European Commission logo
Create an account
Partnership Details

Looking for partner-K210 project on Multiple Sclerosis

Spain.
Започнува на | Posted on Fri, 04/30/2021 - 14:21

We are a  Multiple Sclerosis Association and we are looking for partners to develop a project on the therapeutic treatments of the disease, focused on the exchange of information between professionals.

Partnership Details
Тип на објава
Other
Request valid until
Mon, 05/10/2021 - 14:17
I am looking for…
Other
I am looking for organisations in the following countries
Европа
Албанија
Андора
Австрија
Белорусија
Белгија
Босна и Херцеговина
Бугарија
Хрватска
Кипар
Чешка Република
Данска
Естонија
Финска
Франција
Северна Македонија
Германија
Грција
Унгарија
Исланд
Ирска
Италија
Косово
Латвија
Лихтенштајн
Литванија
Луксембург
Малта
Молдавија
Монако
Црна Гора
Холандија
Норвешка
Полска
Португалија
Романија
Руска Федерација
Сан Марино
Србија
Словачка
Словенија
Шпанија
Шведска
Швајцарија
Украина
Обединето Кралство
Англија
Северна Ирска
Шкотска
Велс
Северна Америка
Мексико
Јамајка
Хондурас
Хаити
Никарагва
Панама
Соединети Американски Држави
Свети Винцент и Гренадини
Света Луција
Свети Китс и Невис
Гватемала
Гренада
Белизе
Барбадос
Бахами
Антигва и Барбуда
Канада
Костарика
Ел Салвадор
Доминиканска Република
Доминика
Куба
Ангила
Океанија
Австралија
Источен Тимор
Вануату
Тувалу
Тонга
Соломонски Острови
Микронезија (Сојузни држави на)
Маршалски Острови
Кирибати
Фиџи
Науру
Нов Зеланд
Самоа
Папуа Нова Гвинеја
Палау
Јужна Америка
Суринам
Перу
Парагвај
Уругвај
Венецуела
Гвајана
Еквадор
Аргентина
Боливија
Бразил
Колумбија
Чиле
Африка
Алжир
Ангола
Бенин
Боцвана
Буркина Фасо
Бурунди
Зелен ’Рт
Камерун
Централноафриканска Република
Чад
Комори
Конго [Република]
Џибути
Египет
Екваторска Гвинеја
Еритреја
Етиопија
Габон
Гамбија
Гана
Гвинеја
Гвинеја-Бисао
Ivory Coast
Кенија
Лесото
Либерија
Либија
Мадагаскар
Малави
Мали
Мавританија
Маврициус
Мароко
Мозамбик
Намибија
Нигер
Нигерија
Руанда
Сао Томе и Принсипе
Сенегал
Сејшели
Сиера Леоне
Сомалија
Јужна Африка
Јужен Судан
Судан
Свазиленд
Танзанија
Того
Тунис
Уганда
Замбија
Зимбабве
Антарктик
Азија
Авганистан
Ерменија
Азербејџан
Бахреин
Бангладеш
Бутан
Камбоџа
Кина
Грузија
Индија
Индонезија
Иран (Исламска Република)
Ирак
Израел
Јапонија
Јордан
Казахстан
Кореја (Република)
Кувајт
Киргистан
Лаошка Народна Демократска Република
Либан
Малезија
Малдиви
Монголија
Мјанмар
Непал
Оман
Пакистан
Палестина
Филипини
Катар
Саудиска Арабија
Сингапур
Шри Ланка
Сириска Арапска Република
Таџикистан
Тајланд
Турција
Туркменистан
Обединети Арапски Емирати
Узбекистан
Виетнам
Јемен
Јазик
Англиски
Француски
Шпански

Register your organisation

Листај ја на нашата веб-страна! Кликни на линкот подолу и додади ја твојата организација!

Want your own space?

Сакате да дискутирате за вашите идеи со други луѓе во приватен простор?