chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE - Pjattaforma Elettronika għat-Tagħlim għall-Adulti fl-Ewropa

Kalendarju

Ukliďme Česko 2020

Mibgħuta minn Kristýna Fantová 4 xhur 2 ilu

Is-Sibt 4 April 2020

Ukliďme svět, ukliďme Česko je dobrovolnická úklidová akce, která probíhá na území celé České republiky (a dokonce na pár místech mimo ni). Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek. Je to praktický příklad environmentálního vzdělávání a osvěty na který dospělí slyší. 

Hlavní jarní úklidový den: 4. dubna 2020

Hlavní podzimní úklidový den: 19. září 2020

Lingwa primarja:
Ħlas mitlub għall-attendenza: 
Le
Data ta' għeluq għar-reġistrazzjoni: 
14/02/2020
Avveniment online: 
Le
Organizzat minn: 
Český svaz ochránců přírody, Spolek Ukliďme Česko
It-tip ta' organizzatur: 
Avveniment ieħor
Dettalji ta' kuntatt: 
Český svaz ochránců přírody Michelská 5 140 00, Praha 4 Spolek Ukliďme Česko Březová 6 637 00, Brno
Numru ta' delegati: 
> 200
Grupp fil-mira: 
Proġetti u sħubiji
Tema indirizzata:
Miri u objettivi: 
Srdcem akce jsou dobrovolní organizátoři místních úklidů. To jsou lidé, kteří se chopí zodpovědnosti a zorganizují úklid v místě, které si sami určí. Od začátku až do konce se pak starají o hladký průběh akce. Spolek Ukliďme Česko a ČSOP jim k tomu poskytují know-how, v době hlavních úklidových vln (předem ohlášených velkých úklidů na jaře a na podzim), také pevné pytle na sesbíraný odpad a kdykoliv během roku další potřebnou podporu. Organizátoři mají "pod palcem" skupinku dobrovolníků. Ti vyplní registrační formulář a na interaktivní mapě úklidů si vyberou jim nejvíce sympatickou skupinu, ke které se připojí. V termínu akce se pak sejdou na "místě činu" a uklidí. Společně.
Riżultati tat-tagħlim mistenni: 
Uklízíme všichni. Společně. V jeden den. Do úklidových akcí se zapojují lidé ze všech koutů České republiky. Uklízejí školáci, politici, úředníci, skauti, děti z dětských domovů, vysokoškoláci, důchodci, programátoři, lékaři, prodavači, ekologové, turisti, pejskaři, pankáči … Prostě všichni, na koho si vzpomenete. Uklízíme společně! V roce 2019 se účastnilo téměř 160 000 dobrovolníků při 3 895 úklidech. Společně odstranili 2 612 tun odpadu, včetně 17 700 pneumatik.
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn