aš" ar į tai, kas aplink mus. Aš bandysiu tai daryti. Nuo šiandien.