chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Pjattaforma Elettronika għat-Tagħlim għall-Adulti fl-Ewropa

Blog

VI Koolitajate mittekonverents "Hübriidkoolitus"

28/09/2020
minn EPALE Keskus Eestis
Lingwa: ET

Hea täiskasvanute koolitaja!

Oled oodatud VI Koolitajate mittekonverentsile pealkirjaga "Hübriidkoolitus" 29.10.2020 kell 13.00-16.30.

Veebipõhisel mittekonverentsil on sel korral kaks fookust: 

 1. Koolitajale vajalikud oskused ja tööriistad, et olla konkurentsivõimeline ja toetada õppijat muutunud koolitusvaldkonnas 

 2. Õppijale vajalikud oskused, et õppida edukalt muutunud koolitusvaldkonnas

Koolitajate oskuste ja tööriistade aruteludes otsime vastuseid küsimustele: 

 • Koolitusruumist veebi – milliseid oskusi on vaja, et saada e-õppe koolitajaks? 

 • Kuidas e-õppes hinnata koolitaja kompetentse ? (nt koolitaja valiku puhul)

 • Kuidas hinnata koolitaja IKT kompetentse muutunud täiskasvanuhariduse valdkonnas? (nt kutse hindamise puhul) 

 • Täiskasvanute koolitaja heaolu e-õppes – kuidas märgata, ennetada ja toime tulla läbipõlemisega? 

 • Kuidas luua õppija jaoks motiveeriv, toetav, koostöine õpiruum (täpsustada tähendus) e-õppes? 

 • Millised lähenemisviisid ja meetodid toimivad e-õppes kõige paremini? 

 

Õppijate oskuste aruteludes püüame vastata järgnevatele küsimustele: 

 • Mida ootab täiskasvanud õppija koolitajalt e-õppes, muutunud täiskasvanuõppe reaalsuses? 

 • Milline on õppija jaoks motiveeriv, toetav, koostöine e-õppe koolitus? 

 • Kuidas e-õppe abil vähendada ebavõrdsust ja suurendada täiskasvanuõppe ligipääsetavust? 

 • Kuidas e-õppes kaasata ja toetada õpieesmärkide saavutamist madala haridustaseme ja madalate (digi)oskustega õppijatel?

 

Mittekonverentsi avab Haridus- ja Teadusminister Mailis Reps.

Mittekonverentsi alguses kuulutab Eesti Täiskasvanute Koolitajate Assotsiatsioon Andras Aasta koolitaja 2020 ja EPALE Eesti keskus tunnustab Euroopa täiskasvanuhariduse veebikeskkonna EPALE Eesti aasta loetuima blogipostituse autorit 2020

Lisaks aruteludele tutvustavad mittekonverentsil Tallinna Ülikooli uurijad EPALE ja Kutsekoja algatusel läbiviidava koolitajate koolitusvajaduse uuringu esmaseid tulemusi. NB! Uuringus osalemiseks saab oma vastused esitada kuni 04.10.2020 siin, palume kindlasti seda võimalust kasutada! 

Samuti vaatame üle e-õppe mõistete teemalise arutelu tulemused koos Tartu Ülikooli eesti ja üldkeeleteaduse instituudi emakeeleõpetuse dotsendi, Emakeele Seltsi liikme, Haridusterminoloogia komisjoni juhi Helin Puksandiga.

Mittekonverentsil saab sel korral osaleda ainult interneti vahendusel. Arutelujuhid ja korraldajad kogunevad spetsiaalselt mittekonverentsi tarbeks ehitatud stuudiosse. 

Mittekonverentsi infovahetus toimub läbi EPALE kinnise gruppi. Gruppi sisenemiseks peab olema aktiivne EPALE kasutajatunnus ning on vajalik registreerida mittekonverentsile alltoodud vormi kaudu. 

 

Mittekonverentsi juhib: 

 Margo Loor - SpeakSmart koolitaja ja moderaator, juhtimis-, esinemis- ja müügikoolituste arendusjuht.

 

 

 

Arutelude juhid 

(tähestiku järjekorras. Profiili vaatamiseks palun logi sisse oma EPALE kontole): 

 Anneli Salk - täiskasvanute koolitaja (tase 6), Tallinna aasta koolitaja 2017, psühholoogiline nõustaja ja autor. Koolitusfirma Synergia OÜ koolitaja. 

 

 

 

 Georgi Skorobogatov - täiskasvanute koolitaja (tase 7), Tallinna Ülikooli haridusteaduste magister (andragoogika), Euroopa täiskasvanuhariduse veebikeskkonna EPALE Eesti keskuse juht, MTÜ Eesti täiskasvanukoolitajate kogukond asutajaliige ja koolitaja ning ETKA Andras koolitaja kutse hindaja ja kutsestandardi töögrupi liige.

 

 

 Jana Gaškova - täiskasvanute koolitaja (tase 6), Paprika Tervisliku Turunduse kooli asutaja, juhataja ja vanem koolitaja. 

 

 

 

 Jelena Lohmatova - täiskasvanute koolitaja (tase 7), Eesti Täiskasvanute Koolitajate Assotsiatsiooni ANDRAS juhatuse liige, EPALE saadik, Ida-Virumaa Aasta Koolitaja 2014, Eesti Aasta Koolitaja 2014, haridusteaduste magister (Tallinna Ülikooli andragoogika suund), andragoogika koolituste korraldaja alates 2012. a. Jelena on kahe õppeasutuse juht: Täiskasvanute õppekeskus Vestifex ja Mitteformaalse õppe keskus VitaTiim.

 

 

 Kadi Kass - vabatahtlik koolitaja Naiskodukaitses organisatsiooniõpetuse ja ohutushoiu valdkonnas, kodutütarde noortejuht Tartus ning 2020. aastal EPALE saadik.

 

 

 

 Kaido Vestberg - Kaido Vestberg on Eesti koolitus- ja konsultatsioonifirmade liidu juhatuse liige, omab täiskasvanute koolitaja tase 7 kutset, on rahvusvahelise koolitus- ja konsultatsioonifirma Mercuri International Eesti kontori juhtiv partner. 

 

 

 Kaire Viil - 7. taseme täiskasvanute koolitaja, TalTechi lektor ja juhtimiscoach. Tema ettevõte Selged Sihid OÜ pakub coachingut ning koolitajatele mõeldud koolitusi.

 

 

 

 Katre Savi - Eesti Trüki- ja Pakenditööstuse Liidu tegevjuht, EPALE saadik 2020. aastal. Eelnevalt olnud Eesti Disainikeskuse avaliku sektori teenusedisaini valdkonna juht ning HITSA IT hariduse arenduskeskuse juht. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli sotsioloogia erialal ja täiendanud oma teadmisi paljudel erinevatel koolitustel.

 

 

 Katrin Karu, Ph.D. - töötab alates 1997. aastast Tallinna ülikooli andragoogika valdkonna õppejõuna. Ülikoolis on olnud andragoogika (3+2) õppekavade üks loojatest ning alates 2016. aastast bakalaureuse õppekava kuraator. Ajavahemikus 2008-2013 pakutud kõrvaleriala "Täiskasvanute koolitaja" üks koolitajatest ja õppekava juht. Ajavahemikus 1997 kuni tänaseni tegutseb täiskasvanute koolitajana, kelle sihtgruppideks on kõrgkoolide õppejõud, organisatsioonide sisekoolitajad ja täiskasvanute koolitajad.

 

 

 Kertu Eensaar - on ETKA Andrase ESFi projektijuht 2019. aasta sügisest. Kertu on täiskasvanuhariduse valdkonnaga olnud seotud läbi ETKA Andrase alates 2016. aasta sügisest. Eelnevalt on Kertu töötanud Eesti Haigekassa terviseedenduse ja kommunikatsiooni talitluse juhina ning tegelenud erinevate organisatsioonide kommunikatsioonitegevuste nõustamise ja organiseerimisega.

 

 

 Kristel Jalak, Ph.D. - täiskasvanute koolitaja (tase 8), Aasta Koolitaja 2020, DevelopDesign® koolitaja, suhtlemistreener ja konsultant. Kristel on Eesti Suhtlemistreenerite Ühingu asutajaliige, ETKA Andras kutsestandardite töögrupi liige. 

 

 

 Madli Leikop - EPALE saadik alates 2018. aastast. Ta on vabakutseline ajakirjanik, kes igapäevaselt tegutseb-kirjutab haridusvaldkonnas ja -teemadel. 

 

 

 

 Merle Koik - Võrumaa Keskraamatukogu arendusjuht, koolitaja ja EPALE saadik alates 2017. aastast. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli majandusteaduskonna kaubandusökonoomika erialal ja täiendanud oma teadmisi paljudel erinevatel koolitustel.

 

 

 Monica Marfeldt - on täiskasvanuhariduse valdkonnas tegev alates 2005.aastast. Tal on töökogemus täiskasvanutega nii koolitaja kui koolitusjuhi rollis on Tartu Ülikooli Narva Kolledzist, Tallinna Ülikoolist kui ka Tehnikaülikoolist hõlmates nii taseme kui täiendõpet. Alates 2016. aastast töötab Monica ETKA Andrases projekti koordinaatorina.

 

 

 Piret Maiberg-Nõu - täiskasvanute koolitaja (tase 6), andragoog, Heaolukunstnikud koolitaja ja konsultant, EPALE saadik ja Euroopa täiskasvanuhariduse veebikeskkonna EPALE Eesti Aasta loetuima blogipostituse autor 2019

 


 

 Rando Proomet - EPALE projekti spetsialist aastast 2018. Lisaks ta on viinud läbi mitmeid noorsootöö projekte ning ta on Andragoogika eriala vilistlane ja tase 6 kutsega koolitaja.

 

 

 

Registreerimine on avatud! Registreererimisvorm: 

Palun registreeri mittekonverentsile kasutades ülaltoodud vormi. Kui vorm ei avane, siis palun kasuta linki bit.ly/2SvaPvJ. Registreerimisvormil liikumiseks kasuta nooli, hiire kerimisnuppu või klahvi Enter. Pärast edukat registreerumist laekub Sinu postkasti automaatne kinnitus (kontrolli vajadusel rämpsposti kausta). 

Mittekonverentsi korraldavad Euroopa Täiskasvanuhariduse veebikeskkonna EPALE Keskus Eestis Euroopa Liidu Erasmus+ Programmi toel ja Eesti Täiskasvanute Koolitajate assotsiatsioon ANDRAS Euroopa Sotsiaalfondi ning Haridus- ja Teadusministeeriumi toel. Mittekonverents on osalejatele tasuta.

 

Korraldusmeeskonna kontakt:

e-mail: mittekonverents@kutsekoda.ee

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email
Refresh comments Enable auto refresh

Qed jintwerew 1 - 1 minn 1
 • Anna Tumanova's picture
  Ootan ja loodan saada vastuseid oma küsimustele, mis tuleb edasi ja mida me saame teha koos?