European Commission logo
Create an account
Resource Details
RESURS

Nové číslo časopisu Mozaika se věnuje digitalizaci a virtuální výuce

Přečtěte si rozhovory s učiteli a odborníky z praxe. Nechybí ani výběr inspirativních projektů a tipů pro váš profesní rozvoj.

Nové číslo našeho magazínu Mozaika si můžete přečíst v elektronické podobě.

A jaké články najdete v aktuálním čísle? 

  • Ředitel Smíchovské střední průmyslové školy a gymnázia Radko Sáblík se zamýšlí nad nešvary ve využívání moderních technologií při výuce na školách. Jaké to jsou, se dozvíte hned v úvodu Mozaiky.
  • V rubrice Do Hloubky přehledně představujeme momentální možnosti výjezdů v rámci programu Erasmus+. Současnou situaci v článku komentují studenti i vzdělavatelé.
  • Projekt tanskunst, který byl realizován v loňském roce s finanční podporou programu AKTION česká republika – Rakousko, proběhl jako jeden z mála zcela virtuálně. Jak se s digitální podobou projektu vypořádala jeho autorka, doktorka Michaela Kuklová a ještě mnohem více, nám prozradila v rubrice Dobrá praxe.
  • „Ženy patří za plotnu, a ne k počítači. Natož aby v něm něco programovaly nebo vyvíjely. Stejně na to nemají mozek. Podobné předsudky se snaží již sedm let vyvracet nezisková organizace Czechitas,“ píše v rubrice Profil Lucie Rychlá, kde představuje vítěze Národní ceny kariérové poradenství za rok 2017.
  • „Během studia v Norsku jsem si při zimním putování v horách otestovala nejen svoji fyzičku, ale i psychickou odolnost. A výzvou pro mě bylo i psaní esejí a písemných zkoušek v angličtině,“, říká v rozhovoru o svém studijním pobytu v rámci programu Erasmus+ v Norsku Eva Schmiedová, studentka Masarykovy univerzity v Brně.

 

Mozaika Jaro 2021

 

Zdroj: Nové číslo časopisu Mozaika se věnuje digitalizaci a virtuální výuce | Dům zahraniční spolupráce (dzs.cz)

 

Resource Details
Autor resursa
Dům zahraniční spolupráce
Vrsta resursa
Ostalo
Zemlja
Česká republika
Datum objave
Language of the document
Česky
Login (0)
Themes addressed

Prijavite se ili Registrujte da biste postavljali komentare.

Want to add a resource ?

Don't hesitate to do so! Click the link below and start posting a new resource!