chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Pjattaforma Elettronika għat-Tagħlim għall-Adulti fl-Ewropa

tal-kamra tal-aħbarijiet

Nové EDUpointy - výzva pre partnerské organizácie a samosprávy

16/09/2020
minn Peter Maľa
Lingwa: SK

EDUpoint je priestor na stretávanie sa a miesto na šírenie a posilňovanie inovatívnych prístupov, ktoré majú pozitívny dopad na vzdelávanie žiakov a študentov. Jeho program má byť zdrojom pozitívnych príkladov vo vzdelávaní, skladať sa môže zo zaujímavých workshopov, diskusií, ukážkových hodín, riešení praktických problémov a učenia sa inovatívnych metód, ktoré rozvíjajú zručnosti potrebné pre 21. storočie.

Cieľom EDUpointu je vytvoriť aktívnym učiteľom a učiteľkám, riaditeľom a riaditeľkám škôl, ako aj širokej verejnosti prístup k inšpiratívnym prednáškam o vzdelávaní, príkladom dobrej praxe zo škôl a vytvárať im priestor pre formovanie podnetov na zlepšenia vo vzdelávaní.

Nadácia Pontis v rámci programu Generácia 3.0 sprostredkuje finančnú aj nefinančnú pomoc vybraným partnerským organizátorom so záujmom budovať a prepájať komunitu aktívnych učiteľov. Partnerské organizácie hľadá v Trnavskom, Košickom, Trenčianskom a Prešovskom kraji.

Organizátor EDUpointu bude financovaný formou grantu. Maximálna výška grantu je 2 500 eur na obdobie od marca 2021 do júna 2021 s možnosťou predĺženia grantu aj na nasledujúci školský rok 2021/2022 (ďalších 6 000 eur).

O grant sa môžu uchádzať mimovládne neziskové organizácie so samostatnými a schopnými lídrami, tímy šikovných a tvorivých ľudí, ktorí chcú prispieť k lepšiemu vzdelávaniu žiakov a študentov a budovať komunitu ľudí so záujmom o vzdelávanie a zriaďovatelia škôl – mestá, VÚC a pod., pre ktorých je vzdelávanie prioritou, chcú poskytovať odbornú podporu školám a prinášať kvalitné vzdelávanie učiteľom a riaditeľom.

Prvý slovenský EDUpoint vo Zvolene vytvorili spolu Nadácia Pontis (program Generácia 3.0) a OZ Živica (program Komenského inštitút) v roku 2017. Od školského roku 2018/2019 fungujú EDUpointy aj v Bratislave v spolupráci s neziskovou organizáciou Indícia a v Košiciach v spolupráci so Súkromnou základnou školou Kechnec. Od školského roku 2019/2020 pribudli EDUpointy v Nitre – v spolupráci s Mestom Nitra, v Poprade je koordinátorom organizácia V.I.A.C. – Inštitút pre podporu a rozvoj mládeže a v Žiline OZ Komunitné vzdelávanie Kalimba.

Viac informácií nájdete tu.

Fotografia: Nadácia Pontis

 

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email