chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Pjattaforma Elettronika għat-Tagħlim għall-Adulti fl-Ewropa

 
 

Riżorsa

Film prezentujący metodę STUDY CIRCLE

Lingwa: PL

Mibgħuta minn Anna Pokrzywnicka

W filmie zaprezentowana została bardzo popularna w Szwecji metoda edukacji osób dorosłych – study circle. Polega ona na uczeniu się w małych grupach. Często określa się je mianem grup samouczących się. To co wyróżnia study circle, to założenie, że proces uczenia się nie jest hierarchiczny, ale demokratyczny. Opiera się na wkładzie każdego z członków grupy, bo każdy coś wie, każdy dysponuje jakąś wiedzą, doświadczeniem i może podzielić się tym z innymi.

Popularyzacją metody study circle w Polsce zajmuje się Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS.

Awtur(i) tar-Riżorsa: 
zdjęcia i montaż: Rafał Soliński, muzyka: Shot Down (Instrumental Version)
Data tal-pubblikazzjoni:
It-Tlieta, 23 Diċembru, 2014
Lingwa tad-dokument
Ittajpja r-Riżorsa: 
Oħrajn
Pajjiż:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn
Refresh comments Enable auto refresh

Qed jintwerew 1 - 2 minn 2
  • Anna Mackiewicz's picture
    Ciekawa technika, tworzy sprzyjające warunki do generowania nowych pomysłów , a także do budowania bliskich relacji miedzy uczestnikami.
  • Jolanta Brzezicka's picture
    moim zdaniem ta metoda świetnie sprawdziłaby się jako metoda na integrację osób starszych i pobudzenie ich aktywności, super sprawa dla organizacji pozarządowych- można zorganizować ciekawe zajęcia niewielki kosztem przez brak konieczności opłacania specjalistów, którzy poprowadzą zajęcia; dużą zaletą tej metody jest też wielkość grup - wymusza ona bowiem aktywne uczestnictwo - nie daje szansy na "zniknięcie w tłumie"