chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Pjattaforma Elettronika għat-Tagħlim għall-Adulti fl-Ewropa

Riżorsa

Silver Civic Education - RAPORT Z BADANIA POTRZEB SENIORÓW w Polsce, Bułgarii i Portugalii

Lingwa: PL

Mibgħuta minn Jolanta WOLAGIEWICZ

Stowarzyszenie Szukamy Polski  realizowało międzynarodowy projekt "Silver Civic Education" w ramach programu Erasmus+ Edukacja Dorosłych. Podlaska Redakcja Seniora jest jednym z beneficjentów i jednocześnie realizatorów tego projektu.

 Projekt adresowany był do seniorów, a jednym z jego celów było rozpoznanie potrzeb edukacyjnych osób starszych. W związku z tym polsko-bułgarsko-portugalski zespół - wykonawców projektu pt. „Silver Civic Education” przygotował ankietę, dzięki której chcieliśmy dowiedzieć się, jakie są potrzeby edukacyjne seniorów, jakie tematy ich interesują, czego chcieliby uczyć się w ramach różnych zajęć edukacyjnych do nich adresowanych. Ankieta zawiera również pytania dotyczące preferowanych przez seniorów metod uczenia się, jak też cech osobowościowych i kompetencji, którymi ich zdaniem, powinna charakteryzować się osoba prowadząca zajęcia dla osób starszych.

RAPORT Z BADANIA POTRZEB SENIORÓW
Na podstawie kwestionariusza dotyczącego identyfikacji potrzeb, talentów i umiejętności seniorów (Białystok Sofia Gondomar 2018’). Chcąc rozpoznać potrzeby edukacyjne osób starszych, adresatów naszego projektu, w okresie luty – maj 2018 w krajach partnerskich przeprowadziliśmy badanie. Wykorzystano w nim metodą sondażu diagnostycznego, technikę ankiety oraz kwestionariusz ankiety, identyczny dla wszystkich 3 krajów uczestniczących w projekcie. W prowadzenie badań zostali zaangażowani seniorzy uczestniczący w projekcie. Po zgromadzono w sumie 622 ankiety, z czego 200 pochodziło z Bułgarii, 196 z Polski i 226 z Portugalii. Wszystkie ankiety zostały odpowiednio zakodowane i poddane porównawczej analizie statystycznej. Wyliczenia zostały wykonane przy użyciu programu SPSS Statistics 22.

Dostępne są takze wersje zamieszczonych dokumentów w języku angielskim, bułgarskim i portugalskim

Awtur(i) tar-Riżorsa: 
Stowarzyszenie Szukamy Polski, Białystok
Data tal-pubblikazzjoni:
Il-Ħamis, 28 novembru, 2019
Lingwa tad-dokument
Ittajpja r-Riżorsa: 
Oħrajn
Pajjiż:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn