chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Pjattaforma Elettronika għat-Tagħlim għall-Adulti fl-Ewropa

Riżorsa

The Citizenship and Lifelong Learning Monitor 2019 – správa o občianstve a celoživotnom učení

Lingwa: SK

Mibgħuta minn Peter Maľa

Výskumná správa bola vydaná spoločne Nadáciou SOLIDAR a Nadáciou pre európske progresívne štúdie (FEPS) na tému vývoja politiky v oblasti získavania zručností prostredníctvom celoživotného učenia s cieľom aktívnej účasti na dianí v spoločnosti.

Správa sa zameriava na:

  • digitálne zručnosti,
  • občianske kompetencie,
  • interkultúrne vzdelávacie kompetencie.

Dokument ďalej obsahuje analýzu politík v danej oblasti a prezentácie najlepších postupov členských organizácií Nadácie SOLIDAR.

V závere prichádza s odporúčaniami, ktoré vychádzajú z porovnávacej analýzy zo správ všetkých zúčastnených krajín (Rakúsko, Chorvátsko, Dánsko, Nemecko, Taliansko, Srbsko, Španielsko a Spojené kráľovstvo).

 

FEPS - Nadácia pre európske progresívne štúdie je think tank sociálnodemokratickej politickej rodiny na úrovni EÚ. Jej poslaním je rozvíjať inovatívny výskum, politické poradenstvo, vzdelávanie a diskusie s cieľom byť zdrojom informácií a inšpirácie pre progresívnu politiku v celej Európe.

Nadácia SOLIDAR je platformou spolupráce SOLIDAR; európskou a celosvetovou sieťou mimovládnych organizácií, ktorá sa usiluje presadzovať sociálnu spravodlivosť v Európe a na celom svete. SOLIDAR združuje 60 členských organizácií so sídlom v 25 členských štátoch EÚ a v 6 kandidátskych krajinách. Spolupracujú v oblasti sociálnych vecí, medzinárodnej spolupráce a vzdelávania a celoživotného učenia.

 

Awtur(i) tar-Riżorsa: 
SOLIDAR Foundation
Data tal-pubblikazzjoni:
It-Tlieta, 19 Mejju, 2020
Lingwa tad-dokument
Ittajpja r-Riżorsa: 
Studji u rapporti
Pajjiż:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn