chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Pjattaforma Elettronika għat-Tagħlim għall-Adulti fl-Ewropa

 
 

Riżorsa

Neformální vzdělávání: vyšel Slabikář a elearning

Lingwa: CS

Mibgħuta minn Martin Dobeš

Česko-slovenský Slabikář neformálního vzdělávání v práci s mládeží je publikace věnující se prakticky neformálnímu vzdělávání od momentu, kdy hledání toho, co dělat až po vyhodnocení již konkrétní vzdělávací aktivity. V rámci Slabikáře byl vytvořen i e-learning zaměřený konkrétně na Bloomovu taxonomii. Podnětem pro vznik Slabikáře bylo dlouhodobé školení Marker CS, které proběhla třikrát. Protože školení byť dlouhodobé mělo omezené možnosti vzhledem jak k počtu zapojeným, tak hloubky témat i jejich šíři, napsali jsme Slabikář, kde je možné se dočíst i o dalších tajích vzdělávacích aktivit v práci s mládeží.

Slabikář neformálního vzdělávání je volně dostupná příručka (online), kterou je možné zakoupit i ve vytištěné podobě. Ve Slabikáři je srozumitelným jazykem podaná teorie toho nejpodstatnějšího pro kvalitní neformální vzdělávání v práci s mládeží. A protože praktický rozměr je důležitý, teorii vždy provází i příklady z praxe a praktická cvičení.   

Aby si pracovníci s mládeží mohli prakticky a interaktivní formou cvičit jednu z nejzásadnějších kompetencí v rámci neformálního vzdělávání – nastavování vzdělávacích cílů, připravili jsme jako podpůrný nástroj ke Slabikáři  hravý e-learning. Protože je mnoho věcí, které je potřeba zohlednit, abychom mohli mluvit o kvalitním neformálním vzdělávání v práci s mládeží, klíčové je, jestli máme jasno v tom, co chceme u mladých lidí rozvíjet − a teda vědět, co je cílem vzdělávacích aktivit.

  • Stáhněte si Slabikář v češtině – Slabikář.
  • Vyzkoušejte si nový e-learning (prozatím pouze ve slovenštine, od července také v Českém jazyce).
Awtur(i) tar-Riżorsa: 
ANEV
Data tal-pubblikazzjoni:
Il-Ħamis, 26 Settembru, 2019
Lingwa tad-dokument
Ittajpja r-Riżorsa: 
Riżorsi Edukattivi Miftuħa
Pajjiż:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn