chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Pjattaforma Elettronika għat-Tagħlim għall-Adulti fl-Ewropa

tal-kamra tal-aħbarijiet

Evropské dny pro výzkum a inovace 2019

24/10/2019
Lingwa: CS

První ročník konference věnované evropské politice výzkumu a inovací „European Research and Innovation Days“ se uskutečnil od 24. do 26. září v Bruselu.  Hlavním cílem pilotního ročníku bylo ve spolupráci se stakeholdery upřesnit programové priority pro evropské investice do výzkumu a inovací, které budou v nadcházejících letech na úrovni EU realizovány prostřednictvím 9. rámcového programu EU pro výzkum a inovace „Horizon Europe“ (2021–2027).

Konference „European Research and Innovation Days“ představovala jednu ze součástí procedury takzvaného „strategického plánování“ nadcházejícího devátého rámcového programu EU pro výzkum a inovace „Horizon Europe“ (2021–2027).

Cílem procesu je zapojit stakeholdery evropského výzkumu a inovací už do rané fáze přípravy strategických priorit rámcového programu tak, aby podporované aktivity lépe reflektovaly stanoviska odborné veřejnosti a přinášely praktické a hmatatelné výsledky.

V průběhu přednášek a seminářů probírali účastníci také možnosti nacházení nových řešení pro socioekonomické výzvy a proměny, kterým evropská společnost čelí, zejména s ohledem na praktické dopady výzkumu a inovací a skutečné potřeby evropských občanů, jež by výzkum a inovace ve svém obsahu měly reflektovat. Na jednotlivých seminářích konference vystoupil například stávající eurokomisař pro výzkum a inovace Carlos Moedas, jeho nástupkyně Mariya Gabriel či generální ředitel Evropské komise pro výzkum a inovace Jean-Eric Paquet a další představitelé evropských institucí, významné osobnosti z oblastí výzkumu a vzdělávání, ale i soukromého sektoru a podnikatelské sféry. Konferenci uspořádala Evropská komise.

Programové priority budoucího 9. rámcového programu EU pro výzkum a inovace „Horizon Europe“ (2021–2027) budou součástí tzv. „strategického plánu“, který je v současnosti možné  připomínkovat prostřednictvím webové konzultace na stránkách Evropské komise.

Zdroj: MŠMT, Tiskové zprávy, 26. 9. 2019

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn