chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Pjattaforma Elettronika għat-Tagħlim għall-Adulti fl-Ewropa

Kalendarju

Život v oblakoch - premietanie filmu a prednáška s diskusiou

Mibgħuta minn Peter Maľa 1 xahar 4 ilu

It-Tlieta 3 Marzu 2020
Banská Bystrica
,

Stredoslovenská galéria v Banskej Bystrici pozýva na premietanie filmu Život v oblakoch spojeného s prednáškou jedného z jeho spolutvorcov Karola Kaliského. Tento film je spolu s filmami Nesmrteľný les a Živá rieka súčasťou trilógie Tajomné Karpaty.

"Ako na Noemovej arche plávajúcej časom, prežívajú v Tatrách kamzíky spolu s ďalšími obyvateľmi arktickej prírody už viac ako desaťtisíc rokov. V tomto vysokohorskom prostredí, ktoré je polovicu roka pokryté snehom, je človek dodnes len príležitostným hosťom. Aj vďaka tomu sú Tatry stále jedinečným ostrovom divokej prírody. Život v oblakoch je plný protikladov. Krehké kamzíčatká akoby ani nepatrili do tohto drsného prostredia. No na výčiny počasia sú výborne adaptované a naplno si užívajú život v týchto nehostinných podmienkach. Nenechajú sa zaskočiť ani jarným snežením. Počas leta vychádzajú do kráľovstva kamzíkov aj jelene a medvede, ktorých osudy sa nečakane prelínajú v období vášnivej jelenej ruje. No najväčšou skúškou v živote kamzíkov je zima. Počas nej čelia hlbokému snehu, víchriciam, lavínam a hladu. Akoby to nestačilo, predátori sa pokúšajú uloviť oslabené zvieratá. A tak do kráľovstva kamzíkov prichádza aj najtajomnejší obyvateľ hôr – rys."

 

Názov: Život v oblakoch / premietanie a diskusná prednáška
Usporiadateľ: Stredoslovenská galéria
Miesto konania: Bethlenov dom (1. poschodie), Dolná 8, Banská Bystrica
Termín: 3. 3. o 17.00 hod.,

Vstup voľný.

Sprievodné podujatie k výstave Ako na umenie 2 / výstava. Výstavu podporil Fond na podporu umenia. Zriaďovateľom Stredoslovenskej galérie je Banskobystrický samosprávny kraj.

Lingwa primarja:
Ħlas mitlub għall-attendenza: 
Le
Avveniment online: 
Le
Organizzat minn: 
Stredoslovenská galéria
It-tip ta' organizzatur: 
Avveniment ieħor
Dettalji ta' kuntatt: 
edukacne@ssgbb.sk
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn