chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Pjattaforma Elettronika għat-Tagħlim għall-Adulti fl-Ewropa

 
 

Blog

Fokus tal-EPALE: Il-volontarjat fit-tagħlim tal-adulti

03/12/2018
minn Mahira Spiteri
Lingwa: MT
Document available also in: EN ES SV LT DA ET CS PL NL DE FI IT EL HU SL SK LV BG

/mt/file/volunteering-adult-learningVolunteering in adult learning

Volunteering in adult learning

 

Il-voluntiera jistgħu jikkontribwixxu għas-settur tat-tagħlim tal-adulti billi jaħdmu flimkien mal-persunal lokali sabiex jipprovdu edukazzjoni bażika u tagħlim ta’ lingwi, jew f’modi oħrajn bħal pereżempju jassistu f’impriżi żgħar tal-komunità u fit-taħriġ fil-ħiliet. Iżda mhijiex biss kwistjoni ta’ ħiliet bażiċi u litteriżmu – il-voluntiera b’esperjenza fin-negozju jew il-kummerċjalizzazzjoni, pereżempju, jistgħu jgħinu lil persuni jiksbu l-ħiliet li jeħtieġu sabiex jiftħu u jmexxu negozju żgħir. Jistgħu jgħinu jiżviluppaw relazzjonijiet transkulturali u jippermettu lill-adulti jiksbu l-għajxien tagħhom jew jifhmu d-drittijiet tal-bniedem li għandhom.

Hawnhekk f’EPALE napprezzaw ir-rwol importanti tal-volontarjat fit-tagħlim tal-adulti. Iċċekkja ftit dawn il-links li ġejjin għal xi riżorsi interessanti dwar is-suġġett, imtellgħin mill-komunità u mit-timijiet nazzjonali, u żur EPALE spiss f’Diċembru għal kontenut ġdid!

 

 

Blog posts

Ir-rwol tal-ħbieb voluntiera fl-appoġġ għall-integrazzjoni (EN)

Merħba fil-klassi taż-żfin fejn l-età medja hija ta’ 77 sena (EN, BG, FR, FI)

Il-bini ta’ komunitajiet diversi permezz tal-volontarjat (SK, ET, EN)

Il-validazzjoni tal-kompetenzi fil-qasam tal-volontarjat ibbażata fuq il-Qafas Ewropew tal-Kwalifiki Ewropej (EN, DE, ES, PT, BG, IT, FI)

Studju ta’ każ ta’ sessjoni ta’ ħidma: “Voluntiera għat-Tagħlim Interkulturali” (EN)

Voluntiera fl-edukazzjoni tal-lingwi u fil-litteriżmu għall-migranti adulti (EN, NL)

L-aktar ħila importanti ta’ voluntier hija li jisma’ – Esperjenza ta’ Monitoraġġ ta’ Impjieg f’Londra (EN, FI)

Il-voluntiera: kif jiksbu r-rikonoxximent tal-ħiliet tagħhom? (EN, ET)

Il-volontarjat għall-Futur:  for the Future: L-Aġġornament tal-Ħiliet tal-Voluntiera Internazzjonali bħala Ċittadini Attivi fuq Kwistjonijiet ta’ Żvilupp Internazzjonali (EN)

Studju ta’ każ: Il-Proġett “Jiena Voluntier!”  (EN)

Il-volontarjat bħala għalliem tal-adulti (EN, ET)

Il-voluntier tat-tagħlim tal-adulti (EN, NL)

 

Riżorsi

LEVER UP / Il-valutazzjoni tat-tagħlim informali u l-kompetenti trasversali esperjenzati fis-servizz tal-volontarjat sabiex jiżdiedu l-impjegabbiltà, ir-responsabbiltà soċjali u l-mobbiltà

L-evidenzjar tal-impatt: riżorsa ta’ appoġġ għas-settur tal-volontarjat biex tinkiseb l-evidenza tal-impatt tat-tagħlim tal-adulti

Ir-rwol u l-valur tal-voluntiera fis-sistema tal-ġustizzja kriminali – studju Ewropew

Il-voluntiera jagħmlu differenza: għodod u l-aqwa prattiki fir-reklutaġġ, il-ġestjoni u ż-żamma tal-voluntiera

It-Tagħlim u l-Volontarjat fil-Komunità

Volontarjat inklużiv

L-impatt, il-motivazzjonijiet u r-rikonoxximent tal-voluntiera

Rapporti mis-sessjoni ta’ ħidma ta’ Grundtvig – "Voluntiera għat-Tagħlim Interkulturali"

 

 

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn
Refresh comments Enable auto refresh

