chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Pjattaforma Elettronika għat-Tagħlim għall-Adulti fl-Ewropa

Blog

Glosář EPALE pro oblast vzdělávání dospělých

26/10/2015
minn Rumen HALACHEV
Lingwa: CS

Tým EPALE Vám s potěšením oznamuje, že byl spuštěn nový nástroj – EPALE glosář! Glosář EPALE je nový vícejazyčný nástroj, který je k dispozici ve 24 jazycích, a jehož cílem je stát se výchozím místem pro terminologii v oblasti vzdělávání dospělých.

Souvislosti

Podkladem pro glosář EPALE byly dva vysoce kvalitní slovníky, které vytvořilo Generální ředitelství Evropské komise pro vzdělávání a kulturu. Tým EPALE oba tyto nástroje sjednotil a přeložil. Výsledkem je slovník, který obsahuje více než 210 pojmů ze světa vzdělávání dospělých, které jsou přeloženy do 24 úředních jazyků Evropské unie, z nichž každý obsahuje i definici v angličtině. Celkově tedy nyní glosář obsahuje více než 5000 položek a toto číslo se bude v budoucnosti ještě zvyšovat.

Glosář a komunita EPALE

EPALE glosář je užitečným nástrojem při přípravě různých textů týkajících se vzdělávání dospělých od článků, podkladů pro výzkum až po metodiku a mnoho dalších. Tato pomůcka je velmi užitečná pro bloggery, akademické pracovníky, pedagogy, studenty andragogiky a všechny další zainteresované skupiny, které si potřebují vyhledat jakýkoli termín nebo heslo z oblasti vzdělávání dospělých.

Jelikož je tento nástroj k dispozici ve 24 jazycích, je též ideálním zdrojem pro překlady z oblasti  vzdělávání dospělých.

EPALE glosář je jedinečný tím, že se může neustále vyvíjet a rozšiřovat díky Vám - komunitě EPALE. Jako uživatel platformy EPALE máte možnost glosář hodnotit a komentovat a dále též navrhovat změny v překladu. Vaše zpětná vazba bude pečlivě vyhodnocena týmem EPALE a experty na danou oblast, tak aby byla zaručena kvalita EPALE glosáře.

Připojte se ke komunitě EPALE a pomozte nám vybudovat obsáhlý, aktuální a vysoce kvalitní, vícejazyčný slovník z oblasti vzdělávání dospělých.

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn Share on email