Skip to main content
News
Aħbarijiet

Valmierieši izglītojas par dārzkopību un permakultūru pilsētvidē

8. februāra, sestdienas, rīts Valmieras integrētajā bibliotēkā iesākās darbīgs, - pavasari gaidot, 59 interesenti pulcējas ekodizaina un permakultūras dizainera Artūra Freija lekcijā - nodarbībā par ilgtspējīgas, bioloģiskai daudzveidībai un klimatam draudzīgas dārzkopības tendencēm Latvijā un pasaulē.

Laikā, kad klimata krīze prasa aktīvu iesaistīšanos un strauji sarūk bioloģiskā daudzveidība, risinājumi nepieciešami ne tikai valstiskā vai pašvaldību līmenī, bet arī katra indivīda rīcības līmenī. Permakultūra var būt arī viena no pilsētu iedzīvotāju atbildēm šiem pasaules mēroga izaicinājumiem.

Permakultūra ir dārzkopības un saimniekošanas princips, kas risina vides un sabiedrības ilgtspējas problēmas. Permakultūra jeb viedā saimniekošana ir ētisks un praktisks ietvars ekoloģiskam un ilgtspējīgam dzīvesveidam, lai apzināti plānotu un radītu efektīvas, daudzveidīgas, stabilas un reģenerējošas (ilgtspējīgas) sistēmas. Praktizējot viedo saimniekošanu daudzdzīvokļu namu pagalmos, tā kļūst par pamatu arī saliedētas nama iedzīvotāju kopienas veidošanai. Praktizēta mazdārziņos, permakultūra palīdz veidot no mākslīgiem pesticīdiem un herbicīdiem tīrus un ražīgus, vietējo šķirņu daudzveidību saglabājošus kultūraugu stādījumus. Pārtiku pilsētu iedzīvotājiem vēlams ražot pēc iespējas tuvāk to dzīvesvietai, tādējādi samazinot pārtikas transporta radīto ietekmi uz klimata pārmaiņām. Ievērojot šo ilgtspējas principu, permakultūra piedāvā augsti ražīgus un estētiskus risinājumus lodžiju apzaļumošanai.

Nodarbība notika pieaugušo neformālās izglītības programmas “Līdzsvarota dzīve 2: vide, cilvēks, sabiedrība” ietvaros. Programma ir NORDPLUS atbalstītā starptautiskā projekta “Mana zaļā identitāte”/ “My Green Identity” (2018-2020) aktivitāte. To organizē Valmieras bibliotēka sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību.

Avoti:https://www.valmiera.lv/lv/jaunumi/vides_zinas/22544_izglitosies_par_da…http://www.biblioteka.valmiera.lv/lv/foto/2020/lekcija-nodarbiba-par-il…https://www.facebook.com/valmierasintegretabiblioteka/?tn-str=k*F

 

Login (0)

Users have already commented on this article

Illoggja jew Irreġistra biex tibgħat il-kummenti.

Trid tikteb artiklu?

Toqgħodx lura milli tagħmel dan!

Ikklikkja l-link t’hawn taħt u ibda ibgħat artiklu ġdid!

L-aħħar diskussjonijiet

EPALE 2021 Thematic Focuses. Let's start!

We invite you to enrich what is set to be an intense year ahead with your contributions and expertise! Let's start by taking parto in this online discussion. The online discussion will take place Tuesday 9 March 2021 from 10 a.m. to 4 p.m. CET. The written discussion will be introduced by a livestream with an introduction to the 2021 Thematic Focuses, and will be hosted by Gina Ebner and Aleksandra Kozyra of the EAEA on the behalf of the EPALE Editorial Board.

More

Diskussjoni ta’ EPALE: Il-forniment ta’ tagħlim ta’ ħiliet bażiċi

Il-ħiliet bażiċi huma trasversali. Dawn mhumiex rilevanti biss għall-politika edukattiva, iżda huma rilevanti wkoll għall-politiki tal-impjiegi, tas-saħħa, soċjali u ambjentali. Il-bini ta’ miżuri ta’ politika koeżivi li jappoġġjaw lill-persuni bi ħtiġijiet bażiċi ta’ ħiliet huwa meħtieġ mhux biss biex il-Perkorsi ta’ Titjib tal-Ħiliet ikunu suċċess, iżda wkoll biex jgħinu fil-bini ta’ soċjetajiet aktar reżiljenti u inklużivi. Id-diskussjoni online se ssir f’din il-paġna fis-16/17 ta’ Settembru bejn l-10:00 u s-16:00 CET u se tkun immoderata mill-Koordinaturi Tematiċi ta’ EPALE tal-EBSN

More