chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Pjattaforma Elettronika għat-Tagħlim għall-Adulti fl-Ewropa

 
 

Inspirující příklady k tématu učení se na pracovišti

Využívejte EPALE co nejvíce a přihlaste se ke svému účtu. To vám umožní hodnotit a připomínkovat obsah a využívat všechny funkce. 

 

Drazí kolegové EPALE,

i v měsíci listopadu bude naším tématem učení se dospělých na pracovišti. Během tohoto období budou národní týmy a komunita EPALE zveřejňovat inspirativní případové studie, články, zprávy a další materiály na toto téma. Abyste se o nich dozvěděli, navštivte naši tematickou stránku Učení se na pracovišti (obsah se liší podle zvolené jazykové verze). Nezapomeňte pravidelně navštěvovat EPALE a sledovat nový obsah!

Ve dnech 11. -13. listopadu uspořádala platforma EPALE online diskusi zameřenou na výběr a představení úspěšných projektů na téma učení se na pracovišti. Obdrželi  jsme příspěvky od velkého množství odborníků na toto téma z více než 20 evropských zemí. Děkujeme všem účastníkům za jejich příspěvky, které sdíleli s celou komunitou EPALE!

Přečtěte si tento článek, který obsahuje souhrn moderátora Andrewa McCoshana, který tuto dikusi moderoval.

 

Nejnovější blogy

Tři hlasy: Jak připravit naše dovednosti pro budoucnost? (EN, EL, FI)

Markus Palmén uskutečnil videorozhovory s odborníky, kteří se zabývají předpověďmi dovedností, a se zástupci studentů a průmyslu na budoucnost celoživotního vzdělávání a dovedností na pracvišti.

Nechci se učit (EN, RO, ES)

Jak můžeme zvýšit atraktivitu učení se na pracovišti a vzdělávání dospěých pro ty, kteří se učí? Gina Ebner se s námi podělila o své úvahy na toto téma.

Inspirující příklady (EN, EL, CS) a šest výzev (EN, RO) v oblasti digitálního učení se na pracovišti

V těchto článcích náš tematický koordinátor Andrew McCoshan  zkoumal příležitosti a výzvy spojené s digitálním učením se na pracovišti.

Jakou úlohu mohou sehrávat poskytovatelé vzdělávání dospělých v učení se na pracovišti? (EN)

Jakou úlohu mohou mít odborníci z oblasti vzdělávání dospělých při zvyšování efektivity učení se na pracovišti? Více se přečtete v článku pana Simona Broeka..

Centra excelentnosti v odborné přípravě: Co znamenají pro učitele a školitele? (EN)

Centra excelentnosti v odborné přípravě vznikají jako důležitá součást politiky EU v oblasti odborného vzdělávání a přípravy. V tomto článku se dozvíte, co to znamená pro odborné pracovníky v tomto odvětví.

 

Novinky z celé Evropy

V listopadu se v Evropě událo v oblasti učení se dospělých mnohé:  

  • V Portugalsku se uskutečnilo fórum o vzdělávání dospělých. Cílem setkání byla diskuse o tom, jak se dá řešit negramotnost dospělých a obeznámit účastníky s různými metodikami. (PT)
  • V mezičase lotyšské Ministrestvo školství a vědy uspořádalo fórum o vzdělávání dospělých. Cílem setkání bylo prodiskutovat příležitosti a výzvy učení se dospělých na pracovišti a upozornit na osvědčené postupy v oblasti odborné přípravy zaměstnanců. (LV)
  • Ve Finsku vláda navrhla vyčlenit 20 miliónů EUR na služby s vysokým dopadem na vzdělávání a zaměstnanost. Financování podpoří existující příležitosti na odbornou přípravu a připraví dospělé na změny v pracovním životě. (FI)

 

Využívejte EPALE co nejvíce a přihlaste se ke svému účtu. To vám umožní hodnotit a komentovat obsah a využívat všechny funkce.