Qed jintwerew 1 - 10 minn 13
 • Laura Ērgle's picture
  Ne kurš katrs spēj strādāt kā brīvprātīgais. Paldies, ka Latvijā ir salīdzinoši daudz šādu cilvēku. Arī manā zināmo cilvēku pulkā ir tādi, kuri ir strādājuši brīvprātīgi. Kāds no viņiem pēcāk arī ticis atzīts un aicināts strādāt vairs ne kā brīvprātīgais. Brīvprātīgais darbs var būt liels pakāpiens karjeras izaugsmē. 
 • Mária Hartyányi's picture
  Milyen szerepet játszhatnak a digitális technológiák az időskori tanulásban? 
  A statisztika azt mutatja, hogy azoknak az idős magyar embereknek a többsége, akik rendszeresen csatlakoznak az internetre 86%-a képes követni az interneten megjelenő híreket. Eljutottunk végre oda, hogy nem kell pilótavizsga ahhoz, hogy valaki egy böngészőben az őt érdeklő információkat meg tudja keresni. Az idősek digitális bekapcsolásában óriási szerepe lehet magának a digitális technológiának, de ahhoz, hogy megtanuljanak eligazodni a virtuális világban, egyre fontosabb az, hogy a generációk közötti tanulás napi gyakorlattá váljék. Ha van számítógép, okos eszköz a háztartásban, van szélessávú internet-elérés, és van egy unoka, aki néhányszor segít abban a nagyszüleinek, hogy hogyan találnak rá a számukra érdekes forrásokra, elkezdődik az amit úgy neveznek: „csinálva tanuld” (angolul: learning-by-doing”), és viszi előre az embert a kíváncsisága. A generációk közötti tanulás segít megóvni az időseket a társadalmi kirekesztődéstől, és miközben a fiataloktól a digitális technikát tanulják, esélyt kapnak élettapasztalataik megosztására is. 

  A szervezett önkéntes munka a generációk közötti tanulás hatékony eszközévé kell, hogy váljon ahhoz, hogy a demográfiai változásokból eredő problémákat társadalmi szinten kezelni tudjuk.

 • Mārtiņš Šteins's picture
  Lai gan novērojams, ka brīvprātīgais darbs Latvijā kļūst populārs, tas tomēr nav tik populārs kā citur Eiropā un pasaulē, kur katrs sevi cienošs pieaugušais - kādas jomas profesionālis, ik mēnesi noteiktu stundu skaitu velta brīvprātīgajam darbam sabiedrības labā. Un tas nav īstermiņa brīvprātīgais darbs kā dalība Lielajā talkā vai atsaukšanās kādai akcijai, tā ir regulāra savu prasmju ziedošana kādai nevalstiskajai organizācijai, valsts iestādei vai aktīvai iedzīvotāju grupai. Pieaugušo brīvprātīgo darbu, tieši tāpat kā jauniešu brīvprātīgo darbu ir būtiski sekmēt un attīstīt. Latvijā ir daudz neatrisinātu problēmu brīvprātīgā darba regulējumā. Lai gan mums ir Brīvprātīgā darba likums, tas neatrisina daudzas problēmas. Lai gan likums stājies spēkā jau no 2016.gada, Latvijā joprojām nav noteikts viens atbildīgais, viena atbildīgā iestāde par brīvprātīgo darbu.Latvijā nav valsts mēroga programma brīvprātīgā darba atbalstam. Lai gan NVO, pašvaldībām - visiem brīvprātīgā darba organizētājiem - ir jāiesniedz ik gadu atskaites par brīvprātīgā darba apmēru kopā ar gada pārskatu, apkopotus un analizējamus datus no VID nav iespējas saņemt. Viens nesens Valsts kancelejas un Saeimas atbildīgās komisijas pētījums liecina, ka 3/4 gadījumu resursu un zināšanu trūkuma dēļ brīvprātīgā darba organizētāji neapdrošina brīvprātīgos, lai gan likumā ir noteikti gadījumi, kuros tas jādara. Problēmas rada arī apstāklis, ka apdrošināšanas kompānijās nemaz šāds pakalpojums nav pieejams. Kapacitātes un finanšu trūkums organizācijas ir pamats, kāpēc tās neveicina brīvprātīgo attīstību. Un valsts nepietiekami novērtē brīvprātīgo darbu un aktīvi neiesaistās, lai atrisinātu problēmsituācijas ar normatīvo regulējumu brīvprātīgā darba jomā. 
  Mārtiņš Šteins, LU students
 • Santa Pētersone's picture
  Tā ir liela drosme pieteikties kā brīvprātīgajam. Tas nozīmē, ka tev ir jāapzinās savas dotības kādā nozarē un jāspēj tās dot kādam citam. Ļoti apsveicami, ka ir šādi cilvēki, kas nebaidās dalīties ar savām zināšanām un prasmēm, jo ir daudzi brīvprātīgie, kas vēlētos mācīties un būt zinoši dažādās jomās. Es arī vēlētos piedalīties šādās akcijās kā brīvprātīgais, bet vēl neesmu līdz galam tam nobriedusi un neredzu, ka spētu kādam dot kādu noderīgu informāciju. 
 • Ágnes Huszár's picture
  Ez a téma nagyon aktuális! Nemcsak a vállalkozás vagy a marketing, hanem a kiberbiztonság területén is nagy szerepük lenne az önkénteseknek, hogy népszerűsítsék a szakmát – a lányok körében is! –, mivel nincsen elegendő szakértő, aki ellátná ezt a feladatot. Azon kevesek, akik képzettek ezen a területen, az önkéntes tudásmegosztásban való szerepvállalással sokat tehetnének a felnőttkorú lakosság biztonságos internethasználatának érdekében.
 • Linda Trūle's picture
  Brīvprātīgais darbs, manuprāt, ļauj apzināties un izzināt pašam sevi un savas spējas, kā arī apgūt jaunas zināšanas, un pievienotā vērtība tajā visā ir, ka ar savu rīcību, darbību spēj palīdzēt citiem. Līdz ar to  brīvprātīgā darba nozīmē darīt kaut ko sabiedrības labā nesaņemot atlīdzību par to. 
  Tas savukārt, liek aizdomāties, par to, vai mēs visi spētu veikt brīvprātīgo darbu, manuprāt, lai cilvēks spētu veikt brīvprātīgo darbu, ir jāvēlas palīdzēt citiem, kā arī jābūt pašpietiekamam.
  Pozitīvi ir vērtējams, tas, ka mūsdienu sabiedrībā tiek vērsta uzmanība uz visu cilvēku izglītošanu, jo mūsdienu ekonomiskais stāvoklis varbūt daudziem liedz šo iespēju, un tad ar šādu brīvprātīgo palīdzību cilvēkiem ir iespēja apgūt jaunas iemaņas un prasmes, pilnveidoties, kas savukārt, var uzlabot šo cilvēku dzīves kvalitāti.
  Līdz ar to varu secināt, ka tomēr ir svarīga ne tikai bērnu izglītošana mūsdienu prasībām, bet arī pieaugušo. Un  tieši šis mazais solis - brīvprātīgais darbs - ir ceļš uz augsti izglītotu sabiedrību.


 • Jelena Muravska's picture
  Ļoti noderīgs pasākums gan pieredzes apmaiņā, gan jaunu kontaktu veidošanā. Paldies brīvprātīgajiem par savu darbu, par to, ka atrod laiku.
 • Laima Kronberga's picture
  Paldies par vērtīgiem resursies attiecībā uz brīvprātīgo darbu. Cilvēki, kuri mūsdienu steidzīgajā un mainīgajā pasaulē spēj atrast iekšējos resursus brīvprātīgajam darbam sabiedrībā ir ļoti novērtēti. Dažkārt šķiet, ka brīvprātīgagais darbs ir prestiža jautājums, tomēr gribētu uzsvērt, ka bieži vien, tie kas iesaistās brīvprātīgajā darbā ir viss lielākie ieguvēji, dažādos aspektos.
 • MEHMET KAYA's picture

  Müdür Yardımcısı olarak Gönüllülük ve Halk Eğitim üzerine bir fikir ve plan sunmak istiyorum. Halk Eğitim de Müdür Yardımcısı olarak çalışan biri olarak Yetişkin becerilerinin kazandırılmasında Resmi Öğretici görevlendirmelerin yanında gönüllü öğreticiler üzerinde yoğunlaşılması gerektiğini düşünüyorum. Yapılması gerekenleri işlem başmakları olarak anlatmaya çalışayım.

  1-Gönüllü eğiticilerin tesbiti(Emekli Öğretmenler,Kariyer sahibi Emekliler,Ustalar,...)

  2-bu gönüllü eğiticilerin verebileceği yardım ve destek alanlarının belirlenmesi.(Cv doldurtma,Yüz yüze görüşme...)

  3-Sosyal yardım ve destek alacak yetişkinlerde farkındalık oluşturmak için duyuruların yapılması destek becrilerinin ve eğitim ihtiyaçlarının belirlenmesi.(Anketler,Yüz yüze görüşmeler..)

  4-Gönüllü Eğiticilerle İhtiyaç sahibi yetişkinlerin buluşmalarının planlanması.(Buluşma konusu,yeri saati,süresi...)

  5Uygulanmsı ve Değrlendirilerek Geliştirilmesi ve sürekliliğinin sağlanması.

  Bu projeyi uygulaya bilirsek;Gönüllü Eğiticiler birikimlerini ve tecrübelerini paylaşmanın doyumunu ve mutluluğunu yaşayacaklardır.Yetişkin alıcılarda ihtiyaç duydukları eğitimleri daha motive olarak,etkili alabileceklerdir.

   


 • Līga Vecvērdiņa's picture
  Brīvprātīgo darbs ir bez atalgojuma, bet tomēr, manuprāt, tas šķīet kā darbs ar nenosakāmu vērtību, tikai ne finansiālā līmenī. Apbrīnoju cilvēkus, kas spēj atrast savā dzīvē laiku brīvprātīgajam darbam, neskatoties uz mūsdienu pasauli ap ko visur griežas nauda. Noderīgi materiāli, lai izzinātu sīkāk brīvprātīgo darbu.