chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Pjattaforma Elettronika għat-Tagħlim għall-Adulti fl-Ewropa

tal-kamra tal-aħbarijiet

Valmierieši izglītojas par dārzkopību un permakultūru pilsētvidē

11/02/2020
Lingwa: LV

8. februāra, sestdienas, rīts Valmieras integrētajā bibliotēkā iesākās darbīgs, - pavasari gaidot, 59 interesenti pulcējas ekodizaina un permakultūras dizainera Artūra Freija lekcijā - nodarbībā par ilgtspējīgas, bioloģiskai daudzveidībai un klimatam draudzīgas dārzkopības tendencēm Latvijā un pasaulē.

Laikā, kad klimata krīze prasa aktīvu iesaistīšanos un strauji sarūk bioloģiskā daudzveidība, risinājumi nepieciešami ne tikai valstiskā vai pašvaldību līmenī, bet arī katra indivīda rīcības līmenī. Permakultūra var būt arī viena no pilsētu iedzīvotāju atbildēm šiem pasaules mēroga izaicinājumiem.

Permakultūra ir dārzkopības un saimniekošanas princips, kas risina vides un sabiedrības ilgtspējas problēmas. Permakultūra jeb viedā saimniekošana ir ētisks un praktisks ietvars ekoloģiskam un ilgtspējīgam dzīvesveidam, lai apzināti plānotu un radītu efektīvas, daudzveidīgas, stabilas un reģenerējošas (ilgtspējīgas) sistēmas. Praktizējot viedo saimniekošanu daudzdzīvokļu namu pagalmos, tā kļūst par pamatu arī saliedētas nama iedzīvotāju kopienas veidošanai. Praktizēta mazdārziņos, permakultūra palīdz veidot no mākslīgiem pesticīdiem un herbicīdiem tīrus un ražīgus, vietējo šķirņu daudzveidību saglabājošus kultūraugu stādījumus. Pārtiku pilsētu iedzīvotājiem vēlams ražot pēc iespējas tuvāk to dzīvesvietai, tādējādi samazinot pārtikas transporta radīto ietekmi uz klimata pārmaiņām. Ievērojot šo ilgtspējas principu, permakultūra piedāvā augsti ražīgus un estētiskus risinājumus lodžiju apzaļumošanai.

Nodarbība notika pieaugušo neformālās izglītības programmas “Līdzsvarota dzīve 2: vide, cilvēks, sabiedrība” ietvaros. Programma ir NORDPLUS atbalstītā starptautiskā projekta “Mana zaļā identitāte”/ “My Green Identity” (2018-2020) aktivitāte. To organizē Valmieras bibliotēka sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību.

Avoti:
https://www.valmiera.lv/lv/jaunumi/vides_zinas/22544_izglitosies_par_dar...
http://www.biblioteka.valmiera.lv/lv/foto/2020/lekcija-nodarbiba-par-ilg...
https://www.facebook.com/valmierasintegretabiblioteka/?tn-str=k*F

 

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn