European Commission logo
Create an account
Resource Details
RESURS

BUDOWANIE MOSTÓW DLA ZRÓWNOWAŻONEGO ZATRUDNIENIA. PRZEWODNIK DLA PRACOWNIKÓW UCZELNI I PRACODAWCÓW

Projekt badawczy EMPLOY: wzmacnianie tranzycji prowadzących do znaczącego i stabilnego zatrudnienia nietradycyjnych absolwentów szkół wyższych

W 2017 roku został zakończony jeden z ciekawszych, moim zdaniem, projektów dotyczących studentów nietradycyjnych: Podnoszenie potencjału zatrudnialności studentów nietradycyjnych w szkolnictwie wyższym (EMPLOY) – 2014-1-UKO1-KA203-001842.

Jak twierdzą pomysłodawcy projektu, ich celem było:

  • Zrozumienie pojęcia zatrudnialności z perspektywy studenta i absolwenta.
  • Rozpoznanie strategii wykorzystywanych obecnie przez studentów i absolwentów w celu wejścia na rynek pracy.
  • Poznanie, w jaki sposób wiek, płeć, pochodzenie społeczne, pochodzenie etniczne i niepełnosprawność wpływają na szanse studentów na uzyskanie zatrudnienia.
  • Poznanie różnych sposobów podejścia, zapatrywań oraz potrzeb pracodawców i innych interesariuszy.
  • Przyjrzenie się temu, w jaki sposób pracodawcy postrzegają kwestię zatrudnialności absolwenta nietradycyjnego w ramach sektora publicznego, prywatnego oraz pozarządowego.
  • Pogłębienie wiedzy i poznanie problemów dotyczących tego, co promuje, a co ogranicza zatrudnialność (EMPLOY, Przewodnik dla pracowników uczelni i pracodawców, 2017).
  • Rozwinięcie dobrej praktyki i polityki w krajach europejskich, dotyczących podniesienia potencjału zatrudnialności studentów nietradycyjnych.

Przywołany przez mnie  przewodnik BUDOWANIE MOSTÓW DLA ZRÓWNOWAŻONEGO ZATRUDNIENIA, którego głównymi adresatami mają być przedsiębiorcy i pracownicy instytucji szkolnictwa wyższego, jest zbiorem „dobrych praktyk”, studiów przypadku, wypowiedzi studentów oraz wskazówek i rekomendacji, jak wspierać przechodzenie studentów nietradycyjnych ze środowiska studenckiego do środowiska pracy

Resource Details
Autor resursa
Badacze projektu EMPLOY
Vrsta resursa
Studije i izvještaji
Datum objave
Language of the document
Polski
Login (0)

Prijavite se ili Registrujte da biste postavljali komentare.

Want to add a resource ?

Don't hesitate to do so! Click the link below and start posting a new resource!