chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Pjattaforma Elettronika għat-Tagħlim għall-Adulti fl-Ewropa

 
 

tal-kamra tal-aħbarijiet

Diskutēs par tendencēm 2019. gada literatūrā

02/12/2019
Lingwa: LV

2019. gada 13. decembrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bibliotēkzinātnes lasītavā (8. stāvā) notiks Latvijā pazīstamu literatūras pētnieku savstarpēja diskusija par 2019. gada oriģinālliteratūras un tulkotās literatūras devumu. Diskusijas norises laiks – no plkst. 13.00 līdz 15.00.

Kas šajā gadā ir bijis vislielākās ievērības un pārdomu cienīgs, kas – vienkārši lasīšanas vērts; vai atšķiras, kas vērtīgs šķiet izdevējiem, bibliotēku lietotājiem un akadēmiskajam personālam? Kas no 2019. gadā izdotā ir ar potenciālu kļūt par klasiku, bet kam profesionāļi piešķirtu “īstermiņa lietojuma” nozīmi?

Diskusijā piedalīsies literatūras pētnieki, LU Humanitāro zinātņu fakultātes Latvistikas un baltistikas nodaļas mācībspēki Ieva Kalniņa, Ojārs Lāms, Mārtiņš Laizāns. Piedalīsies arī dzejnieks, literatūrzinātnieks un tulkotājs Kārlis Vērdiņš, kurš šobrīd studē Sentluisas Vašingtona vārdā nosauktajā universitātē, ASV Misūri štatā. Diskusiju moderēs literatūrzinātniece un redaktore, LU pasniedzēja un pētniece Sigita Kušnere.

Diskusija ir VKKF atbalstītā projekta “Profesionālās pilnveides programma “Literatūras zināšanas mūsdienīgam bibliotekāram”” noslēdzošā norise.

Vietu skaits diskusijas klātienes apmeklētājiem ir ierobežots, tādēļ notiek iepriekšēja reģistrācija: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSejcCW7ye8IaLUWt8XElJpP1Uu1HtkR...

Reģistrācija tiks slēgta, tikko būs saņemts maksimālais pieteikumu skaits.

Konferences video ieraksts būs aplūkojams bibliotēku portālā.

 

Informāciju sagatavoja:
Marta Dziļuma,
Bibliotēku attīstības centra projektu koordinatore
Latvijas Nacionālā bibliotēka
E-pasts: marta.dziluma@lnb.lv
Tālr. +371 26683038

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn