Skip to main content
News
Vijesti

Par tiesībām un līdztiesību Globālās izglītības Vasaras skolā 2018, Igaunijā

2018. gada 21.–23. augusts Igaunijas, Somijas un Latvijas pedagogiem un izglītotājiem pagāja mācoties. Igaunijas organizācija MONDO rīkoja apmācību semināru par globālo izglītību, dzimumu līdztiesību un bērnu tiesībām Igaunijas ziemeļos, Vosu pilsētiņā Baltijas jūras krastā. No Latvijas piedalījās 11 dalībnieki no Rīgas, Liepājas, Rēzeknes, Gulbenes, Salaspils, Ikšķiles, Daugavpils.

Apmācības bija neformālas, un paši dalībnieki varēja izbaudīt dažādas neformālās mācību metodes. Visinteraktīvākā nodarbība bija orientēšanās spēle pilsētā jeb digitālā orientēšanās. Savukārt īsfilma filma „Klausies!” sagādāja vislielākās pretrunas un pārdomas.

Visi apmācību dalībnieki saņēma jaunumu – Somijas organizācijas Taksvarkki  angļu valodā iztulkoto bukletu ar metodēm, kā efektīvāk izglītot gan bērnus, gan pedagogus par bērnu tiesībām.

Pēc šī  pasākuma dalībniekiem ir pieejama PADLET  platforma ar dažādiem materiāliem par Cilvēktiesībām, Bērnu tiesībām, Globālo izglītību.

Līdzīgas mācības plānotas rudens skolu brīvlaikā Pērnavā. Interesentiem jāsazinās ar Latvijas organizāciju „Zaļā brīvība”, kas ir partnerorganizācijas projektā.

 

Rita Liepiņa, Kultūras un izglītības studijas "Talantu pilsēta" valdes priekšsēdētāja

Login (2)

Prijavite se ili Registrujte da biste postavljali komentare.

Želite napisati članak?

Ne ustručavajte se to učiniti!

Kliknite na donji link i počnite pisati novi članak!

Najnovije diskusije